blog

Ankara Uçar Kapı

Uçar Çelik Kapı

ANKARA UÇAR KAPI

Ankara uçar kapı sistemleri, yer ile herhangi bir temasta bulunmayan kapılardır. Herhangi bir iş yerinde, özellikle de sık sık ağır vasıtaların girdiği iş yerlerinde bu kapı sistemlerinin sıkça tercih edildiklerini söyleyebiliriz.

Uçan kapı yaptırmak istediğiniz zaman, iyi bir firma seçimi yapmanız oldukça önemlidir. Yerle temas etmeyen bu kapı sistemlerinin zeminden etkilenmesi de söz konusu olmadığı için kurulumları da diğer kapı çeşitlerine göre daha kolay şekilde gerçekleşmektedir.

İyi bir firmayla çalışmanız demek;

  • Kapınızı çok uzun süreler boyunca kullanmanız,
  • Aradan zaman geçse de herhangi bir sorun yaşamamanız,
  • Yaptırdıktan sonra kapınıza sürekli bir maliyet ayırmamanız anlamına gelmektedir.

Uçar Kapının Kullanıldığı Alanlar

Ankara uçar kapı kullanılan alanlar çok fazladır. Kapı yaptırmak için kapsamlı bir araştırma yaptığınız zaman, bu kapı sistemlerinin daha önce duymadığınız pek çok yerde kullanıldığına siz de şahit olabilirsiniz. Özellikle de son dönemlerde kapılara olan talep de hızlı bir artış göstermiştir.

  • Çiftliklerde,
  • Tarlalarda,
  • Bahçelerde,
  • Bağlarda,
  • Arazilerde

Sıklıkla tercih edilen bir kapı türüdür. Bu kapı sisteminin yukarıda belirtmiş olduğumuz alanlarda sıkça tercih edilmesinin tabi ki sebepleri vardır. Tarlalarda veya arazilerde genelde zemin yapısı yumuşaktır. Uçan bir kapı yaptırdığınız zaman, zeminle herhangi bir temasının olmadığını siz de göreceksiniz.

Yumuşak bir zemine kapı yaptırdığınız zaman, kapı zeminle temas ettiğinde her geçişinde zeminde bir deforme olma durumu veya ezilme gibi durumlar meydana gelebilir. Ancak uçan bir kapı yaptırdığınız zaman, kapıyı ne kadar açarsanız açın, zeminle bir temas söz konusu değildir. Bu durum da zemine bir zarar gelmemesi anlamına gelmektedir.

Ancak uçan kapı yaptırdığınız bir alana raylı bir kapı yaptırdığınızda, kapıyı her açtığınız zaman yumuşak olan zeminle bir temas söz konusu olacaktır. Her geçişte zeminde bir ezilme olacağı için zemine bir süre sonra zarar gelecektir.

Uçan kapıların kurulumunu gerçekleştirdiğiniz zaman, zeminle temas etmeyen avantajı sayesinde çok uzun yıllar boyunca sizlere kullanma olanağı sağlayacaktır. Kapı yaptırdığınız zaman geçiş aralığının ne düzeyde olacağına veya kapının yüksekliğinin ne kadar olacağına siz karar verebilirsiniz.

Kapının arkasında kalan açıklık, diğer yandan tasarım gibi her türlü noktayı düşünüp, firmaya belirtebilirsiniz. Çok fazla avantajı bulunduğu için sıkça tercih edilmektedir.

Uçar Kapı Modelleri

Ankara uçar kapının pek çok modeli vardır. Farklı modelleri olduğu için de seçme aşamasında firmamızdan yardım alabilirsiniz. Yaptırmak istediğiniz alana göre veya ne amaçla kullanmak istediğinize göre yetkililere çeşitli sorular da sorabilirsiniz. Sizlere gereken her türlü desteği sunacaklardır.

Uçan kapılarda renk seçenekleri de mevcuttur. Dilediğiniz renkte kapı yaptırabilirsiniz. Zeminle temas etmesi, kapıya zarar vermediği için genelde fabrikaların girişinde sıkça tercih edilmektedir. Çünkü girecek olan aracın zemine zarar verse de kapıya zararı söz konusu değildir.

Kapının renkleri, estetik olan görünümü gibi her türlü unsurun modele etkili olduğunu söyleyebiliriz. Yaptırdığınız kapının boyutları da farklılık gösteren bir diğer etmendir. Bazı kapılarda motor bulunurken bazı kapılar motorsuzdur. Kaliteli bir şekilde üretildiği için gayet kolay şekilde açılır ve kapanır. Kaliteli bir firmayla çalıştığınız zaman kapıyı ne kadar açıp kapasanız da herhangi bir deforme olma durumu olmayacaktır. Hem sessiz çalışırken hem de kolay şekilde açılmaktadır.

Raylı bir kapı yaptırdığınız, rayların arasına herhangi bir taş sıkışması veya zeminle her an temas etmesi sonradan sorunlara yol açabilirken, uçan kapılarda bu durum söz konusu değildir. Bu avantajı ise kapıların çok uzun süreler boyunca sorunsuz şekilde kullanılmasında etkili olmaktadır.

Uçar Kapıların Avantajları Nelerdir?

Ankara uçar kapı pek çok avantaja sahiptir. Öncelikle motorlu şekilde kullanabileceğiniz gibi motorsuz da kullanmanız mümkündür. Kapı açılıp kapanma esnasında titremez veya salınmaz.

Kapının açılması ve kapanması aşamasında bir zorluk olmaz. Sessiz çalışmaktadır. Yaptırdıktan sonra çok uzun yıllar boyunca sorunsuz şekilde kullanabilirsiniz. Raylı olan kapılarda, kapıya taş girebilir ancak uçan kapılarda böyle bir durum mümkün değildir.

Özellikle de iş yerlerinde ağır bir araç girdiği zaman herhangi bir sorun da olmamaktadır. Uçan kapılar hakkında merak ettiğiniz şeyler olduğunda irtibat numaralarımız üzerinden dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz. Hepinize şimdiden teşekkür ederiz.

 

Ankara uçar kapı modelleri-Ankara uçar kapı fiyatları-Ankara uçar kapı imalatı-Uçar kapı Ankara-Ankara uçar kapı üretimi-Ankara toptan uçar kapı-Ostim uçar kapı-Ostim uçar kapı fiyatları-Bahçe uçar kapı montajı-Tarla uçar kapı montajı-Ankara uçar sürgülü kapı-Ankara uçar kapı montajı-Bahçe uçar kapı fiyatları-Otomatik uçar kapı-Ankara otomatik uçar kapı-Ankara otomatik uçar kapı fiyatları