blog

Tel Örgü Çit

Tel Örgü Çit

TEL ÖRGÜ ÇİT

Tel örgü çit;
 • Alanda koruma sağlamak,
 • Güvenliği en üst düzeye çıkarmak,
 • Alanda şık bir görünüm elde etmek

Çeşitli amaçlarla kullanılan çit sistemleridir. Bu çit sistemlerinin pek çok modeli ve özelliği vardır. Yazımızda sizlerde hepsinden bahsetmek istiyoruz.

Özellikle de son dönemlerde tel örgülere olan talebin çok fazla arttığını söyleyebiliriz. Özellikle de özel mülke sahip olan kişiler tel örgülere sıkça başvurmaktadır. Tel örgüleri hem beton hem de toprak zeminlerde kullanabilirsiniz. Sadece toprak bir zemine tel örgü yaptırmak istediğiniz zaman daha sağlam bir hale getirmek amacıyla betonla destekleme yapmanız gerekmektedir. Geriye kalan her türlü işlemin aynı olduğunu söyleyebiliriz.

Tel örgüler genelde mavi, siyah, yeşil  gibi renklerde üretilmektedir. Dilerseniz farklı bir renkte üretilmesini de talep edebilirsiniz. İşinde uzman olan yetkin bir firmayla çalıştığınız zaman hemen hemen her şeyi onlar düşündüğü için sizin herhangi bir şey düşünmenize gerek kalmayacaktır diyebiliriz.

Diğer yandan kaliteli bir firmayla çalışmanız demek, her an kaliteli ürünlere sahip olmanız demektir. Bu sebeple de yaptırdıktan çok uzun zaman geçse bile çitlerinizin başına herhangi bir şey gelmeyecektir. Siz de böylece her an memnun kalacaksınız.

Beton Direk Tel Örgülerin Kullanım Alanları Nerelerdir?

Beton direk tel örgü kullanım alanları yazdığınız zaman pek çok alanla karşılaşacaksınız. Çoğunu daha önceden duymamış  da olabilirsiniz. Her geçen gün tel örgülerin kullanım alanlarına yenileri eklenmektedir.

 • Okullarda,
 • Sitelerde,
 • Bahçelerde,
 • Bağlarda,
 • Parklarda,
 • Arazilerde,
 • Tarlalarda,
 • Yol kenarlarında,
 • Sanayi bölgelerinde,
 • Girilmesi yasak olan bölgelerde,
 • Askeri bölgelerde,

Ve aklınıza gelebilecek daha pek çok yerde tel örgüleri kullanmanız mümkündür. Aynı zamanda tel örgülerinizi yaptırdığınız zaman taşınmanız gibi bir durum söz konusu olduğunda kolay bir şekilde sökebilir ve yeni taşındığınız yere monte edebilirsiniz. Üstelik bu söküp tekrardan takma sürecinde çitlerinize herhangi bir zarar da gelmeyecektir.

Örgü Çit Teli Fiyatları

Örgü çit teli fiyatları yazıp araştırma yaptığınız zaman, çitlerin fiyatlarının aslında çok da uç fiyatlar olmadığını siz de göreceksiniz. Online tel örgü siparişi vermek çok da bütçe sarsan bir durum değildir.

Çit yaptırmak istediğiniz alanın büyüklüğü, fiyatların belirlenme aşamasında etkili olan etmenlerden biridir. Çit yaptırmak istediğiniz alan ne kadar büyükse fiyatlar da buna paralel şekilde artış gösterecektir. Diğer yandan yaptırmak istediğiniz çitin modeli de fiyatlara etki eder. Bazı çit modellerinin fiyatı daha uygunken bazı çit modelleri daha pahalıdır.

 • Çit yapım aşamasında kullanılan malzemenin kalitesi,
 • Telin inceliği veya kalınlığı,
 • Tel yaptırmak için seçim yaptığınız firma

Gibi her türlü unsurun fiyatların belirlenme aşamasında etkili olduğunu söyleyebiliriz. Ne kadar çok kriter olursa olsun, fiyatların ortalama fiyatlar olduğunu online sipariş aşamasında siz de göreceksiniz.

Çit Tellerinin Modelleri

Çit teli modelleri denildiği zaman akla pek çok model gelmektedir. Daha önce duymadığınız pek çok modelle karşılaşmanız olasıdır. Bu noktada yapmanız gereken şey, kullanım amacınıza uygun olan bir model seçmektir.

Öncelikle sizlere kafes tellerden bahsetmek isteriz. Kafes teli fiyatları gayet uygun olan fiyatlardır. Kafes teller, aklınıza gelebilecek hemen her türlü alanda kullanılmaktadır. Hava koşullarından etkilenmeyen harika bir yapıya sahiptir. Çitlerin üretim aşamasında galvaniz kullanılmaktadır. Bu sebeple de aradan ne kadar zaman geçerse geçsin çitlerinizde herhangi bir paslanma, oksitlenme veya aşınma görmeniz mümkün değildir.

Bir diğer çit modeli panel çitlerdir. Her türlü ortama uyum sağlayan simetrik bir yapısı vardır. Tellerin aralıklarına siz karar verebilirsiniz. Dilerseniz dar aralıklı dilerseniz de geniş aralıklı olan teller tercih edebilirsiniz. Panel çitler hava koşullarından etkilenmezler. İster yağmur yağsın ister çamur olsun, çitler herhangi bir şekilde etkilenmemektedir. Çitlerin rengine de siz karar verebilirsiniz.

Tel çitlerden bahsetmişken çim çitlerden bahsetmeden geçmek olmaz diye düşünüyoruz. Bahçenizde en doğal çit görünümü elde etmek ister misiniz? Bunun için yapmanız gereken tek şey, çim çit yaptırmaktır. Her an yeşil kalabilen, UV korumalı olan çitleri yaptırdığınız için çok memnun kalacaksınız. Ateşle temas ettiğinde alev almayan bu çit sistemlerinin her türlü ortama uyum sağladıklarını da söyleyebiliriz.

Daha pek çok çit modeli vardır. Detaylı bilgi almak için bize ulaşabilir veya online tel çit siparişi verebilirsiniz.