blog

Jiletli Tel Çekimi

Jiletli tel çekimi

JİLETLİ TEL ÇEKİMİ

Jiletli tel çekimi yaptırmak istiyorsanız, en doğru adreste olduğunuzu belirtmek istiyoruz. Aklınıza takılan her türlü sorunun cevabını bu yazımızda bulacağınızdan eminiz.

Özel bir mülkünüzde ya da farklı bir alanda yüksek düzeyde bir güvenlik sağlamak istediğiniz zaman yaptırabileceğiniz tellere jiletli tel denilmektedir. Bazen panel çit sistemlerinin üzerine eklenerek de yapılabilmektedir.

Panel çit sistemlerinin üzerine bir de jiletli tel eklendiği için, tel sistemlerinin üstünden atlanılmasının da önüne geçilmiş olmaktadır. Pek çok yerde kullanılan jiletli telleri yaptırdığınız zaman artık gözünüz arkada kalmayacak. Özellikle de evinizden uzak bir arazinizin etrafını telle çevirdiğiniz zaman çok daha fazla rahat edersiniz.

Jiletli Tellerin Özellikleri

Henüz jiletli teller hakkında bir bilginiz yoksa bu özellikleri okuduktan sonra bir an önce tel yaptırmak isteyeceğinizi düşünüyoruz.

Yapısal olarak ince tellerden oluşmaktadır. Kaliteli malzemeler kullanılarak oluşturulduğu için;

 • Paslanmaz,
 • Boyası sökülmez.
 • Boyası soyulmaz.

Zarar verme potansiyeli de yüksek olduğu için keskin olan bir yapıya sahiptir. Jiletli tel çekimi yaparken siz de ne kadar keskin olduğunu fark edeceksiniz. Hava koşullarından da etkilenmez. Aradan kaç mevsim geçerse geçsin aynı ilk gün yaptırdığınız gibi olacağını zamanla göreceksiniz.

UV korumalı bir yapısı vardır. Bu sebeple de güneşin zararlı olan ışınlarından etkilenmemektedir. Tellerinizin renginde yıllar geçse de bir solma olmayacaktır. Dayanıklı ve sağlam olan bir yapısı vardır.

Evinizin veya arazinizin etrafının telle çevrili olduğunu bilen biri zaten arazinize girmeye cesaret dahi etmeyecektir. Yapısal olarak da göz korkutucu bir yapıya sahiptir. Çok uzun yıllar kullanabilmenize olanak sağlar.

Telleri yaptırdıktan sonra farklı bir yere taşınmaya karar verdiğinizi düşünelim. Böyle bir durumda tabi ki çitlerinizi eski yerde bırakmayacaksınız. Çok kolay bir şekilde sökebilir ve yeni taşındığınız yere monte edebilirsiniz.

Jiletli tellerin kurulum aşaması da çok kolaydır. Online bir şekilde sipariş verdikten sonra birkaç gün içerisinde tellerinizin kurulmuş olduğunu göreceksiniz. Ancak bu konuda uzman olan kişilerin çitlerinizi kurmasını tavsiye ederiz. Böylece çok daha sağlıklı bir kurulum olacaktır.

Yapım aşamasında fırın boyası kullanılmaktadır. Tellerin özellikleri bunlarla bitmemektedir. Daha pek çok özelliği bünyesinde barındırırlar.

Jiletli Teller Genel Olarak Nerelerde Kullanılır?

Jiletli tel çekimi nerelere yaptırılır? Diye bir soru yönelttiğinizde pek çok  cevap verebiliriz. Basit bir şekilde söylemek gerekirse, yüksek güvenlik sağlamak istediğiniz her yerde kullanabilirsiniz. Sizlere birkaç örnek verelim.

 • Girilmesi yasak olan yerlerde,
 • Sanayi bölgelerinde,
 • Sınır bölgelerinde,
 • Askeri alanlarda,
 • Havalimanlarında,
 • Cezaevlerinde,
 • Otoparklarda,
 • Tarlalarda,
 • Bağlarda,
 • Arazilerde,
 • Yol kenarlarında

Ve daha pek çok yerde kullanabilirsiniz. Tellerin kişiye zarar verme potansiyeli yüksek olduğu için kullanımının yasal olup olmadığı konusunda pek çok soru gelmektedir. Jiletli tellerin kullanımının yasak olduğuna dair herhangi bir yasa yoktur. Bu sebeple yaptırmak istediğiniz zaman yaptırabilirsiniz. Sizi engelleyen bir durum yoktur.

Jiletli Tellerin Modelleri Nelerdir?

Diğer tel modellerinin olduğu gibi jiletli tellerin de bazı modelleri vardır. bu modellerden ve özelliklerinin neler olduğundan yazımızın bu kısmında bahsetmek istiyoruz.

Seçim yapabileceğiniz tellerden ilki helezon yapıda olan jiletli tellerdir. Ham madde olarak yapımında galvaniz kullanılmaktadır. Böylece teller çok daha sağlam ve dayanıklı olmaktadır. Güvenliğin maksimum düzeye çıkması amacına hizmet etmektedir.

Helezon jiletli tel ile pek çok konuda uyumlu olan tel modellerinden bir diğeri de düz hatlı olan jiletli tellerdir. Basık olan ve esnek bir yapısı vardır. Yapım aşamasında galvaniz kullanılmaktadır.

Son olarak da tercih edebileceğiniz tel modellerinden biri puntalı jiletli tellerdir. Diğer iki modelle kıyaslandığında onlardan farklı olduğunu söylememiz mümkün olacaktır. Oldukça estetik ve dekoratif bir görüntüye sahiplerdir.

Tellerin yapısında aralıklar vardır ve aralıkların uç kısımlarında da minik minik jiletler vardır. Böylece tırmanmanın da önüne geçilmiş olmaktadır. Genel olarak gri ve yeşil renkler tercih edilmektedir. Ancak dilerseniz farklı bir renk seçimi de yapabileceğinizi söyleyebiliriz.

Genel olarak tercih edildiği yerler ise parklar ve bahçelerdir. Özellikle de özel bir mülkü olan kişilerin en baştaki tercihleri arasında yer almaktadır.

Jiletli teller hakkında sizlere bahsedeceğimiz şeyler bundan çok daha fazlasıdır. Daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Aynı zamanda online jiletli tel çekimi yazıp sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Ankara jiletli tel çekimi-Ankara jiletli tel montajı-Ankara jiletli tel fiyatları-Ankara jiletli tel üretimi-Ankara jiletli tel metre fiyatı-Ankara düzlemsel jiletli tel-Ankara helezonik jiletli tel-Ayaş jiletli tel fiyatları-Beypazarı jiletli tel fiyatları-Kızılcahamam jiletli tel fiyatları-Çamlıdere jiletli tel fiyatları