blog

Çim Çit Bahçe

Çim Çit Bahçe

ÇİM ÇİT BAHÇE

Çim çit bahçe ve pek çok alanda dekorasyon ve güvenlik sağlamak için yaptırılan çit sistemlerinden biridir. Güvenliği sağlaması konusunda da gayet uygun bir seçim olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü panel çit sistemlerinin üzerine suni çim kaplanarak oluşturulduğu için sağlam olan bir yapısı vardır. Pek çok kişi tarafından da talep edilmektedir.

Bahçenize veya farklı bir alana çim çit yaptırdığınız zaman bir mahremiyet ortamı da oluşturabilir ve sevdiklerinizle kaliteli şekilde vakit geçirebilirsiniz. Pek çok özelliği olduğu için sizlere çok fazla avantaj da sağlayacaktır.

Çim Çitlerin Avantajları Nelerdir?

Çim çitlerin sizlere sağlayacağı pek çok avantaj vardır. Hem yaptırmadan önce bu avantajlar hakkında bilgi sahibi olabilir hem de yaptırdıktan sonra bizzat gözlemleme şansını elde edebilirsiniz.

Güzel bir  görünüm sunması ilk avantajlarından biridir. Yapısında doğal çim değil suni çim kullanıldığı için dört mevsim boyunca yeşil kalıp güzel bir görüntü sunması söz konusu olacaktır. Çok kullanışlı olmasının yanında gayet uygun fiyatlar ödemeniz de mümkündür. Montaj aşaması da kolaydır. Uzman birinden yardım alarak çok kısa bir süre içinde montajını yapabilirsiniz.

Panel çit üzerine suni çim kaplanmasıyla yapılmış olması onu ekstra dayanıklı yapmaktadır. Bu sebeple de herhangi bir darbe almaya karşı da dayanıklıdır. Çok konforlu bir üründür. Temizlenme aşaması da çok kolaydır. Sadece su kullanarak bile temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Toz tutmayan harika bir yapıları vardır. Sürekli bakım gerektirmemektedir.

Olumsuz bir durumla karşılaşıp ateşle temas ettiğinde alev almamaktadır. Yanan yer de kolay bir şekilde onarılmaktadır. Çitlerin yapımında kaliteli malzemeler kullanıldığı için çok uzun ömürlüdür ve yaptırdıktan sonra ne kadar geçerse geçsin ilk günkü gibi yemyeşil kalmaktadır.

Müşterilerimiz doğal bir görüntü elde etmek amacıyla çitlerde genel olarak yeşil rengi tercih etmektedir. Ancak dilerseniz siyah, kırmızı gibi farklı bir renk tercihi de yapabilirsiniz.

Çim Çitlerin Fiyatları

Çim çit bahçe ve aklınıza gelebilecek pek çok alanı güzelleştirmek amacıyla kullanılmaktadır. Bu kadar avantajlı bir ürün olduğu için fiyatlarının da buna paralel şekilde yüksek olduğu düşünülmektedir. Ancak böyle bir durum söz konusu değildir.

Öncelikle çalıştığınız firmaya göre fiyatlar değişkenlik göstermektedir. Bazen firmaların indirim dönemlerine denk gelebilirsiniz. Bu dönemlerde fiyatlar normale göre çok daha uygun olmaktadır.

Diğer yandan çitlerde kullandığınız suni çimin kalitesi de fiyatları etkilemektedir. Kaliteli bir çit kullandığınız zaman oldukça uzun yıllar boyunca bu çitleri kullanabilirsiniz. Diğer yandan daha uygun fiyatlar ödemek için kalitesiz olan suni çim tercihi yaparsanız bu size daha sonradan ek masraflar olarak dönecektir. En başından her şeyin en kaliteli olmasına öze göstermenizi tavsiye ederiz. Bu size her an kolaylık sağlayacak olan bir unsurdur.

 

Son olarak da yaptırmak istediğiniz alanın ölçüleri de fiyatları etkilemektedir. Çim çiti nereye yaptırmak istiyorsunuz? Zeminin zorluğu ne düzeyde? Yaptırmak istediğiniz alanın ölçüleri neler? Çok büyük bir alanı çim çitle çevirmek istiyorsanız daha yüksek fiyatlar ödemeniz gerekmektedir. Ancak önceden de belirttiğimiz gibi fiyatlar genel olarak bütçe dostudur.

Çim Çitler Nerelerde Kullanılmaktadır?

Çim çitlerin pek çok kullanım alanı vardır. dilerseniz duvarların üzerine dilerseniz de panel çit sistemlerine direkt olarak monte edebilirsiniz. Rulo halinde satılmaktadırlar ve montajları da çok kolaydır. Bu sebeple de oldukça fazla tercih edilen bir üründür. Sokakta yürürken herhangi bir yerde çim çit görmeniz gayet mümkündür. Bu sebeple acaba şuraya çim çit yaptırılır mi diye düşünceniz varsa muhtemelen yaptırılır.

Şimdi sizlere nerelere yaptırıldığından bahsedelim;

 • Okulların etrafında,
 • Yüzme havuzlarının çevresine,
 • Balkonlara süsleme yapmak amacıyla,
 • Kreşlerde,
 • Oyun parklarında,
 • Restoranlarda,
 • Otellerin bahçesinde,
 • Halı sahalarda,
 • Çöp konteynırlarında
 • Villalarda,
 • Sitelerin çevresinde,
 • Müstakil evlerinizde,

Ve daha pek çok yerde çim çitleri gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Bu noktada dikkat etmeniz gereken tek şey çitleri doğru kullanıp kullanmadığınız olacaktır. Örneğin çok yüksek bir güvenlik sağlamak istediğiniz bir yere çim çit yaptırmamalısınız. Çünkü ekstra koruma sağlamayacaktır. Bu sebeple de hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Diğer yandan kaliteli bir firmayla çalışmalısınız. Kaliteli firmalar kaliteli suni çimler kullanır ve siz de çim çitlerinizi uzun süreler kullanabilirsiniz. Dilerseniz direkt olarak online çim çit bahçe siparişi verebilirsiniz.