blog

Ankara Halı Saha Yapan Firmalar

Ankara Halı Saha Yapan Firmalar

ANKARA HALI SAHA YAPAN FİRMALAR

Ankara halı saha yapan firmalar hakkında bilgi almak istiyorsanız, tam olarak doğru yerde olduğunuzu söylemeliyiz.

Halı saha yapımı, temel olarak üzerinde titiz şekilde çalışılması gereken bu süreçtir. Bu işi çok iyi şekilde yapan bir firmayla çalışırsanız, sorunsuz bir süreç yaşarsınız. Diğer türlü bir aşamada atlanılan bir kısım, ileride daha büyük sorunlara yol açacaktır.

Temel olarak açık ve kapalı olmak üzere  2 çeşit saha yaptırabilirsiniz. Kapalı bir saha yaptırmak istiyorsanız, iklim koşullarının elverişsiz olduğu bir  yerde yaşıyor olmanız olası bir durumdur. Diğer yandan hava koşullarının genelde iyi olduğu yerlerde açık halı sahalar tercih edilmektedir.

Açık Halı Sahalar

Açık bir halı saha yaptırmak istiyorsanız, düzenli şekilde çalışmalısınız. Öncelikle dikkat etmeniz gereken şey, saha yaptıracağınız alanı en iyi şekilde seçmek olmalıdır. Şehrin işlek olan, ulaşımın kolay olduğu bir yerde saha yaparsanız, sahanıza olan talep de buna bağlı şekilde fazla olacaktır.

İnsanlar spor yaptıkları zaman çok yorulduğu için bir an önce evlerine gitmek isterler. Ulaşımın kolay olduğu bir yerde her şey ellerinin altında olduğu için de orayı daha sık tercih ederler.

Açık halı sahaların üst kısımları açık olduğu için, kapalı sahalarla kıyaslandığı zaman daha az aşama içermektedir. Sahanın zemininde genel olarak suni çim kullanılır. Suni çimi kaliteli seçerseniz, sahanızı çok uzun yıllar boyunca kullanma şansını elde ederseniz. Çimleriniz üzerinden seneler geçtiği halde hala eskisi gibiyse kaliteli malzemeler kullanılarak oluşturulmuşlardır.

Diğer yandan daha uygun ücret ödemek adına kalitesiz suni çim ve sahada kullanılacak olan kalitesiz ekipmanlar seçerseniz, sonradan size daha yüksek masraflar olarak geri döneceklerdir. Sahanızın etrafını çitle çevirme aşamasında da dikkatli ve titiz davranmalısınız. Böylece kusursuz bir saha elde etmiş olursunuz ve çok uzun yıllar boyunca da bu sahayı kullanırsınız.

Kapalı Halı Sahalar

Ankara halı saha yapan firmalar diye araştırdığınız zaman karşılaşacağınız bir diğer saha da kapalı olan halı sahalardır. Genel olarak iklimin elverişsiz olduğu yerlerde daha sık tercih edildiğini söyleyebiliriz.

Sahanın yapımına ilk olarak altyapı çalışmalarıyla başlanmaktadır. Altyapı çalışmalarında çok dikkatli davranılır çünkü sahanın kurulmasını engelleyecek olan bir durum varsa burada ortay çıkması muhtemeldir. Elektrik, su gibi sistemlerin de kazı çalışmaları esnasında kurulumları gerçekleşmektedir. Drenaj sistemlerinin en iyi şekilde yerleştirilmesi daha sonradan sahada meydana gelebilecek olan sorunların da önüne geçecektir.

Sahamız kapalı bir saha olduğu için üstünü kapatmak gerekir. Dilerseniz demir dilerseniz de çelik olan malzemeler kullanabilirsiniz. Kazı çalışmasından sonra hangi türde malzeme kullanacaksanız kolonlar yerleştirilir. Çeşitli darbelere karşı dayanıklı olması adına kolonların çok iyi şekilde yerleştirilmesi gerekmektedir. Sahanın zemini için suni çim tercih edilmektedir. Kaliteli olan bir suni çim kullanırsanız sahanızın çok uzun yıllar boyunca kullanmanız mümkün olur diğer türlü yaptırdıktan kısa bir süre sonra suni çimde çeşitli sorunlar ortaya çıkacaktır.

Sahamızın sonraki aşaması kapalı bir saha olduğu için üzerinin kapatılması aşamasıdır. Daha dayanıklı bir üst çatı isterseniz trapez sac çatı kaplaması yaptırabilirsiniz. Böylece  hava koşullarından etkilenmeyen bir saha elde etmiş olursunuz.

Saha için gerekli olan kaleler ve ekipmanlar yerleştirilip sahanın çizgileri çizildikten sonra saha hazır hale gelecektir. En sonuncu aşama ise aydınlatma aşamasıdır.  Üstleri kapalı olduğu için sahaların karanlık olması doğaldır. Bu sebeple de ışıklandırma kısmının çok iyi şekilde ayarlanması gerekmektedir. Işıklandırma da halledildikten sonra saha hazır hale gelmiş olur.

Halı Saha Yapımının Maliyet Aşaması

Halı saha yapımında şu kadar para harcarsınız, bu kadar tutar gibi ifadeler yoktur. Sahanın yapımında maliyetleri etkileyen bazı unsurlar vardır. Bu unsurlar çerçevesinde sahanızın maliyeti hesaplanacaktır.

Sahanızı yaptırdığınız alan büyük bir alan mı yoksa küçük bir alan mı? Sahada kullandığınız suni çim kaliteli mi değil mi? Sahada kullandığınız diğer malzemelerin kalitesi nasıl? Altyapı çalışmalarında herhangi bir sorun oldu mu? Çatı sistemi ve aydınlatma sürecindeki masraflar gibi temel şeyler, sahanızın yapımında maliyetlere etki etmektedir.

Daha fazla bilgi almak için online Ankara halı saha yapan firmalar sitemize de bakabilir ve aklınıza takılan soruların cevabını alabilirsiniz. Dilediğiniz zaman bizimle iletişime de geçebilirsiniz.

Ankara halı saha yapan firmalar-Ankara halı saha yapan üreticiler-Ankara halı saha yapımı fiyatları-Ankara halı saha yapımı ücreti