blog

Çim Çit Fiyat Hesaplama

çim çit fiyat hesaplama

ÇİM ÇİT FİYAT HESAPLAMA

Çim çit fiyat hesaplama aşamasında nelere dikkat edilir? Çim çit nedir? Ne gibi özellikleri vardır? nerelerde kullanılır? Gibi her türlü sorunuzun cevabını yazımızda bulmanız mümkündür.

Çim çitler genel olarak dekorasyon sağlamak ve doğal bir görünüm sunmak amacıyla yaptırılan tel sistemleridir. Panel çit sistemlerinin üzerine suni çim eklenmesi yapılarak oluşturulmaktadır. Bu sebeple de oldukça sağlam olan yapılardır.

Çim çitlerin fiyatlarının belirlenme aşamasında; yaptıracağınız alanın büyüklüğü, yaptırmak istediğiniz suni çimin kalitesi gibi pek çok unsurun fiyat hesaplanma aşamasında önemli olduğunu belirtmek isteriz. Ancak bütçenizi sarsmayacak fiyatlarla karşılaşacağınızdan emin olabilirsiniz.

Çim çitler genel olarak baktığımızda mahremiyet sağlayan bir yapıya sahiptir. Dışarıdan bahçenin görünmesine engel olur. Böylece sevdiklerinizle mahremiyet ortamı içerisinde vakit geçirme şansını elde edersiniz.

Diğer yandan oldukça dekoratiftir. Olumsuz durumlardan biri olan ateşle temas etmesi durumunda alev almamaktadır. Sadece yanan yerde küçük bir hasar oluşur ve o hasar da çok kolay bir şekilde giderilmektedir. Sadece ateşe karşı dayanıklı bir yapısı yoktur. Soğuk ile temas ettiği zaman da herhangi bir zarar görmemektedir.

İsterseniz iç mekanlarda isterseniz de dış mekanlarda kullanabilirsiniz. UV korumalı yapısı sayesinde güneş ışınlarından da etkilenmemektedir. Genelde üretimleri rulo şeklinde olur. Rulolar kaç metre diye soracak olanlar için de hemen belirtelim. Genelde 10 metre halinde üretim sağlanmaktadır.

Çim Çitler Nerelerde Kullanılır?

Çim çit fiyat hesaplama yapmak için araştırma yaptığınızda, çitlerin nerelerde kullanıldığı hakkında da bilgi edineceksiniz.

Çitler hemen hemen her yerde kullanılmaktadır. Bu kullanım yerlerinin başında da;

  • Binalar,
  • Siteler,
  • Villa çevreleri,
  • Okullar,
  • Parklar,
  • Yol kenarları
  • Havuz çevresi,
  • Oteller

Gelmektedir.

Neden Doğal Çim Değil Suni Çim Kullanılır?

Evlerin ve arazilerin etrafına çit yaptırmaya karar verdiğiniz zaman, çim çitlerin suni çim kullanılarak yapıldığını siz de göreceksiniz. Bu noktada pek çok soru aldığımızı da belirtmek isteriz. Neden doğal çim kullanılmıyor?

Çünkü doğal çimlerin dört mevsim boyunca yeşil kalması mümkün değildir. Doğal çimler hava koşullarına uyum sağladığı için dört mevsim boyunca yeşil kalamaz. Ancak suni çimler size her mevsim harika bir görüntü sağlar.

Doğal çimlere her an bakım yapmanız gerekmektedir. Suni çimlerde ise böyle bir durum söz konusu değildir. Bu sebeple suni çim tercih edilir.

Çim Çitlerin Özellikleri

Çim çit fiyat hesaplama aşamasında çitlerin özellikleri de ön plana çıkmaktadır. Çim çitlerin öncelikle zamanla paslanmayan, oksitlenmeyen, inanılmaz sağlam bir yapıları olduğunu söylememiz mümkündür.

Çitlerin üretim aşamasında UV korumalı olarak üretim sağlanmaktadır. Bu sebeple de güneş ışınlarından etkilenmeleri söz konusu olmamaktadır. Çitler halihazırda bulunan panel çitlerin üzerine eklenerek yapıldığı için de ekstra dayanıklı olan bir yapıya kavuşmaktadır.

Zamanla yanması, solması gibi bir durum da mümkün değildir. Çitler toz tutmamakla beraber gayet kolay şekilde de temizlenmektedir. Aynı zamanda suni çim üretimi aşamasında kimyasal kullanıldığı için bir de temizlenmesi kısmında kimyasalın kesinlikle kullanılmaması gerekir. Çitlerinize zarar verebilirsiniz.

Çitlerin kurulum aşamasında direkt olarak duvarların üzerine de kurulum sağlanabilmektedir. Duvarın üstüne çim çit kaplaması yaptığınız zaman farklı bir kurulum yaptığınız alana göre daha az malzeme kullanırsınız. Örneğin duvar olmayan bir zemine kurulum gerçekleştirdiğinizde metal direk kullanmak gerekir.

Zaman geçtikçe dekorasyon konusunda pek çok fikir ortaya atılmaktadır. Bu fikirlerden biri de çim çitlerdir. Özellikle de son dönemlerde çitlerin çok daha fazla kullanıldığını söylememiz mümkündür. her an trendler değişmesine rağmen çim çitlere olan talep herhangi bir şekilde azalmamaktadır. Aksine herkes doğayla iç içe olmak istediği için zamanla talepler daha da fazla olacaktır.

Çitlerinizi evinize veya herhangi bir arazinize yaptırdığınızı düşünelim. Yaptırdıktan çok kısa bir süre sonra taşınmanız gerekebilir. Peki böyle bir durumda çitlerinizi boşuna yaptırmış mı olacaksınız? Tabi ki hayır. Çitlerinizi en kolay şekilde yerinden sökebilir ve yeni taşındığınız yere çitleri tekrar kurabilirsiniz.

Söküp yeniden takma sürecinde çitlerinizin zarar göreceğini düşünenler için de hemen belirtelim. Çitlerinizi en ufak bir zarar dahi almadan ilk gün yaptırdığınız gibi kullanmanız mümkün olacaktır.

Online çim çit fiyat hesaplama yazıp sitemizi ziyaret edebilir ve bize her konuda soru sorabilirsiniz.