blog

Adana Tel Çit Fiyatları

Adana tel çit fiyatları

ADANA TEL ÇİT FİYATLARI

Adana tel çit fiyatları hangi aralıktadır? Çit modelleri nelerdir? Tel çitler nerelerde kullanılmaktadır? Gibi her türlü sorunuzun cevabını vermek için bu yazımızı hazırladık.

Tel çit yaptırmak günümüzde oldukça ilgi görmektedir. Hemen hemen herkes evlerinden tarlalarına, arazilerinden iş yerlerine kadar her yere tel yaptırmaktadır. Çeşitli amaçlarla kullanılabilen tel sistemlerinin pek çok özelliği de bulunmaktadır. Her modelin kendine özgü özellikleri vardır. Ancak temel olarak aynı amaçlarla kurulmaktadır. Bu amaçlar nedir diye soranlar için;

 • Güvenlik ve koruma sağlamak,
 • Sınır belirlemek,
 • Dekorasyon sağlamak,
 • Bahçeyi bölümlere ayırmak

Gibi farklı amaçlarla kullanılmaktadır. Tel çit yaptırmaya karar verdiğiniz zaman pek çok modelle karşılaşacaksınız. Bu modellerin neler olduğundan hemen bahsedelim.

Adana Tel Çit Modelleri Nelerdir?

Adana tel çit fiyatları yazıp araştırma yaptığınız zaman pek çok modelle karşılaşacaksınız. Karşılaşacağınız modellerden ilki galvanizli tel çitlerdir.

Galvanizli tel çitler, oldukça sağlam yapılı olan çit sistemleridir. Bu çit  sistemlerinin kurulma aşamasında sıcak daldırma yöntemi kullanılmaktadır. Teller, sıvı halde bulunan çinkoya batırılmaktadır. Böylece aradan ne kadar zaman geçerse geçsin tellerinizde herhangi bir paslanma veya oksitlenme durumu gerçekleşmeyecektir. Bu sağlam yapıda olan telleri, tel yaptırdıktan sonra aradan ne kadar zaman geçerse geçsin, ilk yaptırdığınız günkü gibi kullanmaya devam edebileceksiniz.

Yaptırabileceğiniz bir diğer tel modeli de kafes bahçe telleridir. Kafes bahçe telleri nerelerde kullanılır? Diye soranlar için, pek çok yerde kullanılabileceğini söyleyebiliriz. Bazen bahçesinde kümes hayvanları beslemek isteyen müşterilerimiz olmaktadır. Onlara direkt olarak kafes bahçe tellerini önermekteyiz. Böylece sürekli akılları bahçede kalmamaktadır. Diğer yandan sadece kümes hayvanları için değil kedi köpek gibi evcil hayvanlarınız için de kafes bahçe tellerini tercih edebilirsiniz. Bahçenizin küçük bir kısmına çiçek veya başka bir şey ekmiş de olabilirsiniz. Dışarıdan gelebilecek tehlikelere karşı onları korumak için kafes bahçe telleri en doğru seçeneklerden biridir.

Günümüzde çok fazla rağbet gören, bahçenizde inanılmaz doğal bir görüntü oluşturan bir diğer çit sistemleri de çim çitlerdir. Diye soranlar için, pek çok yerde kullanılabileceğini söyleyebiliriz. Bazen bahçesinde kümes hayvanları beslemek isteyen müşterilerimiz olmaktadır. Onlara direkt olarak kafes bahçe tellerini önermekteyiz. Böylece sürekli akılları bahçede kalmamaktadır. Diğer yandan sadece kümes hayvanları için değil kedi köpek gibi evcil hayvanlarınız için de kafes bahçe tellerini tercih edebilirsiniz. Bahçenizin küçük bir kısmına çiçek veya başka bir şey ekmiş de olabilirsiniz. Dışarıdan gelebilecek tehlikelere karşı onları korumak için kafes bahçe telleri en doğru seçeneklerden biridir.

Günümüzde çok fazla rağbet gören, bahçenizde inanılmaz doğal bir görüntü oluşturan bir diğer çit sistemleri de çim çitlerdir. Çim çitler, mahremiyet sağlamak ve bahçenizde doğal bir alan oluşturması açısından çok tercih edilmektedir. Yapım aşamasında doğal çim yerine suni çim kullanılmaktadır. Bunun sebebi ise suni çimlerin dört mevsim boyunca yeşil kalabilme özelliği olmasıdır. Çit yaptırmaktaki temel amaç da zaten her an yeşil kalabilen çitlere sahip olmaktır.

Tel çit modelleri tabi ki bunlarla da sınırlı kalmamaktadır. Jiletli tellerden elektrikli tellere, dikenli tellerden PVC kaplı tellere kadar daha pek çok model vardır. Siz de kullanım amacınızı belirledikten sonra dilediğiniz modeli seçebilirsiniz.

Tel Çitlerin Kullanım Alanları Nerelerdir?

Adana tel çit fiyatları yazıp ufak bir araştırma yaptığınızda, tel çitlerin pek çok kullanım alanı olduğunu göreceksiniz. Bunun sebebi ise her zemine uyum sağlayabiliyor olmalarıdır. Genel bir ifadeyle;

 • Evlerinizde,
 • Bahçelerinizde,
 • Sitelerinizde,
 • Yol kenarlarında,
 • Girilmesi yasak olan yerlerde,
 • Parklarda,
 • Arazilerde,
 • Okullarda,
 • Havuzların çevresinde,
 • Otoparklarda

Ve daha pek çok yerde çitlerin kullanımı mümkündür.

Tel Çitlerin Fiyat Aralığı

Son olarak da sizlere en çok merak edilen konulardan biri olan çitlerin fiyatlarından bahsetmek isteriz.

 • Yaptırmak istediğiniz arazinin büyüklüğü,
 • Yaptırmak istediğiniz arazinin zemin yapısı,
 • Yaptırmak istediğiniz telin kalınlığı,
 • Yaptırmak istediğiniz telin modeli

Gibi pek çok unsurun fiyatların belirlenmesinde etkili olduğunu söylemek isteriz. Tel çitler hakkında merak ettiğiniz her şeyi bize sorabilirsiniz. Aynı zamanda online Adana tel çit fiyatları yazıp sitemiz üzerinden de bizimle her an iletişime geçebilirsiniz. Telfence firması olarak her an hizmetinizdeyiz. Bizi seçtiğiniz için teşekkür ederiz.