blog

Panel Çit

Panel Çit

Panel Çit

Panel çit bahçelerin veya arazilerin arasında sınır oluşturan, sınır oluştururken aynı zamanda güvenliği de sağlayan tel sistemlerine verilen isimdir. Genel olarak bakıldığında sık tercih edilen bir tel çeşidi olduğunu söylememiz mümkündür.

 • Toprak olan zeminlerde,
 • Çim zeminlerde,
 • Duvarların üzerine,
 • Beton zeminlerde,
 • Kademeli duvarlarda

Ve daha pek çok yerde kurulumları sağlanmaktadır. Tellerinizin aralıklarını ve kalınlıklarını da siz belirliyorsunuz. Daha ince aralıklı yaptırıp daha fazla mahremiyet sağlamanız da gayet mümkün olmaktadır. Aynı zamanda daha dayanıklı olmasını istiyorsanız, daha kalın tellerden yaptırabilirsiniz.

Panel Çit Montajı

Çitler pek çok zemine uygulandığı için, her zemine uygulanan montaj işlemi de farklılık gösterebilmektedir. Örneğin toprak bir zemine uyguladığınızda, önce toprağı düz bir hale getirmek daha sonrasında da betonla desteklemek gerekecektir. Bu yüzden kurulum aşamasında uzman birinden yardım almanız daha iyi olacaktır. Ancak bu işlerden anlıyorum derseniz de tabi ki siz de kurulumu sağlayabilirsiniz.

Telfence firması olarak online alışveriş sitemizden sizlere panel çit hizmeti sunabilir ve montajı da biz halledebiliriz. Yapmanız gereken tek şey bize adres bilgilerinizi yollamak, gerisini biz hallederiz.

Panel Çitleri Boyamak Mümkün Müdür?

Evine veya herhangi özel bir mülküne çit yaptırmak isteyen müşterilerimiz, bunu hem dekoratif amaçlı hem de güvenliği sağlayıp, sınırları belirlemek amacıyla istemektedirler. Genel olarak sizlere ham bir renk sunumu sağlanmaktadır. Ancak talepleriniz doğrultusunda dilediğiniz renge boyatmanız mümkün olacaktır.

Çitleri boyattıktan sonra boyanın akması veya soyulması gibi bir durumla karşılaşmanız da söz konusu olmayacaktır. Kaliteli malzemelerle hizmet sunduğumuz için tellerinizi oldukça uzun süreler kullanmanız mümkündür.

Panel Çitlerin Kullanım Alanları Nelerdir?

Panel çit aklınıza gelebilecek hemen hemen her yerde kullanılabilmektedir. Biz size birkaç örnek vermek isteriz;

 • Evinizin bahçesinde,
 • Yolların kenarlarında,
 • Sanayı bölgelerinde,
 • Girilmesi yasak olan yerlerde,
 • Okullarda,
 • Kreşlerde,
 • Parklarda,
 • İş yerlerinde,
 • Tarlalarda,
 • Arazilerde,

Ve daha pek çok yerde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Çitlerin yapısı simetriktir. Çitleri kurduktan sonra tekrardan çıkarmanız da mümkündür. Kurma aşamasında kullandığınız teknik ekipmanları kullanarak farklı bir yere montajını da sağlayabilirsiniz.

Şu anki yaptırdığınız yerden farklı bir yere taşındığınız varsayalım. Taşındığınız yer eski evinize veya bahçenize göre daha büyükse online alışveriş sitemizden ekleme yapmak için tekrar sipariş verebilirsiniz.

Panel Çit Fiyatları Hangi Aralıktadır?

Panel çit yaptırmak isteyen müşterilerimizin, öncelikle sorduğu sorulardan biri de fiyatların hangi aralıkta olduğudur. Şu aralıktadır, genel olarak bu fiyatı ödersiniz gibi bir şey söylemek ne yazık ki mümkün değildir. Çünkü fiyatları belirleyen pek çok etken bulunmaktadır. Şimdi sizlere bu etkenlerin neler olduğundan bahsedelim.

Öncelikle bir arazinize çit yaptırmaya karar verdiğinizde, sitemizden de göreceğiniz üzere sizleri onlarca farklı çeşit bekleyecektir. Seçim yapmakta zorlanacaksınız, renginde karar veremeyeceksiniz ve iki seçenek arasında sık sık kalacaksınız. Bahçe teli deyip geçmeyin. Çok fazla kategoride çok fazla çeşidi bulunmaktadır.

Firma olarak sizlere her konuda yardımcı olacağız. Öncelikle çitleri yaptırma aşamasında kullanılan malzemelerin kalitesi fiyatları belirleyen unsurlardan biridir. Kaliteli malzemeler kullanmak demek, çitlerinizin hava koşullarından etkilenmemesi, uzun ömürler kullanılması, paslanmaması, oksitlenmemesi demektir.

Aynı zamanda yaptırdığınız alanın büyüklüğüne göre ölçüler de artacağı için, ölçü de fiyatı etkilemektedir. Çok büyük bir araziniz olduğunu ve içerisine sebze ekip biçtiğinizi düşünelim. Herhangi bir hayvanın bahçenize zarar vermemesi açısından, yaptırmanız gereken şey bahçe telleridir. Ancak tarla büyük olduğu için maliyet de bu büyüklüğe göre olacaktır.

Bahçe tellerini yaptırma aşamasında;

 • Çitler için klipsler,
 • Çitler için direkler,
 • Vidalar,

Ve daha pek çok malzeme kullanılmaktadır. Bu malzemeler de fiyatları etkilemektedir. Hem uygun bir fiyata tel yaptırmak hem de kaliteden ödün vermemek istiyorsanız, Telfence firmamızla iletişime her an geçebilirsiniz.

Telleri yaptırdıktan sonra daha önce neden yaptırmadığınıza pişman olacağınızdan eminiz. Sık aralıklı bir tel tercihi yaparsanız size mahremiyet sağlar, yüksek teller daha fazla güvenlik sağlar ancak oldukça yüksek tercih etmemenizi tavsiye ederiz. Dışarıyla olan bağlantınızı kesebilir. Farklı arazilerle olan sınırlarınızı belirlemek için de oldukça etkili bir yöntemdir.

Aklınıza takılan herhangi bir soruyu sormak ve detaylı bilgi için iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda online panel çit siparişi vermeniz de mümkündür.