blog

Ankara Halı Saha Yapımı

Ankara Halı Saha Yapımı

ANKARA HALI SAHA YAPIMI

Ankara halı saha yapımı konusunda hizmet veren pek çok firma vardır. Saha yaptırmaya karar verdiğiniz zaman bu firmalardan en kaliteli olanıyla çalışmalısınız. Kaliteli bir firmayla çalıştığınız zaman yaptırdığınız sahayı uzun yıllar boyunca kullanma şansınız olacaktır.

Saha yapımının her aşamasında özenle davranmalısınız. Gereken teknik detayları atlamadığınız sürece, sonradan da herhangi bir sorun yaşamazsınız. Ancak atlanılan tek bir detay bile daha sonrasında çeşitli sorunlara yol açabilmektedir. Bu tarz bir durumla karşılaşmamak adına her an titiz şekilde hareket etmelisiniz.

Açık Halı Sahalar

Halı saha yaptırmak istediğiniz zaman sizlere iki seçenek sunulmaktadır. Bu seçeneklerden biri açık halı sahalardır. Açık halı sahaların yapım sürecinde kapalı halı sahalara göre daha az aşama vardır. Çünkü kapalı sahaların üstü kapalı olduğu için aşamalar da daha fazla olmaktadır.

Açık bir halı saha yaptırmak istediğinizde öncelikle bir plan yapmalısınız. Planınızı detaylı bir şekilde yapıp, planın her anına sadık kalmalısınız. Ankara halı saha yapımı, açık halı saha kısmında öncelikle sahanızın yerini seçmelisiniz. Saha yaptırma aşamasında yer seçimi çok önemlidir. Sporcular, şehir merkezine yakın olan ve her an ulaşabileceği yerde olan halı sahaları daha fazla tercih etmektedir.

Yer seçimini yaptığınız zaman ilk olarak kazı çalışmalarına başlanacaktır. Kazı çalışmaları esnasında saha yaptırmaya bir engel olup olmadığı, engel varsa gereken önlemlerin alındığı çalışmalar yapılmaktadır. Sahanın daha sonradan zarar görmemesi adına  drenaj sistemleri de en iyi şekilde yerleştirilmelidir. Olabilecek ve ortaya çıkabilecek tüm sorunlara karşı çözümler üretmelisiniz.

Sahanızın zeminini tamamladıktan sonra zemin kapatılır. Daha sonrasında da zemini suni çimle kaplama aşaması vardır. Suni çimle kapladığınız zaman zemini uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Sahanızda oyun esnasında bir sorun yaşamamak adına etrafına çit telleri yaptırmalısınız. Bu tellerin de kaliteli şekilde üretilmesi sağlanmalıdır. Sahanın ekipmanlarını yerleştirdikten sonra da saha yapımı tamamlanmış olacaktır.

Açık halı sahalar oldukça avantajlı olan sahalardır. Tek dezavantajı ise üstünün açık olmasıdır. Üstü açık olduğu için de olumsuz hava koşulları yaşandığında sorun yaşanmaktadır. Tabi bu sorunların yaşanmaması için genelde hava koşullarının iyi olduğu alanlarda tercih edilmektedir.

Kapalı Halı Saha Yapımı

Ankara halı saha yapımı araştırması yaparken bir diğer seçebileceğiniz saha kapalı halı sahalardır. Kapalı bir saha yaptırılan yerler genelde mevsim koşullarının olumsuz olduğu yerlerdir.

Kapalı halı saha yapımına da tıpkı açık halı sahalarda olduğu gibi yer seçimi yaparak başlayabilirsiniz. En doğru yeri seçtiğinizde kazı çalışmalarına başlayabilirsiniz. Kazı çalışmaları esnasında sonradan sorun yaratacak bir durum olup olmadığı kontrol etmelisiniz. Diğer yandan sahanın zeminine drenaj sistemlerini yerleştirmelisiniz. Kazı çalışmaları tamamlandıktan sonraki aşama sahanın zeminine demir veya çelik olan kolonlar yerleştirmektir. Bu kolonları yerleştirmenizin sebebi, kapalı bir halı saha yaptırdığınız için üzerini kapatacağınız çatıyı bu zeminlere yerleştireceksiniz.

Sahanızın daha sağlam olması adına bu kolonların en iyi şekilde yerleştirilmesi gerekmektedir. Kolonları yerleştirdikten sonra sahanın zeminini suni çim ile kaplayabilirsiniz. Böylece uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz bir sahanız olmuş olur.

Sahanızın kolonlarının üzerine çatı yerleştirerek sahanızı kapatabilirsiniz. Daha sağlam bir çatı istiyorsanız trapez sac çatı kullanabilirsiniz. Gerekli teknik ekipmanları da yerleştirdiğinizde sahanız tamamlanmış olacaktır.

Halı Saha Yapımı Fiyat Aralığı

Halı saha yaptırmak isteyen kişilerin sordukları sorulardan ilki fiyatlardır. Fiyatlar konusunda sizlere net bir cevap verebilmemiz mümkün değildir. Çünkü fiyatları etkileyen çeşitli unsurlar bulunmaktadır.

Öncelikle genelde halı sahaların ölçüsü aynı olsa da yaptırdığınız sahanızın ölçüleri fiyatların belirlenmesinde oldukça etkilidir. Yaptırdığınız sahalarda en önemli şeylerden biri de suni çimden oluşturulmuş zeminlerdir. Bu zeminlerde kullanılan suni çimlerin kalitesi fiyatların belirlenmesinde oldukça etkilidir. Kaliteli bir zemin yaptırmanız demek, uzun yıllar zemini kullanmanız demektir.

Sahada sadece zemin değil kullanılan diğer teknik malzemeler de fiyatları etkilemektedir. Sahanızın etrafına çektirdiğiniz tel, telin kalınlığı, kalitesi, rengi gibi diğer pek çok unsur da göz önüne alındıktan sonra sizlere bir fiyat çıkartılacaktır.

Aklınıza takılan farklı bir soru olduğunda bizimle iletişime geçebilirsiniz. Aynı zamanda online Ankara halı saha yapımı konusunda da araştırma yapabilirsiniz. Hepinize şimdiden teşekkür ederiz.

Ankara halı saha yapımı-Ankara halı saha üreticileri-Ankara halı saha yapan firmalar-Ankara halı saha yapımı fiyatları