blog

Çim Çit Çimi

Çim Çit Çimi

ÇİM ÇİT ÇİMİ

Çim çit çimi bahçelerinizde ve farklı alanlarda şık bir görünüm sunmak amacıyla yaptırılan, mahremiyet sağlayan tel sistemleridir. Sevdiklerinizle beraber en kaliteli şekilde vakit geçirebilmeniz amacıyla çitler her an sizinledir.

Bahçenizle uyumlu olan, sizin isteklerinizi yansıtan bir çit yaptırmak istersiniz değil mi? Biz de öyle düşündük. Bunun için Telfence firmamızla dilediğiniz an iletişime geçebilirsiniz. Çim çitler, yapısı itibariyle koruma sağlamıyor gibi düşünülmektedir. Ancak panel çit sistemleri zaten oldukça sağlam olan tellerdir. Bu tellerin üzerine suni çim kaplanarak oluşturulduğu için ekstra koruma sağladığını söylememiz mümkün olacaktır.

Doğal bir görünüm sunması açısından,  müşterilerimiz tarafından genel olarak yeşil renk tercih edilmektedir. Ancak siyah, kırmızı gibi farklı renklerde yapılmasını da isteyebilirsiniz. Tamamen kendi zevkinize kalmıştır.

Sadece dış mekanlarda değil, iç mekanlarda da kullanıldığı için kullanım alanlarının oldukça geniş olduğunu söylememiz mümkün olacaktır. Örneğin balkonlarınızda da süsleme amaçlı bir çit yaptırabilirsiniz. Ya da balkonunuzu tamamen kapatıp, farklı amaçlarla da kullanabilirsiniz.

Çim Çitler ve Kullanım Alanları

Çim çit çimi yazıp bir araştırma yaptığınızda, çitlerin kullanım alanlarının oldukça fazla olduğunu göreceksiniz. Bu noktada şaşırmanız da gayet normaldir. Çünkü sokağa adımınızı attığınız ilk andan başlayarak her yerde bu çitlere rastlayabilirsiniz.

Yapısı itibariyle hem toprak zeminlere hem de beton zeminlere uyum sağlamaktadır. Bu sebeple de her yerde kullanılabilir bir hale gelmiştir. Örneğin toprak bir zemine çit yaptırmak istediğinizde gerekli işlemleri yaptıktan sonra tek yapılması gereken, daha sağlam olması için beton dökmektir. Beton zeminlerde ise böyle bir durum söz konusu değildir.

Genel olarak baktığımızda;

 • Çöp konteynırlarında,
 • Evlerinizin bahçesinde,
 • Bağlarınızda,
 • Tarlalarınızda,
 • Okullarda,
 • Parklarda,
 • Kreşlerde,
 • Halı sahalarda,
 • Çok amaçlı olan sahalarda,
 • Havuzların etrafında mahremiyet amacıyla,
 • Otoparklarda,
 • Havalimanlarında

Ve daha pek çok yerde çitleri kullanmanız gayet mümkün olacaktır. Pek çok kişi yaptırdıktan sonra keşke daha önce yaptırsaydım diye düşünmektedir. Bu noktada sık sorulan sorulardan birini de cevaplamak isteriz. Çitlerde neden doğal çim değil de suni çim kullanılıyor? Diye pek çok soru almaktayız. Bu sorunun cevabını da burada sizlere hemen verelim. Doğal çim kullanıldığı zaman hem sürekli bakım isteyecek hem hava olaylarından etkilenecek hem de dört mevsim boyunca yeşil kalması söz konusu olmayacaktır. Bu sebeple de suni çimler tercihe edilmektedir.

Çim Çitlerin Birbirinden Güzel Avantajları

Çim çit çimi avantajlarını saymakla bitiremeyiz. Birbirinden çok avantajı vardır. Öncelikle üretim aşamasında UV korumalı olarak üretilmektedir. Bu sebeple de güneşin zararlı ışınlarından etkilenmemektedir. Yaptırdıktan sonra aradan kaç yıl geçerse geçsin telleriniz ilk gün yaptırdığınız canlı renginde olacaktır.

Çitlerin pek çok avantajından biri de zamanla paslanmamasıdır. Suni bir yapıya sahip olduğu için hava koşullarından etkilenmemektedir. Bu sebeple de dört mevsim boyunca sorunsuz bir şekilde kullanımı söz konusudur.

Bu kadar çok özelliği olan bir ürünün yüksek ihtimalle pahalı olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak bu düşüncenizden vazgeçmenizi tavsiye ederiz. Çünkü çitler fiyat olarak da gayet uygundurlar. Yapım aşamasında göz aralıkları çok küçük olacak şekilde yapıldığı için, ailenize ve size mahremiyet sağlamaktadır.

Yukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi, isterseniz iç mekanlarda isterseniz de dış mekanlarda kullanabilirsiniz. Her türlü ortama uyum sağlamaktadır. Yaptırdıktan sonra en az 15 yıl gibi çok uzun bir süre kullanabilirsiniz. Bakımı için sık sık ücret ödemenize gerek yoktur. Ayrıca sık sık temizlemenizi de gerektirmez. Sadece su ile bile temizleyebilirsiniz. Gördüğünüz gibi çitlerin avantajlarını saymakla bitiremiyoruz. Yaptırdığınız zaman en avantajlı olan kişi siz olacaksınız.

Çim Çit Yapımında Kaliteli Bir Firmayla Çalışmak

Evinize veya herhangi bir arazinize çit yaptırmaya karar verdiğinizi düşünelim. Yapmanız gereken en önemli şey kaliteli olan bir firmayla çalışmak olmalıdır. Kaliteli bir firmayla çalıştığınız zaman çim çitleri örnek alalım.

 • Çitlerinizin rengi her an ilk gün yaptırdığınız gibi canlı kalır.
 • Çitler aşınmaz.
 • Paslanmaz
 • Oksitlenmez
 • Hava olaylarından etkilenmez
 • Çok uygun fiyatlar ödeyerek kaliteli bir ürün elde etmiş olursunuz. Bu da her an memnun kalmanızı sağlar.

Çim çitler hakkında ve daha fazla konuda bilgi almak için dilediğiniz an bizimle iletişime geçebilirsiniz. Aynı zamanda online çim çit çimi siparişi de verebilirsiniz.

çim çit çimi-çim çit çimi üreticileri-çim çit çimi firmaları-çim çit çimi fiyatları-ankara çim çit çimi