blog

Ankara Spor Saha Yapımı

Telfence panel çit fiyatları, çim çit fiyatları, tel örgü fiyatları

ANKARA SPOR SAHA YAPIMI

Ankara spor saha yapımı nedir? Spor saha yapım aşamaları nelerdir? Spor saha yapımında dikkat etmeniz gerekenler nelerdir? Gibi her türlü sorunuzun cevabını burada bulabilirsiniz. Telfence firması olarak her türlü sorunuza cevap vermek için hizmetinizdeyiz.

  • Çok amaçlı spor sahaları
  • Kapalı halı sahalar,
  • Açık halı sahalar

Hakkında her türlü bilgiye yazımızdan ulaşmanız mümkündür.

Çok Amaçlı Spor Sahala

r

Parklarda, okullarda, özel mülk olan yerlerde ve daha pek çok yerde çok amaçlı sahalarla karşılaşmanız mümkündür. Birden fazla sporun yapılabildiği sahalara çok amaçlı sahalar denmektedir. Hem yerden tasarruf etmesi hem de oldukça kullanışlı olması açısından gayet uygun bir saha olduğunu söylememiz mümkündür.

Çok amaçlı sahaların yapım aşamasında oldukça titiz davranılmalıdır. Saha zemininde yapılan çalışmalarda ekstra özen gösterilmelidir. Böylece daha sonradan da ortaya çıkabilecek olan sorunların da önüne geçilmiş olacaktır.

Çok amaçlı spor sahaların zeminlerinde;

  • Tartan zemin,
  • Poliüretan zemin,
  • Akrilik zemin,
  • Parke zemin

Tercihi yapabilirsiniz. Öncelikle sizlere tartan zeminlerden bahsedelim. Esnek bir yapıya sahip olan bir zemindir. EPDM granül, zeminin üretim aşamasında kullanılmaktadır. Genelde okullarda ve özel mülk bulunan yerlerde tercih edilmektedir.

Ankara spor saha yapımı hususunda tercih edebileceğiniz bir diğer zemin ise poliüretan olan zeminlerdir. Sıcaklıklara, çizilmelere ve çeşitli aşınmalara karşı oldukça sağlam olan bir yapısı vardır. Dilerseniz iç mekanlarda dilerseniz de dış mekanlarda kullanılmaktadır. Esnek bir yapısı vardır. Kayma ve olumsuz durum yaşanması gibi bir durum da mümkün değildir.

Zeminlerden bahsetmişken, akrilik zeminlerden bahsetmeden geçmek olmaz diye düşünüyoruz. Elastik yapısı ve kaymayan özelliği sayesinde sıkça tercih edilen bir zemin olduğunu söylememiz mümkündür. Dört mevsim boyunca kullanım için uygun olan bir zemindir. Herhangi bir kırılma veya çatlama durumu da olmamaktadır.

Son olarak sizlere parke zeminlerden bahsetmek isteriz. Bu zemin türü, kapalı olan spor sahalarında tercih edilmektedir. Esnek yapısı vardır ve oluşabilecek olan olumsuz durumlara karşı da oldukça dayanıklıdır.

Seçim aşamasında firma yetkililerimizden de gereken her türlü desteği almanız mümkündür.

Kapalı Spor Sahalar

Kapalı olan halı sahalar, genel olarak baktığımız zaman iklim koşullarının genelde pek elverişli olmadığı yerlerde tercih edilmektedir. Açık bir halı saha yapımıyla kıyasladığımız zaman, üst kısmı kapalı olduğu için daha aşamalı olan bir süreçtir.

Öncelikle saha yapımı aşamasında gerekli olan her türlü izni almanız gerekir. İzinleri aldıktan sonra sahanızın yapılacağı yerde zemin çalışmaları yapılacak ve sahada herhangi  bir olumsuzluk olmaması için drenaj sistemleri yerleştirilecektir.

Sahanın üst kısmını kapatmak için alttan destekleyen kolonların yerleştirilmesi de bir sonraki aşamadır. Kolonların en sağlam şekilde yerleştirilmesi gerekir. Böylece sahanızı çok uzun yıllar boyunca sorun yaşamadan kullanma olanağı bulabilirsiniz.

Sahanın zemininde mutlaka suni çim kullanmanızı tavsiye ederiz. Hem kaliteli olması hem de sahaya uygun olması, fiyat olarak da uygun olması sebebiyle suni çimler sizler için en avantajlı olan ürünler olacaktır.

Ankara spor saha yapımı  aşamasında kapalı spor sahalar için sonraki aşama çatı kısmıdır. Çatı kısmını da hallettikten sonra gerekli ekipmanları sahaya yerleştirebilir ve aydınlatma sistemini kurabilirsiniz. Böylece sahanız da tamamlanmış olacaktır.

Açık Halı Saha Yapımı

Açık halı sahalar, genelde iklim koşullarının oldukça elverişli olduğu yerlerde yapılmaktadır. Açık halı sahalara da tıpkı kapalı halı sahalarda olduğu gibi zemin çalışmalarıyla başlanmaktadır.

Zemin çalışmalarını en titiz ve sorunsuz şekilde hallettikten sonra sahanızın zeminini suni çim ile kaplayabilirsiniz. Sahanızın üst kısmı açık olduğu için suni çimin kaliteli olması gerekmektedir. Kaliteli bir suni çim hava koşullarından etkilenmez ve dört mevsim boyunca kullanılabilir.

Daha sonrasında gerekli olan ekipmanları yerleştirip sahanın çevresini de uygun olan bir çitle çevirmeniz gerekmektedir. Böylece sahanız da kullanmak için hazır olan bir hale gelecektir. Saha yapımları genel olarak baktığımız zaman, üzerinde titiz şekilde çalışılması gereken konulardır. Bu sebeple de uzman olan kişilerden yardım almak oldukça önemlidir.

İşini iyi yapan, kaliteli bir firmayla çalıştığınız zaman çok uzun yıllar boyunca sahanızda en ufak bir sorun çıkmayacaktır. Aklınıza takılan bir soru olduğunda bizimle iletişime geçebilirsiniz. Aynı zamanda online Ankara spor saha yapımı yazıp sitemizden de bilgi alabilirsiniz.