blog

Beton Duvar Üstüne Dikenli Tel Kurulumu

Beton Duvar Üstüne Dikenli Tel Kurulumu

Beton duvarlar, bahçe çevreleme ürünleri arasında hem maliyetlerinin daha az olması hem sağlam olması hem de çevresel koşullara uyum sağlamaları konusunda en çok tercih edilen ürünler arasındadır. Bunun yanında, çeşitli kozmetik müdahaleler sonucunda estetik anlamda da birçok farklı seçeneği beraberinde getirir. Bu noktada her ne kadar avantajlı olsa da güvenlik konusunda her ürün gibi zafiyetleri vardır. Fakat bu zafiyetler, panel çite veya diğer çevreleme ürünlerine nazaran daha fazladır. Bunun önüne geçebilmek için birçok beton duvar kullanıcısı, beton duvar üstüne dikenli tel kurulumu yoluna gider.

Dikkat edilmesi gereken birçok konu vardır. Bu konulara dikkat edildiği taktirde, beton duvarın sağladığı tüm bu avantajlarla birlikte, beton duvarın yarattığı güvenlik zafiyeti dikenli teller sayesinde giderilir. Özellikle bu eklemeyle birlikte, duvar üzerinden atlamak ya da geçmek isteyen bir kişi, duvarın üzerine kadar tırmansa bile, dikenli tel sebebiyle üstten geçemez. Ayrıca kendi alanında jiletli tel kadar olmasa da caydırıcı bir üründür.

Sizler de dikenli tel hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız yazımımızın devamında bulunan başlıklara göz atmayı unutmayın.

Beton Duvarla Birlikte Dikenli Telin 5 Avantajı

Birçok ürünle kullanılabilirken beton duvarla birlikte dikenli tel avantajları bir hayli artan bir ürünüdür. Bu noktada, dikenli teller tek başına kullanıldığında bazı dezavantajlar doğurur. Bu dezavantajlar, belirli oranlarda niteliklerin eksik kalmasına neden olur. Bunlardan ilki, kuvvet dayanımıdır. Dikenli teller genellikle kendisiyle aynı mantıkta montajlanan tel örgü ürünlerle kullanılır. Tel örgülerin de kuvvet dayanımını zayıftır. Beton duvarla birlikte kullanıldığı zaman, kuvvet dayanımı üst düzeyde olacaktır. İşte diğer bazı avantajları da şunlardır:

  • Güvenlik: Duvarlar güvenli bir bariyer oluşturur ve bu güvenliği kullanılan tel, üst düzeyde artırır.
  • Caydırıcı etki: Bir güvenlik engeli olarak kullanıldığında, potansiyel suç teşkil eden unsurlara karşı oldukça caydırıcıdır.
  • Dayanıklılık: Üretiminde kullanılan malzemeye bağlı olarak uzun ömürlü ve dayanıklı bir güvenlik sistemi oluşturur.
  • Kullanım farklılıkları: Çeşitli alanlara ve ihtiyaçlara göre kullanılabilir, örneğin, iş yerleri, depolar, bahçeler ve tarlalar…
  • Maliyet: Diğer güvenlik ürünlerine nazaran uygun fiyatlıdır.

Dikenli Tel Fiyatları

Telfence panel çit fiyatları, çim çit fiyatları, tel örgü fiyatları

Dikenli Tel

Bazı değişkenlere bağlı olarak farklılık gösteren dikenli tel fiyatları, metrik hesapla ya da kilo hesabıyla satılır. Genellikle satıcılar, metre fiyatlarını sabit tutarak belirli metrelerde ürünleri satarlar. Jiletli tel gibi, belirli şekillerde bulunmaz. Sabit olarak düzlemsel olarak ilerleyen bir yapıya sahiptir. Bu nedenle kullanırken, iki direk arasında git gel yapılarak istenilen aralıklarla döşenir. Tabii ki montajdan önce, bunun planlamasını yapmak elzemdir. Aksi taktirde, gereksiz kullanımı sonucunda maliyetlerde ciddi bir artış yaşanacaktır.

Standart olarak 1,25 milimetre kalınlığında 250 metre uzunluğunda satılır. Çevresel etmenler, güneş ışınları veya çeşitli hava koşullarından etkilenmeyen bir yapısı vardır. Bu yapı, dikenli tel ömrünü bir hayli artıran bir husustur.  Jiletli telden ayrılan en önemli yanı, yapısında kesici herhangi bir unsurun bulunmamasıdır. Bu durum yaralanmaları azaltır. Fakat dikenler sayesinde de belirli oranlarda hasarlara yol açarak, hırsız ya da hayvan gibi istenmeyen unsurların, çevrelenen arazilere girişini engeller. Kullanımı hususunda belirli imar yasalarına göre farklılıklar olabilir. Bu nedenle satın almadan önce, ilgili yönetmeliği okumakta fayda vardır. Aksi taktirde, yaralanmalar sonucunda tazminat davaları gibi hukuki süreçlerle karşılaşabilir veya idari para cezası alabilirsiniz.

Dikenli Tel Fiyatı En Ucuz

Telfence panel çit fiyatları, çim çit fiyatları, tel örgü fiyatları

Dikenli Tel Fiyatı

Standart fiyatlara sahip dikenli tel fiyatı en ucuz güvenlik elemanlarının başında yer alır. Bu nedenle sıklıkla bahçe çevrelemelerinde kullanılır. Özellikle Muğla gibi sebze ve meyve tarımının sıklıkla yapıldığı illerde, sera alanları ve bahçelerin korunmasında kullanılır. Bu nedenle, kullanıcılar için maliyetlerin kesinlikle uygun olması gereklidir. Uygun ve ucuz olmayan teller çevreleme maliyetlerini yükseltecektir.

Bütün bunlar dışında, ilk olarak ucuzluktan ziyade kalitenin önemli olduğunu bilmek gerekir. Kaliteli bir ürün, uzun ömürlü yapısıyla bakıma fazla ihtiyaç duymaz. Bu nedenle daha geniş aralıklarla yenilenme yapılabilir. Bu durum satın alma fiyatlarında herhangi bir tasarruf sağlamasa da kullanımdan doğacak ekstra masrafların önüne geçer.

Sizler de dikenli tel hakkında çok daha detaylı bilgi almak istiyorsanız, Telfence sitesi üzerinde bulunan iletişim bilgilerini kullanarak bizlere ulaşabilir ve aklınızdakilerin cevabını alabilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir