blog

Ankara Çok Amaçlı Spor Saha Yapımı

Ankara Çok Amaçlı Spor Saha Yapımı

ANKARA ÇOK AMAÇLI SPOR SAHA YAPIMI

Ankara çok amaçlı spor saha yapımı diye araştırdığınız zaman oldukça fazla firmayla karşılaşacaksınız. Firmaların kaliteli olanını seçmek oldukça önemlidir. Bu sürecin her anında sizlere avantaj sağlayacak olan bir durum olacaktır.

Çok amaçlı spor sahalar, birden fazla sporun aynı anda yapılabildiği oldukça işlevsel olan sahalardır. Bu sebeple de özellikle de günümüzde çok rağbet görmektedir. Özel işletmeler tarafından istendiği gibi belediyeler ve okullar tarafından da istenmektedir.

Yapım aşamasında dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar vardır. İyi bir firmayla çalıştığınız zaman, onlar sizi zaten her konuda uyaracaktır. Diğer yandan kaliteli malzemeler kullanmayan bir firma, size sürecin her anında sorun yaratacaktır.

Çok amaçlı bir spor saha yaptırmak istediğinizde, özellikle de özel bir kurum iseniz, yer seçiminin hem çok önemli hem de çok avantajlı olduğunu belirtmek isteriz. Örneğin oldukça işlek olan, her an ulaşımın sağlandığı bir yere çok amaçlı bir saha yaptırdığınız zaman hep talep çok olacaktır hem de sizlere çok fazla kazanç sağlayacaktır. Özel bir işletme olarak amaç kâr sağlamak olduğu için de bu konuya dikkat etmelisiniz.

Diğer yandan açık bir çok amaçlı spor sahası mı  yaptıracaksınız, kapalı mı? Bu konu aslında basit olan bir konu gibi görünebilir ancak basit değildir. Sürekli yağış alan, genelde havanın soğuk ve kapalı olduğu bir yerde yaşadığınızı düşünelim. Böyle bir yerde çok amaçlı bir saha yaptırmak için çalışmalara giriştiniz. İlk düşünmeniz gereken şey, kapalı bir halı saha yaptırmak olmalıdır.

Kapalı bir çok amaçlı saha yaptırmadığınız zaman, her an olumsuz hava koşulları sebebiyle, oyun oynayan kişilerin oyunları engellenecektir. Bu sebeple de sahanıza olan talep de düşecektir. Ancak kapalı .çok amaçlı saha yaptırdığınız zaman dışarıda ne olursa olsun herkes keyifle oyununu oynamaya devam edecektir.

Kapalı çok amaçlı saha yaptırdığınızda, aydınlatma işlemleri, zemin gibi çeşitli unsurlara dikkat etmelisiniz. Örneğin aydınlatmanın kötü olması demek, yine oyunun seyrinin etkilenmesi demektir. Işığı ne çok fazla ne de çok az kullanmalısınız. İkisinin de zarar veren yönü vardır. Açık çok amaçlı sahalarda ise bu tarz konuları düşünmenize gerek yoktur.

Çok Amaçlı Spor Saha Zemini: Tartan Zemin

Ankara çok amaçlı spor saha yapımı araştırmalarınızda sahaların farklı türde zeminleri olduğuyla karşılaşacaksınız. Bunlardan ilki tartan zeminlerdir. Esnek olan bir yapıları vardır. EPDM granül tartan zeminlerinin yapım aşamasında kullanılan bir malzemedir. Okullarda ve özel arazilerde sık tercih edilen bir zemin olduğunu söyleyebiliriz.

Çok Amaçlı Spor Saha Zemini: Poliüretan Zemin

Saha yapım aşamasında tercih edebileceğiniz bir diğer zemin çeşidi ise poliüretan zemindir. Dayanıklılık söz konusu olduğunda akla ilk gelen zemin poliüretan zemindir. Çizilmelere ve sıcaklıklara karşı gayet dayanıklı olan bir yapısı vardır.

Esnek bir yapısı olduğu için zeminin kayması da söz konusu değildir. Çok amaçlı bir saha yaptırdığınızda zemin kayıyorsa, sporcuların sakatlanabilmesi gibi olumsuz koşullar yaşayabilirsiniz. Bu oldukça tehlike yaratabilecek olan bir durumdur.

Sporcular oyun esnasında çok hareketlidir. Aynı zamanda dinamik bir yapıları olduğu için de ani hareketler yapabilirler. Zeminin ona göre ayarlanması gerekir.

Çok Amaçlı Spor Saha Zemini: Akrilik Zemin

Çok amaçlı saha zeminlerinden bir diğeri de akrilik zeminlerdir. Dört mevsim boyunca kullanabileceğiniz ve herhangi bir şekilde zarar görmeyen bir zemin nedir diye soranlar için akrilik zemin diyebiliriz.

Kırılma ve çatlama gibi herhangi bir olumsuz duruma karşı da çok dayanıklı olan yapıları vardır. Dilerseniz sert dilerseniz de esnek bir şekilde yaptırabilirsiniz.

Çok Amaçlı Spor Saha Zemini: Parke Zemin

Son olarak da tercih edeceğiniz zeminlerden biri parke zeminlerdir. Kapalı bir çok amaçlı saha yaptırmak istiyorsanız parke zemin tercih etmeniz gerekmektedir. Açık çok amaçlı spor sahaları için uygun değildir.

Kayma gibi konularda gayet dirençli olan bir zemindir. Çok da kullanışlı olan bir yapısı vardır. Çizilme, kırılma gibi durumlara karşı da çok dayanıklıdır. Her anlamda fonksiyonel dememiz mümkündür.

Çok amaçlı spor saha yaptırmak istediğinizde firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Aynı zamanda online Ankara çok amaçlı spor saha yapımı yazıp araştırma da yapabilirsiniz. Şimdiden teşekkür ederiz.

Ankara çok amaçlı spor saha yapan firmalar-Ankara çok amaçlı spor saha yapımı fiyatları