blog

Pano Çit Panel Çitten Hangi Yönleriyle Ayrılır?

Pano Çit Panel Çitten Hangi Yönleriyle Ayrılır?
Pano Çit Panel Çitten Hangi Yönleriyle Ayrılır?

Pano Çit Panel Çitten Hangi Yönleriyle Ayrılır?

Birçok parçadan oluşan, birbirine bağlantılı metal veya plastik parçalardan yapılmış bir çit türü pano çit, belirli özellikleriyle panel çitlerden ayrılır. Çitler, özellikle bahçe, tarla veya fabrika gibi alanları çevrelemek için kullanılır. Aynı zamanda, güvenliği arttırmak için de kullanılabilir. Ayrıca estetik bir görünüm sağlar. Pano çitler, hava koşullarına dayanıklı ve uzun ömürlü olduğu için özellikle açık alanlar için ideal bir seçimdir.

Panel çit, metal malzemelerden yapılmış olan, birçok parçadan oluşan ve kurulum için, kendine has direklere ihtiyaç duyan bir çit tipidir. Panel çitler, birçok farklı boyutta ve tasarımda üretilebilir ve özelleştirilebilir. Farkları ise, Pano Çitler genellikle daha küçük boyutlu ve daha hafif malzemelerle üretilir. Panel çitler ise daha büyük boyutlu ve ağır malzemelerle yapılır. Pano çitler, panel çitlere göre daha az dayanıklı olabilir. Fakat pano çit, kurulumu için herhangi bir direğe ihtiyaç duymaz. Çerçeve şeklinde hazır olarak bulunur.

Siz de pano çit hakkında detaylı bilgi almak ve panel çitle arasındaki farkı daha iyi anlamak istiyorsanız, yazının devamındaki başlıklara göz atabilirsiniz.

Pano Çit Avantajları

Pano Çit Avantajları

Pano Çit Avantajları

Diğer çitler gibi montaj konusunda birçok farklı avantajı bulunur ve farklı nitelikleriyle birlikte de birçok konuda pano çit avantajları, diğer ürünlerin önüne geçebilir. Bunun en büyük sebebi, herhangi bir parça istemeksizin, direkt olarak pano şeklinde yerleştirilebilmesidir. Sadece gerekli vidalamaların yapılarak sabitlenmesi gerekir.

  • Çerçeve malzemesi sayesinde daha dayanıklı ve uzun ömürlüdür ve bu nitelik, pano çitleri daha az hassas hale getirir ve daha az deforme olmasını sağlar.
  • Güçlü destek noktası, çerçeveli pano çitlerin çerçeve parçaları sayesinde daha iyi bir noktadadır. Bu, çitlerin daha yüksek yerlerde kurulmasına ve daha büyük alanları kapsamasına olanak tanır.
  • Çerçevelerinin yanı sıra göz aralıkları ve tel çeşitleriyle birlikte daha estetik görünür. Bu durum, pano çitleri daha düzgün ve daha profesyonel görünmesini sağlar.
  • Çerçeveli pano çitler sağladığı yüksek kuvvet dayanımı sayesinde, alt ve orta güvenlik ihtiyaçlarını karşılayabilir.
  • Malzemelerinin birbiriyle olan bağı sayesinde daha kolay kurulur. Çerçeve içinde olması, çitin daha kolay yerleşmesine olanak sağlar.
  • Pano çit, çevre dostu malzemelerden yapılabilir, özellikle geri dönüşümlü malzemelerin kullanımı, doğanın sürdürülebilir yaşam kurallarına uygunluğu doğurarak, marka prestijini artırır.
  • Özelleştirme sayesinde, estetik açıdan istenildiği gibi kullanılır.

Panel Çit Dezavantajları

Kendi alanında incelendiğinde, özellikle birçok çeşidi içerisinde barındırmasıyla panel çit dezavantajları yok denecek kadar azdır. Fakat, kullanım alanlarının farklılaşması ve ihtiyaçları karşılayacak farklı pano çit modelleri ortaya çıkmış ve bu avantajlar birer dezavantaja dönüşmeye başlamıştır. İşte o dezavantajlar, şu şekilde sıralanabilir:

Metal veya plastik malzemelerden yapıldığı için pano çitlere nazaran daha ağır olabilir. Bu, kurulum ve taşıma için daha fazla güç ve zaman gerektirecektir.

Daha pahalı olabilen panel çitler, pano çitlere göre fazla dezavantaja sahiptir. Çünkü malzeme ve üretim maliyetleri daha yüksektir.

Pano çite göre daha zor kurulacaktır ve bu kurulum bir hayli zaman alacaktır. Çünkü daha ağır ve daha büyük parçalardan oluşur.

Estetik açıdan, panel çitler pano çitlere göre daha zayıf kalabilir.

 

Pano Çit Fiyatı

Özellikle üretim esnasında, ürünün kazandığı nitelikler doğrudan pano çit fiyatı belirlenmesinde kullanılacaktır. Bunlardan ilki, malzemedir. Kullanılan malzeme, fiyatı etkileyebilir. Örneğin, paslanmaz çelik veya alüminyum daha pahalı, demir daha ucuz olabilir. İkinci olarak, boyut gelir. Bu durum her üründe olduğu gibi doğrudan fiyata yansır. Üçüncü olarak farklı tasarım sahibi firmalar, tasarımın zorluğuna uygun fiyat politikası çizecektir. Montaj maliyetleri de fiyatları etkileyen dördüncü husustu

pano çit modelleri

pano çit modelleri

r. Montaj sırasında, kurulum yapılacak alan ve tam mekan fiyatları etkiler.

Aslına bakacak olursak montaj işçiliğini etkiler. Ürün fiyatına bu durum direkt yansımasa da pano çit montaj hizmet bedeline yansıyacaktır. Bütün bunların dışında son olarak, özelleştirilebilir ürünler, daha pahalı olacaktır. Kurulacak mekan seçildikten sonra, kafanızdaki düşünceyi ilgili firmalarla konuşabilirsiniz. Ayrıca, firmanın nasıl üretim yaptığı ve markanın popülerliği de fiyatları doğrudan etkileyecektir.

Şimdi pano çit ve daha fazlası için Telfence internet sitesini ziyaret etmeyi, bir sorun olursa bizimle iletişime geçebileceğinizi unutmayın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir