blog

Bahçe Yaya Kapı

bahçe yaya kapı

BAHÇE YAYA KAPI

Bahçe yaya kapı sistemleri, bahçenizdeki güvenliği sağlamak amacıyla yaptırılan kapılardır. Kapıların tasarım aşamasında, alanında uzman olan yetkin kişiler çalışmaktadır. Aklınızda yaptırmak istediğiniz kapı ile ilgili bir proje varsa mimarımıza tarif edebilir veya direkt olarak proje şeklinde sunabilirsiniz.

Kapıların yapım aşamasında isteğinize de bağlı olarak elektrikli kilitler kullanılmaktadır. Aynı zamanda şifreli bir sistem de oluşturmanız mümkündür. Bahçe kapınızı tamamen size özel yapmak isterseniz, bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

Demir, ahşap veya alüminyum gibi çeşitli malzemeler kullanılmaktadır. Hangi malzemeden yapılacağına da siz karar verebilirsiniz. Yaptırmak istediğiniz alana göre kapınızın ölçülerini belirleyebilirsiniz.

Yaptırmak istediğiniz alanın özellikleri, kapının yüksekliği veya genişliği gibi her türlü kavram kapının üretilme aşamasında belirleyici olmaktadır. Binanızın veya apartmanınızın yapısına uygun bir kapı yaptırabilirsiniz. Bu noktada ekip arkadaşlarımıza da danışabilir. Binanız için hangi kapının daha uygun olduğuna birlikte karar verebilirsiniz.

Diğer apartmanların kapılarıyla kıyasladığınızda, kapınızın ekstra modern göründüğünü yaptırdıktan sonra siz de fark edeceksiniz. Hem işlevsel hem de güzel görünen bir kapıya sahip olacaksınız.

Kapıların bahçenin yapısına uygun olması çok önemlidir. Bu sebeple de en titiz şekilde çalışılmaktadır. Yaya kapıları genelde yayaların geçeceği genişlikte yapılmaktadır. Ancak dilerseniz çok daha geniş ölçülerde de yaptırabilirsiniz.

Kafanızda oluşan kapı modelini anlattığınız zaman 3 boyutlu olarak size yapılıp gösterilecektir. Böylece  siz de bu konuda çok daha iyi karar verebilirsiniz.

Bahçe Yaya Kapısında Kullanılan Malzemeler

Bahçe yaya kapı  yaptırmak istediğinizde;

  • Boyalı sac,
  • Galvanizli,
  • Alüminyum

Gibi farklı malzemelerden üretilmiş olan kapılar tercih edebilirsiniz. Çeşitli ölçülerde olmasına da siz kara verebilirsiniz. Ahşap malzemelerden oluşturulmuş olan kapıları seviyorsanız ahşap, demir malzemelerde oluşmuş kapıları seviyorsanız demir kapı tercihi yapabilirsiniz.

Kapıların montaj aşamasında zemin tercihleri yoktur. Sert olan bir zemin olması yeterlidir. Bu noktada herhangi bir sorun yaşayacağınızı düşünmüyoruz.

Demir Bahçe Kapıları

Bahçe yaya kapı yaptırmak istediğinizde demir malzeme sizin için çok avantajlı olacaktır. Demir malzemeler kullanılarak oluşturulan kapılar;

  • Çok daha dayanıklıdır,
  • Hava şartları için daha uygundur,
  • Çok uzun süreler boyunca sorunsuz şekilde kullanabilirsiniz,
  • Sizi yarı yolda bırakmazlar.

Aynı zamanda demir kapılarda paslanma olmaması çok önemlidir. Üretim aşamasında galvaniz kullanıldığında da paslanma sorununa çözüm bulunmuş olunur. Paslanmanın sağlık açısından da olumsuz etkilerini düşündüğümüzde bunun çok fazla avantajlı bir özellik olduğunu söyleyebiliriz.

Demir kapıları yaptırdığınız zaman uzun yıllar boyunca bakım yapmanıza gerek yoktur. Her bakım yaptırma aşaması maliyet gerektireceğinden bu bütçeniz için de daha uygun bir seçim olacaktır. Diğer yandan ahşap kapı tercih ettiğiniz zaman da bu özelliklerin pek çoğundan yararlanmanız mümkün olacaktır.

Günlük Hayatta Kullanılan Kapılar: Yaya Kapıları

Bahçe yaya kapı denildiği zaman akla pek çok farklı formda kapı gelmektedir. Ancak bildiğimiz bina girişlerinde bulunan kapılar yaya kapılardır.

Bahçenizin girişinde bir garaj kapıları bir de yaya kapıları bulunmaktadır. Garaj kapıları, araçların geçebilmesi için daha geniş olurken yaya kapıları normal yayaların geçeceği genişlikte olmaktadır. Tabi isteğe bağlı olarak daha geniş de yaptırabilirsiniz.

Yaya kapılardan evinize girmek istediğinizde ekstra bir çaba harcamanız gerekmemektedir. Garaj kapılarını açmak için ise belirli oranda güç harcamanız gerekmektedir.

Ferforje Yaya Kapılar

Bahçe yaya kapı denildiği zaman akla bir de ferforje kapılar gelmektedir. Ferforje kapılar denildiğinde estetik olarak güzel kapılar akılda canlanmaktadır. Hafif oldukları için buna paralel olarak açılmaları da daha kolay olmaktadır.

Kapıların üretim aşamasında iyi bir firmayla çalışmak çok önemlidir. İşini en iyi şekilde yapan bir firmayla çalıştığınız zaman, projelendirdiğiniz kapınızın bire bir şekilde üretilmesi sağlanacaktır.

Çok istediğiniz ve evinizin kapısında her an göreceğiniz işlevsel bir kapıya sahip olabilmek ve güvenlik de sağlamak adına kaliteli bir firma seçimi önem arz etmektedir. Üretim aşamasında hem iyi hem de kaliteli malzemeler kullanılması, sizin beklentinize uygun bir kapı oluşturulması için araştırma aşamasında titiz davranmanız gerekmektedir.

Kapınızı yaptırdıktan sonra çok uzun yıllar boyunca aynı memnuniyeti yaşayacağınızdan eminiz. Yaya kapıları hakkında merak ettiğiniz başka şeyler olduğunda dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilir ve sorularınızı her an sorabilirsiniz. Hepinize şimdiden teşekkür ederiz.,

 

Ankara bahçe yaya kapı-Ostim bahçe yaya kapı-Beypazarı bahçe yaya kapı-Temelli bahçe yaya kapı