blog

Beton Direk Arası Tel Örgü Uygulaması

Beton Direk Arası Tel Örgü Uygulaması

 

tel örgü

tel örgü

Özellikle tarla gibi alanların çevrelenmesinde kullanılan beton direk arası tel örgü uygulaması, son yıllarda daha da yaygın hale gelmeye başlamıştır. Bunun en büyük sebebi, çit uygulamalarında artan maliyetlerdir. Artan maliyetler karşısında, uygunluğunu koruyan beton direk ve tel örgü, fiyatları hala diğer ürünlere nazaran daha düşük ürünlerdir.

Fiyatlarının düşük olmasının yanı sıra, beton direkler, birçok çit uygulamasına göre daha sağlam bir yapıdadır. Özellikle yere betonlama ve çivileme olmak üzere iki ana sabitleme uygulamasıyla sabitlenirken direkler, arasına gerilecek olan telin kalınlığı ve gerginliğine göre üst düzeyde bir kuvvet dayanımı sunacaktır. Bu kuvvet dayanımının yanı sıra, farklı noktalarda da uzun ömürlü yapısıyla sadece satın alırken değil, kullanım sırasında da bakım masraflarının az olmasından dolayı ekonomik ve kullanıcı dostu bir çözümdür.

Bunun yanında, beton direklerin üst kısmında yer alan bölümlere de jiletli ve dikenli tel olmak üzere çeşitli güvenlik elemanları yerleştirilebilir. Bu güvenlik elemanlarıyla birlikte, çevrelenen alan üst düzeyde korunmuş olacak ve canlı geçişleri tamamen engellenecektir.

Siz de tel örgü hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız, bizlere ulaşmadan önce aşağıdaki başlıklara göz atabilirsiniz.

Telfence panel çit fiyatları, çim çit fiyatları, tel örgü fiyatları

Tel Örgü Fiyatları

Farklı alanlarda kullanılmak üzere farklı nitelikleri bulunan tel örgü fiyatları bazında değişiklik olabilen ürünlerdir. Bu değişikler genelde belirli niteliklere göre gerçekleşir. Bu nitelikler, telin kalınlığı, telin üretildiği malzeme ve telin uzunluğudur. Bu noktada, genellikle galvanizli telden üretim yapılır. Galvaniz sayesinde tel örgü, çevresel etmenlerden etkilenmez. Bu sayede de korozyon gibi çevresel etmenlerin yol açtığı sorunlar ortadan kalkmış olacaktır.

Bu durum, tel örgü siteminin daha dayanıklı ve uzun ömürlü olmasını sağlar. İkinci olarak, telin kalınlığı fiyatları etkileyen bir husustur. 1 ila 1,5 milimetre arasında değişen tel kalınlıkları arttıkça fiyatlarda da artış yaşanacaktır. Son olarak daha önce de bahsettiğimiz üzere tel topunun uzunluğu da fiyatlara doğrudan etki yaratacaktır. Her ne kadar uzun olursa fiyatı da bir o kadar fazla olan bu üründe, maliyetleri azaltmak için, hangi alanda ve hangi amaçla kullanılacağının belirlenmesi ve buna uygun nitelikte ürün seçilmesi gerekir.

Tel Örgü Beton Direk Fiyatları

Telfence panel çit fiyatları, çim çit fiyatları, tel örgü fiyatları

Çit sistemlerinde, diğer metal direk ürünlerine nazaran daha dayanıklı yapısı olan tel örgü beton direk fiyatları hususunda, kullanıcı dostu ürünler olarak karşımıza çıkar. Bunun yanında, fiyatlarına nazaran sağladığı kuvvet dayanımının üst düzeyde olması da bu ürünün sıkça tercih edilme sebepleri arasındadır.

Beton direk tel ürünlerinin birbiri arasında gidilmesiyle bir çit sistemi yaratması bakımından aslında, çitin en temel taşıdır. Bir nevi insan iskeletine benzeyen bir yapıda nitelik kazanır. Bu durumun içerisinde, beton oluşu ve zemine tam olarak sabitlenebilir oluşuyla, metal direklere nazaran daha kuvvetli ve dayanıklıdır. Fakat bunun yanında, taşınabilirliği ve mobilize özellikleri neredeyse sıfıra yakındır. Kurulduğu alandan kolay kolay sökülerek başka bir yere taşınması pek mümkün değildir.

Bu nedenle tel örgü sistemini kullanmaya başlamadan evvel, kullanılacak alanda planlamaların iyi yapılması ve buna uygun şekilde direklerin dikilmesi gerekir. Aksi taktirde, herhangi bir aksi durumda, beton direklerin sökümü mümkün olmayacaktır.

1 Dönüm Arsa Tel Örgü Fiyatı

Çevrelenen alanın genişliğine göre fiyatlar değişse de 1 dönüm arsa tel örgü fiyatı belirlenirken yukarıdaki benzer unsurlara dikkat ederek belirlenmesi gerekir. Bu unsurların başında, beton direklerin yerleştirilme aralıkları gelmektedir. Sık yerleştirilen beton direkler, tel sistemin, daha sıkı olmasını sağlar. Fakat bu kullanılacak olan beton direk sayısını etkileyeceği için, fiyatları da değiştirecek unsurların başında yer alır. İkinci olarak, kurulum yapılacak alanın ne kadar zorlu olduğu önemlidir.

Direk dikiminden önce herhangi bir düzenleme işleminin yapılması, montaj ve kurulum maliyetlerini artıran hususların başında yer alır. Ayrıca yine beton direklerin fazla kullanılması dolayısıyla diğer ürünlerin de fazla kullanılmasının yolunu açar. Bu durumda birbiriyle bağlantılı olarak maliyet kalemleri artış gösterecek bu durum da doğrudan fiyatlara yansıyacaktır. Bu nedenle fiyat araştırması yapmadan önce, çevreleme planının iyi yapılması gerekir.

Sizler de tel örgü hakkında detaylı bilgi almak ve tam maliyetleri öğrenmek istiyorsanız Telfence sitesi üzerinde bulunan iletişim bilgilerini kullanabilir ve en iyi hizmeti alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir