blog

Panel Tel Çit

panel tel çit

PANEL TEL ÇİT

Panel tel çit, özel arazilerinizi bölümlere ayırmak, sınırları belirlemek, güvenliği sağlamak ve dekoratif bir görünüm elde etmek için kullanılan tel sistemleridir.

Gelişen teknoloji ile birlikte hem sınırsız hem de oldukça şık olan seçenekler mevcuttur. Bu sebeple de dilediğiniz modeli seçebilir ve bahçenize uygulayabilirsiniz. Genel olarak ham renklerde veya yeşil renkte tercih edilmektedir. Ben daha farklı bir renk istiyorum derseniz de isteğinizin yerine getirileceğinden emin olabilirsiniz.

Boyama aşamasında fırın boyası kullanılmaktadır. Fırın boyası sayesinde çitlerin renginde;

  • Akma,
  • Solma,
  • Çıkma

Gibi herhangi bir durum söz konusu olmayacaktır. Kendinize bir hobi edinmiş ve arazinize meyve sebze ekmiş olabilirsiniz. Aynı zamanda farklı sebzeler ektiğiniz için bahçeyi bölümlere ayırmış da olabilirsiniz. Böyle durumlarda imdadınıza panel çitler yetişmektedir. Bahçenize herhangi bir hayvanın zarar vermemesi için de etkili olan bir yöntem olduğunu söyleyebiliriz.

Beton zeminlere uygulanabildiği gibi toprak zeminlere de uygulanmaktadır. Sadece toprak zeminde, daha sağlam bir hale getirebilmek adına daha fazla işçilik gerekmektedir. Üretilme aşamasında dilerseniz plastik, dilerseniz demir, dilerseniz de ahşap malzeme kullanılması talep edebilirsiniz.

Firma olarak size tavsiyemiz demir malzemelerden üretilmiş olan panel çitleri kullanmanız yönünde olacaktır. Böylece çok daha uzun yıllar kullanabileceğiniz çok sağlam bir çit sistemi üretmiş olursunuz.

Panel tel çitler hava koşullarından etkilenmeyen mükemmel yapıları sayesinde dört mevsim kullanım imkanı sağlamaktadır. Herhangi bir rüzgardan, yağmurdan veya farklı bir hava yolundan etkilenmezler. Bu da sizlere uzun yıllar kullanım imkanı sağlayan güzel bir avantajdır.

Panel Tel Çitlerin Fiyat Aralığı Nedir?

Panel tel çit diye araştırma yapan müşterilerin en çok sordukları şey fiyatlardır. Fiyatları etkileyen pek çok değişken olduğu için sizlere tam anlamıyla şu fiyata yaptırabilirsiniz gibi bir şey söylememiz ne yazık ki mümkün değildir.

Yukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi panel çitlerin malzemeleri sizin tercihinize göre değişkenlik gösterebilmektedir. Plastik malzemelerden yapılmış olan bir tel sistemi istediğiniz zaman daha uygun bir fiyat öderken, demir malzemelerden üretilmiş bir tel tercihi yaparsanız daha yüksek bir fiyat ödersiniz.

Teller genel olarak ham renklerde üretilmektedir. Farklı bir renk tercihi yaptığınız zaman da fiyatlara etki edebilmektedir. Fiyatların firmadan firmaya da değişkenlik gösterdiğini söyleyebiliriz.

Çit yaptırma aşamasında hem güneşe hem de suya dayanıklı olan tel sistemleri tercih edilmektedir. Bu da fiyata etki eden bir diğer etkendir.

Yaptırmak istediğiniz alanın ölçüleri nelerdir? Zeminin yapısı nasıldır? Gibi sorular da fiyatları etkiler. Oldukça büyük olan bir araziye tel sistemi yaptığınız zaman daha yüksek bir fiyat öderken, daha küçük ölçülerde bir yere daha uygun ücretler ödersiniz. Son olarak da çok fazla model olduğunu da belirtmiştik. Bu sebeple seçeceğiniz model de fiyatlara etki edecektir. Fiyatlar ne kadar değişkenlik gösterse de çok uç olan fiyatlar ödemeyeceğinizi belirtmek isteriz.

Panel Tel Çit Yaptırma Aşamasında Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Panel tel çit yaptırmaya karar verdiğinizi düşünelim. Bu durumda dikkat etmeniz gereken bazı hususlar olacaktır. Hemen sizlere bu hususların en olduğundan bahsedelim.

Öncelikle kullanım amacınıza uygun olan bir model tercihi yapmalısınız. Böylece sonradan oluşabilecek olan olumsuzlukların da önüne geçmiş olursunuz. Hava koşullarından herhangi bir şekilde etkilenmeyen ve sağlam bir yapıları olan panel çitleri tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Özellikle de hava koşullarının genelde kötü olduğu bir yerde yaşıyorsanız, sağlam yapıda olan teller tercih etmediğinizde, en ufak bir rüzgarda telleriniz zarar görecektir. Daha uygun ücretler ödeyerek kalitesiz yapıda teller yaptırdığınızda, hemen zarar görecekleri  için, daha fazla bütçe ayırarak zarar gören telleri onarmanız gerekecektir.

Panel çit kurma aşaması kolay bir aşama olarak görülebilmektedir. Az çok anlıyorum ben kurarım diye düşünüyor olabilirsiniz. Daha sağlam olması ve sonradan da size sorun yaratmaması adına uzman olan birilerinden yardım almanızı tavsiye ederiz. Böylece daha en başından süreci en iyi şekilde yönetmiş olursunuz.

Aralıklarına da siz karar vereceksiniz. Daha fazla mahremiyet sağlamak istiyorum derseniz, daha sık aralıklı teller tercih edebilirsiniz. Böylece istediğiniz gibi bir modelde çit yaptırmış olursunuz.

Sizlere belirttiğimiz konular dışında bir sorunuz olduğunda bizimle iletişime geçebilirsiniz. Direkt olarak online panel tel çit siparişi de verebilirsiniz.

 

Panel tel çit-Ankara panel tel çit-Ankara panel tel çit fiyatları-Ankara panel tel çit üreticileri-Ankara panel tel çit firmaları-Ankara panel tel çit üreticileri-Ankara panel tel çit montajı-Ostim panel tel çit-Ostim panel tel çit fiyatları-online panel tel çit satışı-panel tel çit siparişi ver-panel tel çit kapına gelsin