blog

Çim Çit Boyutları

Çim Çit Boyutları

ÇİM ÇİT BOYUTLARI

Çim çit boyutları nasıldır? Çim çit nedir? Fiyat aralığı nedir? Gibi her türlü sorunuzun cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Bahçelerinizde ve pek çok alanda öncelikle dekorasyon sağlamak ve çeşitli amaçlar için kullanılan çit sistemlerine çim çit denir. Bu çitler genel olarak dekorasyon yaratmak ve doğal bir görünüm sağlamak için tercih edilmektedir. Yapım aşamasında dört mevsim boyunca yeşil kalabilmesi amacıyla suni çim tercih edilmektedir. Doğal çim tercih edilmemesinin nedeni doğal çimlerin her an yeşil kalabilme özelliği olmamasıdır.

Özellikle de yaz aylarında bahçenizde keyifli bir şekilde vakit geçirirken, bahçenizle uyumlu olan ve mahremiyet sağlayan çitler sizinle olacaktır. Dışarıyla olan görüntüyü de kestiği için sevdiklerinizle dilediğiniz gibi vakit geçirebilirsiniz.

Çim Çitlerin Ne Gibi Özellikleri Vardır?

Çim çit boyutları istenilen ölçüye göre değişkenlik göstermekle beraber genelde 10 metre olan rulolar şeklinde üretilmektedir. Bu şekilde satıldığı için kurulumu da buna paralel şekilde kolay olmaktadır.

Özellikle de kaliteli ürünler kullanan bir firmayla çalıştığınız zaman uzun yıllar boyunca çitlerinizin renginde herhangi bir solma veya sararma olmadığını göreceksiniz. UV korumalı bir yapıya sahip olduğu için güneşin zararlı ışınlarından etkilenmesi de söz konusu olmamaktadır. İlk gün yaptırdığınızda nasıl yeşilse diğer zamanlarda da aynı canlı yeşil rengini koruyacaktır.

Çim çitler genel olarak doğal bir görünüm sağlamak için yaptırıldığı için yeşil renkler tercih edilmektedir. Ancak kırmızı, siyah gibi renkleri tercih eden müşterilerimiz de vardır. Dilerseniz siz de istediğiniz bir rengi tercih edebilirsiniz.

Çit dediğimiz zaman aklınıza sadece çit olarak kullanılabildiğinin gelmesini istemeyiz. Evlerinizin balkonunda veya farklı bir alanda süsleme amaçlı olarak da çim çitleri kullanabilirsiniz. Her türlü zemine uyum sağlayan bir yapıları vardır.

Çit yaptırdıktan kısa bir süre sonra taşınmaya karar verdiğinizi düşünelim. Böyle bir durum söz konusu olduğunda çitlerinizi gayet kolay bir şekilde söküp yeni taşındığınız yere götürebilirsiniz.

Çit yaptırmak istiyorum ama onun bakımına ayıracak bir zamanım yok diye düşünenleriniz olacaktır. Çitlere herhangi bir bakım yapmanıza gerek yoktur. Aynı zamanda sık sık temizlemenize de gerek yoktur.  Temizleme aşamasında dikkat etmeniz gereken tek şey, çitlerinizin daha temiz olması amacıyla kimyasal kullanmamak olacaktır. Normal su ile temizleyebilirsiniz.

Yaptırdıktan sonra siz de fark edeceksiniz. Gerçek çim gibi görüntüsü vardır. yanma, solma, oksitlenme, paslanma gibi her türlü olumsuzluğa karşı da dayanıklıdır. Ateşle temas ettiği zaman sadece temas ettiği kısım zarar görür. O da kolay bir şekilde onarılır. Onun haricinde alev alması gibi bir durumun mümkün olmadığını söylemek isteriz. Evlerinizde güvenle kullanabilirsiniz.

Çim Çitlerin Kullanım Alanları

Çim çit boyutları farklılık gösterdiği gibi çitlerin kullanım alanları da farklılık göstermektedir. Aklınıza gelebilecek hemen her yerde çim çitleri kullanabilirsiniz. Her türlü zemine de uyum sağladığı için sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Genel olarak bakıldığında;

  • Bahçelerinizde,
  • Sitelerin çevresinde,
  • Havuzların kenarlarında,
  • Otoparklarda,
  • Okullarda,
  • Kreşlerde
  • Arazilerde,
  • Balkonlarda,
  • Çöp konteynırlarında

Ve daha pek çok yerde kullanma şansınız vardır. Seneler boyunca bahçenizin çok uyumlu ve güzel şekilde görünmesini istiyorsanız yapmanız gereken tek şey bize ulaşmaktır. Çit yaptırdığınız zaman fark edeceğiniz şeylerden biri de bahçenizin eskiye oranla çok daha derli toplu şekilde göründüğü olacaktır. Çevrenizden de çeşitli olumlu geri dönütler alacaksınız.

Çim Çitlerin Fiyatları

Çim çitler hakkında merak edilen bir diğer konu da çitlerin fiyatları olmaktadır. Çitlerin fiyatlarının gayet bütçe dostu olduğunu söylemek isteriz. Sadece fiyatları yüksek olduğu için çit yaptırmak konusunda çekinceleriniz olabilir. Biz sizlere ortalama bir fiyat söylediğimizde, fiyatların aslında gayet uygun olduğunu göreceksiniz.

Yaptırmak istediğiniz alanın ölçüleri, yaptırmak istediğiniz renk, çitlerin alt kısmındaki panel çitlerin kalınlığı, niteliği gibi her türlü unsur fiyatları etkilemektedir. Son olarak da çit yaptırmak istediğiniz firma da fiyat konusunda belirleyici olan unsurlardan biridir.

Hem bu kadar çok avantajlı olması hem de pek çok özelliği içinde barındırması da çitlerin fiyatlarını arka plana atan konulardan biridir. Çok uzun yıllar bakım maliyeti de gerektirmeyen çit sistemleri her an bahçenizi güzelleştirmeye devam edecektir. Dilerseniz online çim çit boyutları hakkında da sitemizden bilgi alabilirsiniz.

çim çit boyutları-ankara çim çit boyutları