blog

Ankara Basketbol Saha Yapan Firmalar

Ankara Basketbol Saha Yapan Firmalar

ANKARA BASKETBOL SAHA YAPAN FİRMALAR

Ankara basketbol saha yapan firmalar hakkında küçük çaplı bir araştırma yaptığınız zaman, saha yapımı hakkında pek çok bilgiyle karşılaşabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere saha yapımı hakkında, özellikleri hakkında detaylı bilgi vermek istiyoruz.

Basketbol sahası yaptırmaya karar verdiğiniz zaman, her detaya dikkat etmeniz gerekmektedir. Birinde oluşan herhangi bir sorun, tüm sürecin olumsuz şekilde geçmesini sağlayacaktır. Özellikle yaptırmak istediğiniz sahanın zeminine ekstra özen göstermelisiniz. Uzman bir ekiple çalıştığınız zaman her konuda bilgi almanız mümkün olacaktır.

Dilerseniz üzeri açık olan bir saha dilerseniz de kapalı bir basketbol sahası yaptırabilirsiniz. Açık basketbol sahası yaptırmak için bize başvuran müşterilerimize genel olarak akrilik zemin tavsiye ediyoruz. Kapalı bir  saha yaptırmak isterseniz de PVC zemin yaptırabilirsiniz. Açık basketbol sahaları için tartan, kapalı basketbol sahaları için de poliüretan zemin, tercih edebileceğiniz bir diğer zeminlerdir.

Kaliteli malzemeler kullanılarak oluşturulmuş bir zemin demek, sahanızda oynayan oyuncuların da oyunun tadını daha fazla çıkarması demektir. Basketbol oynarken oyuncuların hızlı hareket etmesi ve anlık tepkiler vermesi gerekmektedir. Böyle bir durumda da zeminin bu koşullara en uygun olan zemin olması gerekir. Örneğin kaygan olmayan bir zemin tercihi yaparsanız, oyuncularınızın güvenliği için de daha iyi olacaktır.

Akrilik Zemin Nedir?

Kullanabileceğiniz zemin çeşitlerinden biri akrilik zeminlerdir. Oldukça fazla tercih edilen bir zemin türü olduğunu söylememiz mümkün olacaktır. Gayet uygun fiyatlar ödeyerek bu zemini yaptırmanız mümkündür.

Yaptırdıktan sonra çok uzun bir süre kullanacağınızdan emin olabilirsiniz. Yıllar geçse de ilk yaptırdığınız hali gibi kalacağını da garanti ediyoruz. Ankara basketbol saha yapan firmalar diye araştırma yaptığınızda genel olarak bu zemin çeşidinin tercih edildiğini siz de göreceksiniz.

Esnek bir yapıya sahip olan bir zemindir. Bu zemini sahaya uygulamak için, altyapı çalışmaları ekstra önemlidir. Sahanızın zeminini yapılan altyapı çalışmaları ile tamamen düz bir hale getirmeniz gerekmektedir. Zemin kaplama aşamasını tabi ki tek kat değil, birden çok daha fazla kat kullanarak yapmaktayız. Bu şekilde çok daha dayanıklı olmaktadır.

Tartan Zemin Nedir?

Zemin çeşitlerinden bir diğeri ise tartan zemindir. Sahanızı yapmak istediğiniz zemine SBR granül sürülmektedir. Daha sonrasında da onun üzerine EPDM yapılmaktadır. Bu zemin, yukarıda da belirttiğimiz gibi açık bir basketbol sahası yaptırmak isteyenlerin tercih ettiği bir zemindir. Suyu geçirme özelliği oldukça yüksek olduğu için açık sahalarda da gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Su geçirgenliğinin fazla olmasının yanında, kaygan da bir yapıya sahip olmadığı için yağmur yağdığı zaman da bu zemini kullanabilirsiniz.

Poliüretan Zemin Nedir?

Basketbol sahası yaptırmak istiyorum, en çok kullanılan zeminin ne olduğunu merak ediyorum diyenler için kesinlikle poliüretan zemin diyebiliriz. Genel olarak uygulama kısmı, betonun üzerine olmaktadır.

Sahanızı mat da tercih etseniz, parlak da tercih etseniz poliüretan yapısı sayesinde, her yerden sahanız ışıl ışıl görünecektir. Poliüretan kullanmak demek, inanılmaz dayanıklı bir saha yapmak demektir.

Herhangi bir aşınma durumuna, zaman geçtikçe oluşan yıpranmalara karşı çok fazla dayanıklı olduğunu söylememiz mümkün olacaktır. Basketbol sahası yapımında ses yalıtımının da en iyi şekilde yapılması gerekmektedir. Poliüretan zeminler size iyi bir yalıtım sağlama konusunda da yardımcı olacak bir yapıdadır.

Parke Zemin Nedir?

Ankara basketbol sahası yapan firmaların yapacağı son zemin çeşidi de parke zemindir. Parke zemin dendiğinde akla daha çok kapalı olan basketbol sahaları gelmektedir.

Parke bir zemin tercih ettiğinizde, çok kaliteli bir zemin tercihi yaptığınızı çok iyi anlayacaksınız. Top parke zeminde çok iyi sekmektedir. Saha yaparken zaten profesyonel bir ekiple çalışacağınız için onlar sürecin her ayrıntısını biliyor olacaktır.

Parkeler döşendiği zaman 14 gün kadar beklenmesi ve bu aşamada da cila atılması gerekmektedir. Uzman ekip sizi bu konuda zaten bilgilendirecektir. Ekip sizi bu aşamada ne yapıp yapmayacağınız konusunda bilgilendirecektir.

İster kapalı bir basketbol sahası yapın ister açık bir basketbol sahası yapın hiç fark etmez. İkisinde de her aşamada ekstra titiz davranmalısınız. Böylece ileride de oluşabilecek olan sorunların önüne geçmiş olursunuz. Firma olarak sürecin her kısmında sizleri bilgilendiriyor olacağız. Aklınıza takılan farklı bir soru olduğunda da online sitemizden bizlere ulaşabilirsiniz.

 

Ankara spor saha yapımı-Ankara spor saha imlatı-Ankara spor saha tel örgü montajı-Ankara halı saha imalatı-Ankara pvc kaplı tel örgü montajı-Ankara pvc tel örgü montajı-Ankara spor saha maliyetleri-Ankara spor saha kurulumu-Ankara halı saha kurulum maliyeti