blog

Ankara Spor Saha Yapan Firmalar

Ankara Spor Saha Yapan Firmalar

ANKARA SPOR SAHA YAPAN FİRMALAR

Ankara spor saha yapan firmalar yazıp bir arama yaptığınız zaman pek çok firmayla karşılaşacaksınız. Bu alanda hizmet veren firmalar oldukça fazladır ve her an da artmaya devam etmektedir. Önemli olan Telfence firmamız gibi iyi bir firmayla çalışmanızdır.

Spor saha yapım süreci genel olarak baktığımız zaman oldukça detaylı ve dikkat edilmesi gereken bir süreçtir. Bunun yanında saha yaptırmak istediğiniz alanı da en iyi şekilde seçmelisiniz. İşlek olmayan, pek kimsenin geçmediği bir yere saha yaptırdığınız zaman ölü bir yatırım yapmış olursunuz. Ulaşım imkanları gelişmiş olan ve konum olarak iyi bir yerde saha yaptırdığınız zaman ise sahanıza olan talep buna paralel şekilde çok daha fazla olacaktır.

Yazımızda sizlere açık halı saha, kapalı halı saha ve çok amaçlı sahalardan bahsedeceğiz. Farklı bir konuda sorunuz olduğunda, dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Açık Halı Saha Yapımı

Açık bir halı saha yaptırmak için çok detaylı bir şekilde çalışılması gerekmektedir. Açık halı sahalar genelde iklimin her an elverişli olduğu yerlerde yaptırılmaktadır. Sık sık yağmur yağan bir yere saha yaptırdığınızda ve bu sahanızın üst kısmı da açık olduğunda oyunun seyrini de olumsuz yönde etkileyecektir. Bu da sahanıza olan talebi azaltacaktır.

Açık bir halı saha yaptırmak istediğiniz zaman öncelikle konum olarak iyi bir yer seçmelisiniz. Sonrasında ise, saha yaptırmak için almanız gereken gerekli izinler mevcuttur. Daha sonra sizlere ve sahanıza sorun yaratmaması adına gerekli olan her türlü izni almanızı tavsiye ederiz.

Gerekli olan tüm izinleri aldıktan sonra da sıra kazı çalışmalarına gelecektir. Kazı çalışmalarında seçtiğiniz firmanın en dikkatli ve titiz şekilde çalışması gerekmektedir. Sahanın zeminine olumsuz yönde etki edebilecek olan her türlü sorunun önüne geçilmesi gerekir. Kazı yaptıktan sonra herhangi bir durumda sahayı su basmaması veya farklı bir konuda sorun çıkmaması adına drenaj sistemlerinin iyi bir şekilde yerleştirilmesi gerekmektedir.

Drenaj sistemlerini en iyi şekilde yerleştirip gereken önlemleri aldıktan sonra sahanın zeminini düz bir hale getirip suni çimle kaplamalısınız. Seçtiğiniz suni çimin kaliteli bir suni çim olması gerekmektedir. Kaliteli suni çim tercih ettiğiniz zaman çok uzun yıllar boyunca sahanızı sorun olmadan kullanabilirsiniz. Suni çimler, kaliteli oldukları zaman hava koşullarından etkilenmemektedir. Aynı zamanda her an bakım yaptırmanızı gerektirecek bir durum da yoktur.

Sahanın etrafını telle çevirdikten sonra saha için gerekli olan ekipmanları yerleştirebilirsiniz. Böylece sahanız da tamamlanmış olur.

Kapalı Halı Saha Yapımı

Ankara spor saha yapan firmalar yazıp araştırma yaptığınız zaman karşınıza çıkacak olan bir diğer saha türü de kapalı sahalardır. Kapalı sahalar genel olarak baktığımız zaman iklim koşullarının elverişsiz olduğu yerlerde yapılmaktadır. Çünkü her an yağış demek, sporun yapılmasının da her an engellenmesi demektir.

Kapalı spor sahalarının üst kısımları kapalı olduğu için açık bir sahayla kıyasladığımızda biraz daha detaylı olan bir süreçtir.

Kapalı bir saha yaptırmak istediğiniz zaman öncelikle yapacağınız şey, saha çalışmaları yapmak olmalıdır. Kazı çalışmaları yaparak, saha yaptırılmasını engelleyecek bir durum olup olmadığını anlayabilirsiniz. Kazı çalışmalarını yaptıktan sonra drenaj sistemlerini en iyi şekilde yerleştirmelisiniz.

Daha sonrasında da sahanızın üst kısmını kapatacak olan çatıyı sabit tutması için kolon yerleştirmelisiniz. İşinde uzman olan birinden yardım almanız yerinde bir davranış olacaktır. Kolonları da yerleştirdikten sonra sahanın zeminini düz bir hal getirip suni çimle kaplayabilirsiniz. Sahanın etrafını kapatıp üstüne de daha sağlam olması için trapez sac çatı koymalısınız. Böylece hava koşullarına karşı daha dayanıklı bir çatı yaptırmış olursunuz. Son olarak da aydınlatma sistemlerini yerleştirebilirsiniz.

Çok Amaçlı Spor Sahaları

Son olarak da yapabileceğiniz bir diğer saha da çok amaçlı sahalardır. Pek çok sporun aynı anda yapılabildiği çok amaçlı sahalar hem yerden tasarruf etmek hem de çok kullanışlı olması açısından avantajlı bir sahadır.

Sahanın zeminine sahanın çevresine, kazı çalışmalarına ve gerekli ekipmanlara dikkat etmelisiniz. Diğer iki sahada olduğu gibi çok amaçlı sahalarda da titiz şekilde çalışmalısınız.

Sahalar konusunda sormak istediğiniz bir soru varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz. Aynı zamanda Ankara spor saha yapan firmalar yazıp sitemiz üzerinden de gereken bilgiyi alabilirsiniz.

 

Ankara halı saha yapan firmalar-Ankara halı saha kurulumu-Ankara halı saha imalatı-Ankara pvc tel yapımı-Ankara pvc tel imalatı-Ankara pcv tel örgü montajı-Ankara açık halı saha tel örgü sistemleri-Ankara spor saha tel örgü sistemleri-Ankara halı saha sistemleri-Ankara spor saha sistemleri-Ankara halı saha yapımı