blog

Tel Örgü

Tel örgü

Tel Örgü

Galvanizli olan teller sıcak daldırma tekniği kullanılarak üretimleri sağlandığında, tel örgü oluşmaktadır. Bir diğer adı panel çittir. Temel amacı güvenliği sağlamak ve sınırları belirlemektir. Aynı zamanda estetik bir görünüm de sağlar.

Üretim aşamalarında, dayanıklı olan malzemeler kullanıldığı için, kar kış demeden gönül rahatlığıyla kullanmanız mümkün olacaktır.

Çitler telli yapılarından dolayı simetriktirler. Her türlü yüksekliğe kullanmanız da mümkündür. Yaptırdıktan sonra düzenli bir bakım gerektirmeden, herhangi bir bakım maliyeti ödemeden dilediğiniz gibi kullanmanız mümkün olacaktır.

Tel Örgü Sistemleri Nerelerde Kullanılmaktadır?

Panel çitlerin pek çok kullanım alanı bulunmaktadır. Kullanım amacınıza uygun şekilde pek çok yerde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz;

  • Evlerinizin bahçesinde,
  • Yol kenarlarında,
  • Okullarda,
  • Kreşlerde,
  • Villalarda,
  • Cezaevlerinde,
  • İş yerlerinde,
  • Tarlalarda,
  • Arazilerde,
  • Sanayi bölgelerinde

Ve daha pek çok yerde tel örgü sistemleri sizlere fonksiyonel bir kullanım alanı sağlamaktadır. Yaptırdığınız zaman çitlerin arasındaki mesafelerin eşit olduğunu ve dekorasyon amaçlı da kullanılabileceklerini siz de fark edeceksiniz.

Tellerin arasındaki aralıkların daha geniş veya daha dar olacağına siz karar verebilirsiniz. Daha fazla mahremiyet sağlamak istiyorsanız, online alışveriş sitemizden daha sık aralıklı bir panel çit siparişi verebilirsiniz.

Bahçeye daha uyumlu olsun ve doğal bir görünüm de kazandırması amacıyla teller genel olarak yeşil olarak tercih edilir. Ancak yeşil istemiyorum diyen müşterilerimize de Telfence firması olarak pek çok seçenek sunduğumuzu belirtmek istiyoruz.

Tel Örgü Sistemleri Nasıl Monte Edilmektedir?

Bahçenize tel çevirmeye karar verdiğinizde, yapmanız gereken tek şey sitemizden model bakıp, daha sonrasında da kullanım amacınıza uygun olan bir tel çeşidi seçmektir. Sonrasında da sıra kurulum aşamasındadır. Şimdi sizlere kurulum aşamasından bahsedeceğiz.

İlk olarak çitlerin direklerinin üzerinde şapkalar bulunmaktadır. Şapkaları çıkarmakla işe başlayabilirsiniz. Sonrasında direklere vida deliği açmanız gerekecektir. Böylece montaj aşamasında da kolaylık sağlamış olursunuz.

Çiti  nereye yaptıracaksanız ölçü almanız gerekmektedir. Detaylı bir ölçüm yaptıktan sonra da bağlantı direklerinin yerini belirlemelisiniz. Dilerseniz direkleri yerlerine koyarak da tek tek ölçü alabilirsiniz.  Bu aşamada dikkat etmeniz gereken şey tel direklerinin hepsinin arasının eşit olmasıdır.

Direklerin yerlerini işaretledikten sonraki aşama ise, işaretlenen yerlere, direkleri koyma aşamasıdır. Metal dübelleri somunlarını çıkartmanız gerekmektedir. Somunları çıkardıktan sonra da deliklere yerleştirme kısmına geçmelisiniz. Bir anahtar kullanarak direklerle somunları birleştirmeniz gerekmektedir. Direklerin arasında çitleri de yerleştirdikten sonra monte işlemini gerçekleştirmiş olursunuz.

Sizlere de detaylı şekilde bahsettiğimiz gibi, montaj aşaması gayet kolay olan bir aşamadır. Tellerinizi yaptırdıktan sonra daha yüksek bir güvenlik sağlamak isterseniz, tellerin üzerine jiletli tel veya dikenli tel yaptırabilirsiniz.

Bahçenize veya herhangi özel bir mülkünüze jiletli tel yaptırdığınız zaman, herhangi bir şeyin bahçenize girmesi ve zarar vermesi söz konusu bile olmayacaktır. Güvenliği en yüksek şekilde sağlayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Tel Örgü Sistemlerinin Fiyatları

Tel örgü yaptırmak isteyen müşterilerimizin en çok sordukları sorulardan biri tellerin maliyetidir. Fiyatları belirleme aşamasında pek çok unsur devreye girmektedir.

Öncelikle hangi malzemeleri kullandığınız ve malzemelerin ne derece kaliteli olduğu fiyatlara etki eden etmenlerdendir. Daha büyük olan bir araziye panel çit yaptırmanız, daha fazla maliye ayırmanızı gerektirecektir. Diğer yandan teller genelde yeşil üretilmektedir. Farklı bir renk tercihi yaptığınızda bu da fiyata yansıyacaktır. Çitlerinizin klipsleri, direkler ve daha pek çok detay fiyatları etkilemektedir.

Bahçenizin veya herhangi bir mülkünüzün etrafını tel ile çevirdikten sonra, o kadar çok memnun kalacaksınız ki, keşke daha önce yaptırsaydım diyeceksiniz. Pek çok kişiye de tavsiye edeceksiniz.

Çitleri yaptırdıktan sonra kurulum aşamaları ne kadar kolaysa, söküp takma aşamaları da o kadar kolaydır. Yaptırdıktan sonra herhangi bir yere taşındığınızı düşünelim. Böyle bir durumda telleri de yanınızda götürmek isteyeceksiniz. Gayet kolay bir şekilde söktükten sonra, aynı malzemeleri kullanarak yeni taşındığınız yere kurulumlarını yapabilirsiniz.

Diyelim ki arazinizin yanından da ek olarak bir yer aldınız ve orayı da tellerle kaplamak istiyorsunuz. Hemen online tel örgü siparişi ver butonuyla ek olarak tel sistemleri sipariş edebilirsiniz. Sadece çok kısa bir sürenizi alacak bir işlemdir. Aklınıza takılan ve daha detaylı öğrenmek istediğiniz bir şeyler olduğunda Telfence firmamızın iletişim bilgilerinden ve online alışveriş sitemizden bizlere ulaşabilirsiniz.