blog

Tel Çit Fiyatları İzmir

Tel Çit Fiyatları İzmir

TEL ÇİT FİYATLARI İZMİR

Tel çit fiyatları İzmir diye bir araştırma yaptığınızda pek çok özelliğe ve pek çok modele ulaşacaksınız. Evlerinizin, arsalarınızın ve daha pek çok yerin güvenliğini sağlamak, o alana şıklı sağlamak, koruma sağlamak gibi çeşitli amaçlarla yaptırılan tellere tel çit denmektedir.

Oldukça fazla modeli vardır. Dilediğiniz modeli kullanım amacınızı ön planda tutarak seçebilirsiniz. Plastik, demir, çelik gibi farklı malzemelerden üretilmektedir. Daha sağlam yapılı teller isterseniz demir veya çelik malzemelerden yapılmış olan telleri tercih etmeniz daha doğru olacaktır.

Tel Çitleri Nerelerde Kullanabilirsiniz?

Çit telini pek çok yerde kullanabilirsiniz. Bazı durumlarda kullanmanızın mutlaka gerekli olduğu zamanlar da olabilmektedir. Her türlü ortama ve her zemine uyum sağlayan harika yapıları vardır.

Toprak bir zemine tel çit yaptırmak istediğinizde, zeminde çeşitli çalışmaları yapabilir ve sonrasında da daha sağlam bir hale gelmesi için beton dökebilirsiniz. Beton zeminde ise böyle bir şeye gerek yoktur. Direkt olarak sağlam olan bir yapı oluşacaktır. Gördüğünüz üzere sadece zemin yapısında olan işlemler farklılık gösterir. Bunun haricinde her yerde kullanabilirsiniz. Genel olarak baktığımızda;

 • Bahçelerinizde,
 • Evlerinizde,
 • Sitelerinizde,
 • Villalarınızda,
 • Yol kenarlarında,
 • Futbol sahalarında,
 • Çok amaçlı olan sahalarda

Ve daha pek çok yerde tel çitleri kullanabilirsiniz. Özellikle de kendinize bir hobi edindiğinizi düşünelim. Bağınıza bahçenize bir şeyler ektiğinizde zarar görmemesi için etrafını telle çevirebilirsiniz. Böylece ektiğiniz ürünlere de herhangi bir zarar gelmemiş olacaktır.

Özellikle de uzak yerlerde bulunan mülklerinizi koruma altına almak isteyebilirsiniz. Bu gayet doğaldır. Siz orada olmadığınız zamanlarda, oranı güvenliğinden emin olmak istiyor olabilirsiniz. Bu endişeleriniz için en uygun olan telin jiletli teller olduğunu söyleyebiliriz.

Tel Çit Fiyatları

Tel çit fiyatları İzmir diye bir araştırma yaptığınız zaman fiyatları etkileyen çeşitli etmenler olduğunu göreceksiniz. Tellerin yapım aşamasında kullanılan malzemeler, fiyatların belirlenmesinde etkili olan etmenlerden ilkidir. Plastik yapılı bir tel siparişi verdiğiniz zaman farklı bir fiyat öderken demir malzemelerden oluşturulmuş olan teller sipariş verdiğinizde daha farklı bir fiyat ödersiniz.

Tellerin pek çok modeli vardır. bu modellerin her birinin de farklı özellikleri vardır. bu sebeple  de modellerin fiyatları da değişkenlik göstermektedir. Tel yaptırmak istediğiniz alanın ölçüleri ve zeminin yapısı da fiyatların belirlenmesinde oldukça etkilidir. Zemin zor olduğunda ve zemin kolay olduğunda gibi her türlü aşama fiyatlara etki eder.

Son olarak da tel yaptırmak için seçtiğiniz firma da fiyatları belirlemekte etkilidir. Bir firma bir modeli daha uygun fiyatlı satarken bir diğeri daha yüksek fiyatlara satabilir. Bu noktada sizin dikkat etmeniz gereken şey, kaliteli ürünler üreten bir firmayla çalışmak olacaktır. Kaliteli bir firmayla çalıştığınız zaman;

 • Telleriniz zamanla aşınmaz,
 • Zamanla oksitlenmezler.
 • Renklerinde akma, çıkma, solma olmaz.
 • Uzun yıllar sorunsuz kullanabilirsiniz.
 • Darbelerden etkilenmez.
 • Hava koşullarından etkilenmezler.

Böylece tellerinizi çok uzun süreler sorunsuz kullanabilirsiniz.

Tel Çitler ve Modelleri

İzmir Tel çit fiyatları yazdığınız zaman pek çok modelle karşılaşacaksınız. Bahçenizde evcil hayvanınız olabilir. Onu dışarıdan gelebilecek olan tehlikelere karşı korumak istiyor olabilirsiniz. Böyle bir durumda tercih edebileceğiniz modellerden biri kümes bahçe telleridir.

Bir diğer seçeneğiniz de galvanizli yapıda olan veya PVC kaplı olan çitlerdir. İkisinin yapım aşamasında da sıcak daldırma yöntemi kullanılır. Böylece oldukça sağlam olan teller ortaya çıkmış olur. İster yağmur ister fırtına ister dolu olsun hiç fark etmez. Her türlü hava koşuluna karşı dayanıklı olan çitlerdir. Yaptırdıktan sonra çok uzun yıllar boyunca sorunsuz şekilde kullanabilirsiniz.

Seçim yapabileceğiniz modellerden diğer ikisi de jiletli ve dikenli tellerdir. Jiletli tellerin caydırıcılık düzeyi çok daha yüksektir. Ancak bahçenize girmeye cesaret eden biri, etrafında jiletli veya dikenli tel çevrili olduğunu öğrendiğinde girmekten vazgeçecektir. Çünkü her ikisinin de zarar verme potansiyeli yüksektir. Diğer yandan bu kadar caydırıcı olması kullanımının yasal olup olmadığına dair sorular sordurmaktadır. Kullanımının yasal olduğunu söyleyebiliriz. Dilediğiniz her yere tel yaptırabilirsiniz. Temel amaç zaten yüksek bir koruma sağlamaktır. Bu konuda sorun yaşamayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Tel çitler hakkında daha fazla bilgi almak için irtibat numaralarımızı kullanabilirsiniz. Aynı zamanda online tel çit fiyatları İzmir yazıp araştırma da yapabilirsiniz.

 

İzmir çit fiyatları-İzmir tel çit fiyatları-İzmir panel çit-İzmir panel çit fiyatları-İzmir panel çit üreticileri-İzmir panel çit montajı-İzmir tel çit-İzmir tel çit üreticileri-İzmir tel çit montajı-İzmir panel çit teli-İzmir yeşil çit-İzmir çit çit-İzmir çim çit-İzmir çim çit üreticileri-İzmir çim çit fiyatları-İzmir panel çit metre fiyatları-İzmir tel çit metre fiyatları-İzmir panel çit m2 fiyatları-İzmir tel çit m2 fiyatları-İzmir çim çit metre fiyatları-İzmir çim çit m2 fiyatları-İzmir çim çit montajı-İzmir duvar üzeri çit-İzmir bahçe çiti-İzmir bahçe çit fiyatları-İzmir çit-İzmir bahçe çevirme