blog

Bahçe Kapı

bahçe kapı

BAHÇE KAPI

Bahçe kapı sistemleri hem özel hayatımızda hem de iş hayatımızda vazgeçilmez olan unsurlardan biridir. Firma olarak çok uzun zamandan beri bu sektördeyiz ve işimizi en iyi şekilde yapıyoruz.

Aklınıza gelebilecek her alanda bahçe kapılarını kullanmanız mümkündür. Bu sebeple kapı yaptırmaya karar verdiğiniz zaman ilk yapmanız gereken kaliteli ürünler üreten ve uygun fiyatlı bir firmayla çalışmak olmalıdır.

Sıkça tercih edilen modellerden birinin otomatik bahçe kapıları olduğunu söyleyebiliriz. Genel olarak dekorasyonuna dikkat edilerek üretimi sağlanmaktadır. Bunun yanında

 • Ağırlık,
 • Uzunluk,
 • Güvenlik

Gibi diğer faktörler de oldukça etkilidir. Kapıların monte edilme aşamasında dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur da motorun en iyi şekilde yerleştirilmesidir. İyi bir şekilde sabitlenmediği zaman kapıda daha sonrasında sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Diğer yandan iyi bir şekilde kurulmayan motorun devre dışı kalması da çok kısa bir sürede gerçekleşmektedir.

Kapı yaptırma aşamasında herhangi bir sorun yaşamamak adına iyi bir firmayla çalışmanın çok önemli olduğunu söylememiz gerekir. İyi bir firmayla çalıştığınız zaman kaliteli ürünler kullanacakları için çok uzun süreler boyunca sorun yaşamanız da söz konusu olmayacaktır. Bakımına zaman ayırmanıza da gerek yoktur.

Kapının motorunu dilerseniz kayar kapı dilerseniz de kanatlı kapı şeklinde ayarlamanız mümkündür.

Bahçe Kapıları Neden Kullanılır?

Bahçe kapı kullanmamız neden gereklidir? Adı altında pek çok soru almaktayız. Bu konuda da yazımızın bu bölümünde bilgi vermek isteriz.

Öncelikle kapı yaptırmaktaki temel amaçlardan biri bahçenize giriş çıkışları önlemektir. Kapınız otomatik olduğu zaman yabancı birinin de alana giriş çıkışını engellemiş olursunuz. Böylece siz evde yokken de alanın güvenliğini sağlamış olursunuz. Diğer yandan dışarıdan geldiğiniz zaman otomatik kapılar sayesinde yerinizden kıpırdamadan kapınızı açabilirsiniz. Bu da oldukça kolaylık sağlayan bir durumdur.

Araçla bir yere giderken veya döndüğünüz zaman otomatik kapılar sayesinde zamandan da tasarruf etmeniz söz konusu olacaktır. Sizin de bildiğiniz gibi teknoloji çağında yaşıyoruz ve pek çok avantajı da bulunmaktadır. Bu avantajlardan yararlanma yollarından biri olduğunu da söyleyebiliriz.

Sadece sizin değil sevdiklerinizin de güvenliğini sağlamak için otomatik kapılar oldukça önemlidir.

Bahçe Kapılarının Fiyat Aralığı?

Bahçe kapısı fiyatları hangi aralıktadır? Adı altında pek çok soru almaktayız. Öncelikle bu noktada net bir fiyat vermemizin mümkün olmadığını söylemek isteriz. Çünkü fiyatları etkileyen pek çok etmen vardır.

Öncelikle kapı yaptırmak için seçtiğiniz firma çok önemlidir. Bazı firmaların fiyat aralığı daha yüksekken bazı firmaların fiyat aralığı çok daha düşüktür. Aynı zamanda firmaların indirimli zamanlarına da denk gelirseniz normalde yaptıracağınızdan çok daha uygun fiyatlara yaptırabilirsiniz.

Diğer yandan yaptırmak istediğiniz kapının ağırlığı veya uzunluğu gibi unsurlar da fiyatların belirlenme aşamasında etkilidir. Yaptırmak istediğiniz alan da fiyatları etkileyen unsurlardan biridir. Yaptırılacak alanın özellikleri de bir diğer unsurdur. Tabi bu noktada iyi bir şekilde araştırma yapmak da çok önemlidir. Çünkü iyi bir araştırma yapmak kaliteli ve uygun bir firma seçimi yapma aşamasında çok önemlidir.

Bahçe Kapıları Nerelerde Kullanılmaktadır?

Bahçe kapı kullanım alanları denildiği zaman akla pek çok yer gelmektedir. Özellikle de son dönemlerde kapılara olan talebin de çok fazla arttığını söyleyebiliriz. Çeşitli amaçlar çerçevesinde pek çok kişi kapı yaptırmak için firmamıza başvurmaktadır.

 • Müstakil evlerde,
 • Villalarda,
 • Sitelerde,
 • Otoparklarda,
 • Apartmanlarda,
 • Kamu binalarında,
 • Özel alanlarda,
 • Fabrikalarda,
 • Okullarda

Ve daha pek çok alanda kapıların kullanıldığını söyleyebiliriz. Taktıran kişilerin hepsinin memnun kaldığını da söylememiz mümkündür. Çok memnun kaldıklarına dair sürekli geri dönütler almaktayız. Alanda kapı yaptırdığınız zaman ne kadar çok avantaj elde ettiğinizi bizzat siz de göreceksiniz.

Bahçe Kapısı Modelleri Nelerdir?

Kapı yaptırmaya karar verdiğiniz zaman model seçmeniz de gerekecektir. Bu modellerin neler olduğundan da hemen sizlere bahsedelim.

 • Profil detaylara sahip bahçe kapıları,
 • Lazer kesimli kapılar,
 • Ferforje kapılar,
 • Ahşap kapılar,
 • Tel örgülü kapılar,
 • Özel tasarımlı olan kapılar,
 • Sürgülü olan bahçe kapıları,
 • Demir bahçe kapıları

Gibi pek çok kapı modeli vardır. Kapı yaptırmak istediğiniz alanda kullanım amacınıza uygun olarak bu modellerden birini seçebilirsiniz. Kapınızı yaptırdıktan sonra yaptırdığınız alanın çok daha güzel ve korunaklı göründüğünü siz de fark edeceksiniz. Hepinize şimdiden bizi seçtiğiniz için teşekkür ederiz.

 

Ankara bahçe kapısı modelleri-Bahçe kapısı fiyatları-Ankara sürgülü kapı modelleri-Ankara uçar bahçe kapısı-Ankara garaj kapısı-Uçar kapı fiyatları-Raylı kapı fiyatları-Servis kapı fiyatları-Yaya kapısı fiyatları-Panel çit kapı fiyatları