blog

Çim Çit Çeşitleri

Çim Çit Çeşitleri

Çim Çit Çeşitleri

Çim çit çeşitleri oldukça sık sorulan sorulardan biridir. Bu yazımızda sizlere çim çitler hakkında bilmek istediğiniz hemen her şeyden bahsedeceğiz.

Genel olarak şık bir görünüm sunmak amacıyla kullanılan çitlere çim çit denmektedir. Hem şık bir görünüm sunan hem de bunun yanında oldukça korunaklı ve mahremiyet sağlayan yapılardır. Panel çitlerin üzerine suni çim yerleştirilmesi ile yapıldıkları için gayet sağlamdırlar.

Yapım aşamasında neden doğal çim değil de suni çim kullanılıyor? Diye bir soru yönelttiğinizde, doğal çimin hem çok bakım gerektirdiğini hem de dört mevsim boyunca yeşil kalmadığını söylememiz doğru olacaktır. Diğer yandan suni çimlere bakım yapmanız gerekmemektedir.

Özellikle de uzun bir pandemi döneminden geçtiğimizi ve bahçelere, dışarıya, temiz havaya inanılmaz ihtiyaç duyduğumuzu düşünürsek, hemen herkesin mutlaka yaptırması gereken bir sistemleri olduğunu da söyleyebiliriz.

Çim Çit Sistemleri Nerelerde Kullanılır?

Çim çit çeşitleri diye bir araştırma yaptığınızda, çitlerin pek çok kullanım alanı olduğunu göreceksiniz. Beton zeminlere ve toprak zeminlere montajı söz konusu olduğu için hemen hemen her yerde kullanılmaktadır.

Örneğin toprak bir zemine çit yaptırmak istediğinizde öncelikle zemini tam anlamıyla düz bir hale getirmeniz gerekir. Bu sebeple toprak zeminler, beton zeminlere göre daha uğraştırıcıdır diyebiliriz. Beton zeminlerde ise direkt kurulumu yapabilirsiniz. Zemini sağlamlaştırma aşaması çok önemlidir. Çünkü zemin sağlam olduğu zaman darbelere karşı da çok daha sağlam olan bir yapı oluşturursunuz. Çitlerinizi çok uzun süreler kullanmak istiyorsanız kaliteli malzemelerden oluşturulmuş sağlam çitler yaptırmalısınız.

Genel olarak baktığımızda;

  • Binalarınızda,
  • Sitelerinizde,
  • Villalarınızda,
  • Okullarda,
  • Spor sahalarında,
  • Otellerde,
  • Havuzların çevresinde,
  • Çöp konteynırlarında,
  • İş yerlerinde,
  • Evlerin balkonlarında

Ve daha pek çok yerde kullanabilirsiniz. Özellikle de müşterilerimiz sevdikleriyle keyifli şekilde vakit geçirmek ve bu keyifli zamanlarda mahremiyet sağlamak amacıyla çim çitlere başvurmaktadırlar. Son dönemlerde çitlere olan talep de oldukça fazladır.

Çim Çit Yaptırdığınız Zaman Ne Gibi Avantajlar Elde Edersiniz?

Çim çit çeşitleri oldukça avantajlıdır. Yaptırdıktan sonra neden daha önce yaptırmadım ki diye düşünebilirsiniz.

Öncelikle çitler UV korumalı bir yapıya sahiptir. Bu sebeple de güneşin ışınlarından herhangi bir şekilde etkilenmezler. Yaptırdığınız gün çitlerinizin rengi nasıl canlıysa daha sonrasında da yine aynı canlılığını koruyacaktır.

Fiyat araştırması yaptığınız zaman, çitlerinizin ne kadar uygun olduğunu da bizzat göreceksiniz. Bütçe dostudurlar. Bütçenizi zorlamayacak fiyatlardır. Çit yaptırmak istiyorum ama bir süre sonra aşınır diye düşünenler için, zamanla çitlerin aşınmayacaklarını da belirtmek isteriz.

Hava koşullarından etkilenmedikleri için dört mevsim boyunca sorunsuz bir şekilde kullanma olanağı sağlayacaktır. Mahremiyet sağlama konusunda da çok avantajlı bir üründür. Göz aralıkları dar ve küçük olduğu için bahçeniz veya herhangi özel bir mülkünüz dışarıdan görünmeyecektir.

Genel olarak doğal bir görüntü elde etmek için yeşil renk tercih edilir. Ama kırmızı, siyah veya farklı bir renkte yapılmasını da talep edebilirsiniz. İsterseniz iç mekanlarınızda isterseniz de dış mekanlarda kullanabilirsiniz. Her türlü ortama uyum sağlayacaktır. Yaptırdıktan sonra en az 15 yıl gibi çok uzun bir süre sorunsuz şekilde kullanabilirsiniz.

Sürekli bakım yaptırmanıza, bakımına ek bir ücret ayırmanıza da gerek yoktur. Temizlik aşaması da kolaydır. Sadece kimyasal kullanmamaya özen göstermelisiniz. Gördüğünüz üzere çim çitlerin avantajlarını saymakla bitirmemiz mümkün değildir.

Çim Çitlerin Özellikleri Genel Olarak Nelerdir?

Çim çit yaptırmak isteyen kişiler için biraz da çitlerin özelliklerinden bahsetmek isteriz. Öncelikle sizlere mahremiyet sağlayacaktır. Dilerseniz koruma sağlamak dilerseniz de şık bir görüntü elde etmek için kullanabilirsiniz.

Ateş ile temas etmesi gibi bir durum olduğunda alev almamaktadır. Sadece temas eden kısma bakım yaptırmanız yeterli olacaktır. Genel olarak rulo halinde 10 metre şeklinde üretilirler. Montaja çok hazır bir şekilde elinize ulaşmaktadır. Söküp tekrar takma şansınız da vardır.

Aradan ne kadar zaman geçerse geçsin rengi canlı kalacaktır. Bunun için yapmanız gereken tek şey, kaliteli ürünler üreten bir firmayla çalışmaktır. Böylece sorunsuz bir montaj süreci olur.

Çim çitlerle alakalı aklınıza takılan farklı bir soru olduğunda, dilediğiniz zaman bize ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda online çim çit çeşitleri yazıp siparişler hakkında genel bir bilgi de alabilirsiniz.

çim çit çeşitleri-ankara çim çit çeşitleri-çim çit çeşitleri fiyatları-çim çit çeşitleri üreticileri