blog

Örgülü Çit Teli Fiyatları

örgülü çit teli fiyatları

ÖRGÜLÜ ÇİT TELİ FİYATLARI

Örgülü çit teli fiyatları hangi aralıktadır? Adı altında pek çok soru almaktayız. Hem bu sorularınıza yanıt olmak hem de diğer sorularınıza yanıt vermek için bu yazımızı hazırladık.

Çit tellerine olan rağbet her geçen gün artmaktadır. Pek çok model olması ve her modelin de kendine özgü bir özelliğinin olması, tellere olan talebi de etkilemektedir. Henüz aklınızda tel modelleri hakkında oturmuş bir şeyler yoksa, bu yazımızdan çok fazla faydalanacağınızı düşünüyoruz.

 • Kafes bahçe telleri,
 • Jiletli teller,
 • Dikenli teller,
 • Elektrikli teller,
 • Çim çitler,
 • Kümes bahçe telleri
 • Galvanizli teller,
 • PVC kaplı teller

Ve daha pek çok tel modeli bulunmaktadır. Yazımızın devamında bu tel modellerinden ve özelliklerinden sizlere bahsedeceğiz.

Kafes Bahçe Telleri ve Özellikleri

Ankara tel örgü fiyatları

Ankara tel örgü fiyatları

Kafes bahçe telleri evlerde, sitelerde, bahçelerde ve daha pek çok yerde kullanılmaktadır. Oldukça kolay bir şekilde kurulumları sağlandığı gibi sökülmesi de yine aynı kolaylıktadır özellikle de;

 • Bahçesinde meyve sebze yetiştiren,
 • Bahçesinde evcil hayvan besleyen,
 • Bahçesinde çiçek eken

Kişilerin sıkça tercih ettiği bir modeldir. Evcil bir hayvanınız olduğunda ona güvenli bir ortam oluşturmak istersiniz. İşte bu kafes bahçe telleri sayesinde hayvanınıza dışarıdan gelebilecek olan tehlikelere karşı uygun bir ortam yaratmış olursunuz. Sadece yukarıda bahsettiğimiz konularda değil örneğin kümes hayvanları besleyen kişilerin de sıkça tercih ettiği bir tel modelidir. Yaptırdığınız zaman hiç pişman olmayacağınız gibi çok da memnun kalacağınızdan emin olabilirsiniz.

Jiletli Teller ve Özellikleri

Örgülü çit teli fiyatları araştırması yaparken karşılaşabileceğiniz bir diğer tel modeli ise jiletli tellerdir. Yüksek düzeyde caydırıcılık sağlarlar. Arazinizde veya bahçenizde hiç fark etmez, jiletli tel olduğunu bilen biri araziye girmeye cesaret dahi etmeyecektir.

Çitlerin uç kısımlarında minik jiletler barındırarak tırmanma işleminin de önüne geçilmiş olunmaktadır. Herhangi biri araziye girmeye kalkıştığında tellerin üzerinde bulunan jiletler kişinin vücuduna dolanır ve çok fazla zarar verir. Farklı biri yardım etmeden de kişi bulunduğu durumun içinden çıkamayacaktır.

Jiletli teller yapısal olarak ince olan demirlerden oluşmaktadır. Demirlerin ince olması sizi yanıltmasın. Hem çok sağlam hem de çok dayanıklıdırlar.

 • Helezonik,
 • Düz hatlı,
 • Puntalı,

Olmak üzere 3 farklı modeli vardır. jiletli tellerin yüksek düzeyde zarar verme potansiyelinin olması tellerin yasal olup olmadığına dair sorular meydana getirmektedir. Jiletli teller yüksek caydırıcı olan ürünlerdir ve zarar da verirler ancak kullanımı yasaldır. Dilediğiniz alanda jiletli telleri kullanabilirsiniz.

Jiletli teller genel itibariyle dikenli tellerle karıştırılmaktadır. Dikenli olan teller dikenlerden oluşurken jiletli olan teller jiletlerden oluşmaktadır. Aynı zamanda jiletli tellerin çok daha yüksek koruma sağladığını söyleyebiliriz. Dikenli tellerin yetersiz kaldığı durumlarda devreye jiletli olan teller girmektedir. Dikenli olan tellerden kurtulmak jiletli olan tellerden kurtulmaktan çok daha kolaydır. Son olarak da jiletli tellerin dikenli tellere oranla daha pahalı olduklarını söylememiz mümkündür.

Panel Çitler

Örgü çit teli fiyatları ve çit modellerinden bahsetmişken panel çitlerden bahsetmeden geçmek olmaz diye düşünmekteyiz.

 • Evlerde
 • Sitelerde,
 • Bağlarda,
 • Bahçelerde,
 • Yol kenarlarında,
 • Parklarda

Ve daha pek çok yerde panel çitlerin kullanımı söz konusudur. Çitlerin hava koşullarından herhangi bir şekilde etkilenmeyen muazzam bir yapısı vardır. çitlerinizi yaptırdıktan sonra aradan kaç kış geçerse geçsin çitlerinizin en ufak bir zarar görmediğini siz de fark edeceksiniz.

UV korumalı olan yapısı sayesinde güneş ışınlarından da etkilenmezler. İlk yaptırdığınız zaman rengi nasıl canlıysa sonradan da aynı canlılığını koruyacaktır. Boyanması aşamasında fırın boyası kullanılması da çitlerin renklerinin daha sağlam olmasında etkili olan unsurlardan biridir diyebiliriz.

Çitlerin üretimleri esnasında galvaniz kullanılmaktadır. Galvaniz kullanıldığı için de aradan ne kadar zaman geçerse geçsin çitlerinizde herhangi bir aşınma veya paslanma olmadığını siz de göreceksiniz.

Fiyat olarak da gayet bütçe dostu olan fiyatlardır. Çit yaptırmaya karar verdiği halde fiyatların yüksek olmasından çekinenler varsa fiyatların bütçenizi sarsmayacak düzeyde olduğunu söylememiz mümkün olacaktır. Aynı zamanda yaptırdıktan sonra o kadar çok memnun kalacaksınız ki verdiğim paraya fazlasıyla değdi diye düşüneceksiniz. Çit yaptırdığınız alanın eskisiyle kıyaslandığında çok daha derli toplu gözüktüğünü siz de fark edeceksiniz.

Online örgülü çit teli fiyatları yazıp aklınıza takılan her türlü soruya sitemiz üzerinden cevaplandırabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir