blog

Basketbol Saha Yapan Firmalar

Basketbol saha yapan firmalar

BASKETBOL SAHA YAPAN FİRMALAR

Basketbol saha yapan firmalar hakkında araştırma yaparken Telfence firmamızla karşılaşacaksınız. Firma olarak her türlü desteği sizlere sunacağımızdan emin olabilirsiniz. Bizimle çalışacağınız için çok memnun kalacaksınız.

Basketbol özellikle de günümüzü baz aldığımızda her an daha fazla kişi tarafından tercih edilen bir spor haline gelmiştir. Bu sebeple de basketbol sahalarına olan ilgi de her geçen gün artmaktadır. Basketbol sahalarına artan ilgiyle de saha yapan firmalar artış göstermiştir.

Basketbol sahası yapımı oldukça titiz çalışılması gereken bir süreçtir. Bu sebeple de iyi bir firmayla çalışmanız gerekmektedir. Kaliteli olmayan bir firmayla çalıştığınız zaman sonrasında da sorun yaşamanız muhtemeldir.

Basketbol Sahası Maliyetleri

Basketbol sahası yapmaya karar veren kişilerin öncelikle dikkat ettikleri şeylerden biri de fiyatlardır. Fiyatları etkileyen bazı unsurlar vardır. Bu unsurların neler olduğundan yazımızın bu kısmında bahsetmek istiyoruz.

Öncelikle saha yapacağınız yer fiyatların belirlenmesinde etkilidir. Sahayı kuracağınız yer işlek bir yer mi? Sahayı kuracağınız yerin etrafında neler var? İşlek olmayan bir yerde mi saha kurmak istiyorsunuz? Gibi her türlü sorunun cevabının fiyata etki ettiğini söyleyebiliriz.

Sahanızın yapılacağı yeri seçtikten sonra gerekli izinlerden sonra saha yapımına başlanacaktır. Öncelikle zemin çalışmalarından başlamanız gerekecektir. Zeminin zorluğu, zeminde ortaya çıkacak olan problemler, sahanın yapım aşamasını da uzatacaktır. Bu sebeple bu durum da maliyetlere etki edecektir.

Sahanızı yapım aşamasında zemin kaplaması yapmanız gerekecektir. Kullanılan malzeme ve o malzemenin kalitesi de fiyatlara etki edecektir. Sahaların genel olarak boyutları aynı olsa da sahanızın boyutunun ve kullanılan malzemelerin kalitesinin de fiyatlara etki edeceğini ayrıca belirtmek istiyoruz.

Tüm bu unsurlara dikkat edildikten sonra size ortalama bir fiyat çıkarılacaktır.

Basketbol Saha Yapımında Kullanılabilen Zemin Türleri

Basketbol saha yapan firmalar diye araştırma yaptığınız zaman saha yapımında kullanılan dört farklı zemin türüyle karşılaşacaksınız. Bu zemin türleri;

  • Akrilik zemin,
  • Tartan zemin,
  • Poliüretan zemin,
  • Parke zemindir.

Yaptırmak istediğiniz sahanın açık veya kapalı olmasına ve diğer özelliklerine göre hangi zemin türünü seçeceğinize karar verebilirsiniz. Bu noktada firma yetkililerinden de her türlü yardımı talep edebilirsiniz. İyi bir firmayla çalıştığınız zaman size gereken her türlü yönlendirmeyi yapacaklardır.

Öncelikle akrilik zeminden bahsetmek isteriz. Kaygan olmayan bir yapıya sahiptir. Zeminin kaygan olmaması yapılan spor ne olursa olsun çok önemlidir. Çünkü sporcuların güven içerisinde oyunlarını sürdürebilmeleri tamamen buna bağlıdır. Diğer yandan akrilik zemin yaptırdığınız zaman çok uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz. Herhangi bir şekilde aşınmamaktadır. Dilerseniz açık basketbol sahalarında dilerseniz de kapalı basketbol sahalarında kullanabilirsiniz. Yaptırmaya karar verdiğiniz zaman çok kısa bir süre içinde kurulumu sağlanacaktır. Zamanla renginde herhangi bir değişiklik olmayan mükemmel bir zemindir.

Seçim yapabileceğiniz bir diğer zemin türü de tartan zeminlerdir. SBR granül ve EPDM tabaka kullanılarak yapılan bir zemin türüdür. Genel olarak açık bir basketbol sahası yaptırmak isteyenlerin tercih ettiği bir zemindir. Su geçirgenliği olan bir saha olduğu için açık sahalarda tercih edilir. UV korumalı bir yapıya sahiptir. Güneş ışınlarından da olumsuz şekilde etkilenmemektedir.

  1. olarak poliüretan zeminlerden bahsetmek istiyoruz. Sahanın zemininin çok dayanıklı malzemeler kullanılarak üretildiğini öncelikle söylemek isteriz. Hem aşınmaya hem de korozyonlara karşı oldukça dayanıklı olan bir zemin türüdür. UV korumalı yapısı, ses yalıtımı sağlayan özelliği sayesinde çok sık tercih edilen bir saha zemini olduğunu söyleyebiliriz.

Son olarak da sizlere genelde kapalı basketbol sahalarında tercih edilen parke zeminlerden bahsetmek istiyoruz. Hem çok dayanıklıdır hem de çok kaliteli malzemeler kullanılarak oluşturulur. Parke zeminlerde, basketbol topu çok daha iyi sekmektedir. Çok uzun yıllar boyunca sorunsuz şekilde kullanımı mümkündür.

Basketbol Sahasının Yapıldığı Alanlar

Basketbol sahası yaptırmak sadece özel sahalar için geçerli değildir. Okullarda, belediyelerde, sitelerde ve daha pek çok yerde de saha yaptırılması için firmalara başvuru yapılmaktadır.

Saha yapımı detaylı bir süreç olsa da herhangi bir olumsuzluk olmadığı sürece aylar yıllar alan bir yapı değildir. Bu noktada yapmanız gereken şeyin iyi bir firmayla çalışmak olduğunu söyleyebiliriz.

Online basketbol saha yapan firmalar yazıp sitemiz üzerinden de daha detaylı bilgi almanız mümkündür.

 

Ankara basketbol saha yapan firmalar-İstanbul basketbol saha yapan firmalar-İzmir basketbol saha yapan firmalar

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir