blog

Çim Çit Ankara

Çim Çit Ankara

ÇİM ÇİT ANKARA

Çim çit Ankara yazıp araştırdığınız zaman, çim çit nedir? Nerelerde kullanılır? Avantajları nelerdir? Ne gibi özellikleri vardır? Adı altında pek çok yazıyla karşılaşacaksınız. Biz de size bu yazımızda, bu bilgileri derledik. Aklınıza takılan farklı bir konu olduğunda, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çim çit, hem dekoratif bir görünüm sağlarken hem de adeta bir duvarmış gibi görünen, mahremiyet sağlayan yapılardır. Üretim  aşamasında yapay olan suni çimler kullanılmaktadır. Doğal çim neden kullanılmıyor? Diyenler için de hemen cevaplayalım. Doğal çim kullandığınız zaman, dört mevsim yemyeşil kalacak bir görüntü elde etmeniz ne yazık ki mümkün olmayacaktır. Aynı zamanda suni çimlerin bakımı da oldukça kolaydır.

Galvanizli olan panel çitlerin üzerine rulo şeklindeki suni çimlerin kaplanmasıyla oluştuğu için oksitlenmenin de önüne geçilmektedir. Her an güzel ve doğal bir görünüm sağlamak amacıyla çim çitler yeşil olarak üretilmektedir. Bir diğer adı da yeşil çim çittir diyebiliriz. Ancak ben farklı renk istiyorum diyeniniz varsa, farklı bir renkte üretimi de sağlanacaktır.

Diyelim ki bahçenizde halihazırda olan bir çit sisteminiz bulunuyor. Ancak artık çim çit kullanmak istiyorsunuz. Endişelenmenize hiç gerek yok. Eski çitlerinizi sökmenize de gerek yok. Direkt olarak üzerlerini çim çitle kaplamanız mümkün olacaktır.

Çim Çitlerin Kullanım Alanları Genel Olarak Nerelerdir?

Çim çitlerin oldukça fazla kullanım alanı vardır. Aklınıza gelebilecek hemen her yerde bu çitleri kullanmanız mümkündür. Pek çok avantajı olduğu için özellikle de günümüzde çok fazla rağbet görmektedir. Bahçesine veya farklı bir arazisine estetik bir görünüm sağlamak isteyen herkes, bu yapıları tercih etmektedir.

Sokakta yürüdüğünüz bir gün, belediyelerin çöp konteynırlarının etrafının çim çitle kaplı olduğunu görmeniz de gayet muhtemel olan bir durumdur. Genel olarak bakıldığında;

 • Arazilerin çevresinde,
 • Bağlarda,
 • Bahçelerde,
 • Şantiyelerde,
 • Havuzların çevresinde,
 • Sitelerinizde,
 • Binalarınızda,
 • Kooperatiflerde,
 • Çocuk parklarında,
 • Oyun parklarında,
 • Kreşlerde,
 • Dekorasyon sağlamak istediğiniz hemen her yerde kullanabilirsiniz.

Yaptırdığınız zaman, keşke daha önce yaptırsaydım diyeceksiniz. Çevrenizden de nereye yaptırdın gibi sorular almanız da gayet muhtemeldir. Telfence olarak sizlere hizmet vermekten her an gurur duyuyoruz.

Çim Çitlerin Ne Gibi Özellikleri Bulunmaktadır?

Ankara çim çit yazıp küçük çaplı bir araştırma yaptığınız zaman, çim çitlerin oldukça fazla özelliği olduğuyla karşılaşacaksınız. Özellikle de yaptırmak gibi bir niyetiniz olmadığında da bu yazımızı okursanız, çim çit yaptırmaya karar vereceğinizi düşünüyoruz.

Kaliteli bir şekilde üretilen çitler, öncelikle yaşam alanlarınızda, dışarıya karşı sizlere mahremiyet sağlamaktadır. Çok minik olan aralıkları sayesinde siz de dışarıyı göremezsiniz, dışarıdan da sizi göremezler.

Galvanizli bir yapısı vardır. Galvanizli bir yapısı olması sebebiyle de pek çok avantaj sağlamaktadır. Herhangi olumsuz bir durum gerçekleştiğinde, ateş ile temas ederse, alev almamak gibi harika bir özelliği vardır. Aynı zamanda farklı bir mevsim koşulundan da etkilenmez. Yağmur, çamur, kar demeden dilediğiniz her an bu çitleri kullanabilirsiniz.

Dilerseniz iç mekan tasarımında dilerseniz de dış mekan tasarımında bu çitleri kullanabilirsiniz. Karar tamamen size kalmıştır.  Aradan ne kadar zaman geçerse geçsin renklerinde herhangi bir solma olmayacaktır.

UV korumalı bir yapısı olması sayesinde güneşten ve zararlı ışınlarından da etkilenmemektedir. Genel olarak rulo şeklinde üretimi sağlanmaktadır. Sipariş verdiğiniz zaman, montaj etmenize uygun bir şekilde gönderim sağlanmaktadır. Yaptırdıktan sonra oldukça uzun yıllar boyunca kullanmanız mümkün olacaktır.

Özellikle de doğayı seven, doğayla iç içe olmak isteyen kişiler için oldukça uygun olan ve çok da avantajlı bir üründür. Kendinizi her an doğayla baş başa, huzurlu hissedeceğiniz bir ortam için kesinlikle çim çit yaptırmalısınız.

Kalitesinden Ödün Vermeyen Çim Çitler

Çim çit yaptırmak genel olarak zor bir süreç değildir. Sadece her an dikkat etmeniz gerektiği gibi, çit yaptırırken de dikkat etmeniz gereken bazı durumlar vardır. Örneğin kaliteli olan bir firmayla çalışmanız gerekmektedir. Kalitesinden ve markasından ödün vermeyen firmalarla çalıştığınızda, çitlerinizi yıllarca zarar görmeden kullanmanız söz konusu olacaktır. Bu da sizlere hem maddi hem de pek çok yönden avantaj sağlayacaktır.

Sizlere bu yazımızda, çitler hakkında temel bilgileri derledik. Daha detaylı bilgi almak için bize dilediğiniz an ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda online çim çit Ankara siparişleri hakkında da bilgi alabilirsiniz.

çim çit ankara-çim çit ankara firmaları-çim çit ankara üreticileri-çim çit ankara fiyatları