blog

Çim Çit Fiyat

Çim çit fiyat

ÇİM ÇİT FİYAT

Çim çit fiyat araştırması yaparken, aklınıza takılan pek çok soru olacaktır. Tüm bu sorularınızın cevabını bu yazımız aracılığıyla sizlere vermek istiyoruz.

Paslanmayan panel çit veya farklı bir tel modeli üzerine suni çim eklemesi yapılarak oluşturulan çitlere çim çit denmektedir. Özellikle de son zamanlarda çim çitlere olan ilginin bir hayli arttığını söylememiz mümkündür.

Hemen hemen herkes, kendisine bahçesine attığında mahremiyet ortamı içerisinde keyif yapmak ister. İşte tam da bu noktada devreye çim çitler girmektedir. Sık aralıklı olan yapısı sayesinde mahremiyet sağlama konusunda oldukça niteliklidir.

Bahçenizi çok doğal bir şekilde dört mevsim boyunca yeşil kalmasını istiyorsanız kesinlikle yaptırabileceğiniz bir tel modelidir. Doğal bir görünüm sağlaması açısından genel olarak yeşil renkler tercih edilmektedir. Ancak dilerseniz siyah, kırmızı gibi farklı renklerde de çim çit yaptırabilirsiniz. Bu gayet mümkündür.

Çim çitlerin yapım aşamasında neden doğal değil de suni çim kullanıldığı konusunda pek çok soru almaktayız. Hemen bu sorunuzun cevabını da burada sizlere belirtelim. Öncelikle doğal çim kullandığınız zaman hem daha fazla bakım yapmanız gerekir hem de doğal çimlerin dört mevsim boyunca yeşil kalmasını sağlamanız çok mümkün olan bir durum değildir. Ancak suni çimler her an bakım gerektirmemekle beraber her an yeşil kalabilen bir yapıya da sahiplerdir.

Çim çitler halihazırda olan çitlerin üstüne suni çim kaplaması yapılarak elde edildiği için gayet sağlam olduklarını da söyleyebiliriz.

Çim Çitler Genel Olarak Nerelerde Kullanılmaktadır?

Çim çit fiyat araştırması yaparken çim çitlerin kullanımı konusunda herhangi bir sınırlandırma olmadığını siz de göreceksiniz. Aklınıza gelebilecek her yerde bu çitleri kullanmanız mümkündür.

Ben çim çit yaptırmak istiyorum buraya olur mu? Ben çim çit istiyorum şurada nasıl durur? Gibi düşünceleriniz varsa her ikisinde de güzel duracağınızı belirtmek isteriz. Her türlü ortama uyum sağlayabilen harika bir yapıları vardır.

Dilerseniz toprak bir zemine dilerseniz de beton bir zemine yaptırabilirsiniz. Beton zeminlere direkt olarak uygulanır ancak toprak zeminlere uygulandıktan sonra daha sağlam olması açısından beton eklemesi yapılmaktadır. Aynı zamanda toprak zeminler tamamen düz olan bir yapıda olmadıkları için, zemini düzleştirmek adına da bir çaba gerekmektedir.

Çok fazla kullanım alanına sahip oldukları için her geçen gün daha da yaygınlaşmaktadırlar. Çitlerin kullanıldıkları yerlerden bazıları;

 • Binalar,
 • Siteler,
 • Villalar,
 • Havuz çevreleri,
 • Spor sahaları,
 • Otoparklar,
 • Oteller,
 • İş yerleri,
 • Restoranlar,
 • Çöp konteynırları

Gibi pek çok yerdir. Bu alanlardan herhangi birine çit yaptırdığınız zaman, oldukça harika olan bir görüntü elde edeceksiniz.

Çim Çit Yaptırdığınız Zaman Avantajlı Olur Musunuz?

Çim çit fiyat araştırması yaparken çitlerin çok avantajlı olduğunu siz de göreceksiniz. Bu avantajların neler olduğundan yazımızın bu kısmında sizlere bahsetmek isteriz.

Öncelikle çitlerin bütçe dostu olduklarını söylememiz mümkündür. Çit yaptırmak için çok yüksek rakamlar harcamanıza gerek yoktur. Gayet uygun fiyatlarla harika çitlere sahip olabilirsiniz. Çitlerin üretilme aşamasında UV korumalı şekilde üretim yapılmaktadır. Bu sebeple de çitler, güneşin zararlı olan ışınlarından herhangi bir şekilde etkilenmemektedir.

Çitlerinizi yaptırdığınız zaman rengi nasıl canlıysa aradan zaman geçtikten sonra da aynı canlılığını koruyacaktır. Hava koşulları ne kadar kötü olursa olsun çitleriniz bu kötü koşullardan etkilenmeyecektir.

Kaliteli ürünler kullanılarak üretildikleri için zamanla aşınmaz, paslanmaz ve oksitlenmezler. Her mevsim kullanmanız mümkündür. Herhangi bir sorun teşkil etmeyeceklerdir. Çitlerin aralıkları küçük oldukları için yüksek düzeyde mahremiyet sağlarlar. Dilerseniz iç mekanlarda dilerseniz de dış mekanlarda kullanabilirsiniz. Tamamen sizin kendi isteğinize kalmış olan bir durumdur.

Yaptırdıktan sonra çok uzun yıllar boyunca sorunsuz şekilde kullanabilirsiniz. Bakımı için sürekli bir maliyet ayırmanız gerekli değildir. Temizlenme aşamasının da çok kolay olduğunu söyleyebiliriz. Sadece temizleme kısmında kimyasal şeyler kullanmamaya ekstra dikkat ediniz.

Çim Çitlerin Fiyatları

Çim çitlerin fiyatlandırma aşamasında bazı unsurlar ön plana çıkmaktadır. Bu unsurlar göz önüne alındıktan sonra sizlere ortalama bir fiyat verilecektir.

 • Çit yaptırmak için çalıştığınız firma,
 • Çit yaptırmak istediğiniz alanın büyüklüğü,
 • Yaptırmak istediğiniz çitin rengi
 • Kullanılan suni çimin kalitesi gibi her türlü unsur fiyatların belirlenme aşamasında etkilidir.

Online çim çit fiyat yazıp sitemizden de daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Ankara çim çit fiyatları-Ankara çim çit üretimi-Ankara çim çit montajı-Çim çit nereden alınır-Çim çit üretimi nasıl yapılır-Çim çit Ankara-Ostim çim çit-Çim çiti-Ankara çimli çit-Duvar üzeri çimli çit