blog

Hazır Çit

Hazır Çit

HAZIR ÇİT

Hazır çit özellikle de özel mülkü olan kişilerin bahçelerine veya çeşitli arazilerine yaptırdığı tel sistemlerinden biridir.

Çeşitli alanlarınızı korumak, alanlarınızda sınırları belirleyip kendinize şık ortamlar yaratmak amacıyla mutlaka yaptırabilirsiniz. Çit yaptırmaya karar verdiğiniz zaman çok kısa bir süre içerisinde çitleriniz yaptırmak istediğiniz alanda monte edilmiş olacaktır.

Bu konuda öncelikle size belirtmek istediğimiz bir konu bulunmaktadır. Çit yaptırmak istediğinizde montaj aşamasında mutlaka uzman olan birinden yardım almanızı tavsiye ederiz. Uzman kişiler gerek gün içerisinde gerek de sonrasında pek çok kurulum gerçekleştirmektedir. Bu kurulumların her birini de en profesyonel şekilde yapmaktadırlar.

Örneğin çit yaptırmanın en baş kısmında zeminin düz bir hale getirilmesi sağlanır. Bu sebeple de bu noktada herhangi bir teknik sorun olduğu zaman uzman ekip çok daha kolay bir şekilde müdahale edecektir. Kurulum kısmı ekstra bilgi gerektirmeyen bir aşama gibi görülebilir ancak mutlaka uzman yardımı gereklidir.

Hazır Çitler Nerelerde Kullanılır?

Hazır çit yaptırmaya karar verdiğiniz zaman kullanım alanının oldukça geniş olduğunu göreceksiniz. Hem toprak zemine hem de beton zemine uyum sağladığı için kullanım alanı da buna paralel şekilde artmaktadır.

Örneğin toprak bir zemine çit yaptırmaya karar verdiğiniz zaman zemini düz bir hale getirdikten sonra daha sağlam bir yapıya kavuşması için beton dökme işlemi de gerçekleşmektedir. Böylece çok uzun yıllar boyunca sağlam bir çite sahip olursunuz. Çitler genel olarak;

 • Evlerin bahçesinde,
 • Sitelerde,
 • Villalarda,
 • Okullarda,
 • Kreşlerde,
 • Parklarda,
 • Yol kenarlarında,
 • Otoparklarda

Ve daha pek çok yerde kullanılmaktadır. Bazı durumlarda sınırların belirlenmesi konusunda çeşitli tartışmalar gerçekleşir. Örneğin evinizin sınırlarının net olmadığını düşünelim. Böyle bir durumda komşularınızla çeşitli sorunlar yaşamanız mümkün olabilir. Böyle bir sorun yaşamamak adına çit yaptırabilirsiniz.

Hazır Çitlerin Ne Gibi Özellikleri Vardır?

Hazır çit yaptırmaya karar verdiğinizde pek çok özelliği olduğunu göreceksiniz. Ben tel yaptırmak istiyorum ama bulunduğum yerde hava koşulları oldukça kötü, her an yağmur yağıyor gibi düşünceleriniz varsa hemen belirtelim ki çitler hava koşullarından etkilenmemektedir. Dört mevsim boyunca çitleri sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Herhangi bir zarar görmeleri, renklerinde akma, çıkma, solma gibi bir durum olması söz konusu değildir.

Diğer yandan çitlerin üretim aşamasında eritilmiş çinko kullanıldığı için teller oldukça sağlam bir hale gelmektedir. Üzerinden ne kadar zaman geçerse geçsin çitlerinizin paslanmadığını oksitlenmediğini göreceksiniz.

Çitlerin yapım aşamasında aralıkların geniş veya dar olup olmayacağına da siz karar verebilirsiniz. Tel yaptırmak istediğiniz zaman temel amacınız mahremiyet sağlamak ise daha dar aralıklara sahip olan teller tercih etmelisiniz. Böylece amacınıza uygun olan bir tel yaptırmış olursunuz.

Hazır Çitlerin Modelleri

Çit yaptırmaya karar verdiğiniz zaman pek çok modelle karşılaşacaksınız. modeller arasında seçim yapmakta zorlanabilirsiniz. Sizin yaptırmak istediğiniz alana hangi model daha uygun? Hangi modeli yaptırırsanız daha iyi olur? Gibi her türlü sorunuzun cevabını da ekip arkadaşlarımız yardımıyla alabilirsiniz.

 • Panel çitler,
 • Jiletli teller,
 • Elektrikli teller,
 • Çim çitler,
 • Kafes bahçe telleri
 • Tel çitler,
 • Ahşap çitler,
 • Dikenli teller,
 • PVC kaplı olan çitler,
 • Galvanizli çitler

Gibi pek çok modeli seçebilirsiniz. Öncelikle amacınız şık bir görünüm sağlamak ise çim çitleri tercih ederken yüksek koruma sağlamak için jiletli telleri tercih edebilirsiniz.

Hazır Çitlerin Fiyat Aralığı Nedir?

Çit yaptırmaya karar verdiğiniz zaman merak ettiğiniz şeylerden biri de fiyatlar olacaktır. Fiyatların belirlenme aşamasında çeşitli etkenler vardır. Bu etkenler göz önünde bulundurulduktan sonra sizlere ortalama bir fiyat verilecektir.

Örneğin tel yaptırmak istediğiniz alanın ölçüleri fiyatların belirlenmesinde etkilidir. Oldukça büyük bir alana tel yaptırmak istediğiniz düşünelim. Daha fazla tel ve daha fazla çalışma gerektiğinden daha yüksek bir fiyat çıkarılacaktır. Diğer yandan daha küçük ölçülere sahip olan bir alana tel yaptırırken daha uygun fiyatlar ödersiniz.

Yaptırmak istediğiniz telin kalınlığı, yaptırmak istediğiniz telin modelleri, yaptırmak istediğiniz  telin yüksekliği gibi çeşitli unsurlar, fiyatların belirlenmesinde etkilidir. Aklınıza takılan herhangi bir soru olduğunda bizimle dilediğiniz zaman iletişime geçebilir ve aklınıza takılan konular hakkında bilgi alabilirsiniz.

Diğer yandan dilerseniz sitemiz üzerinden online hazır çit siparişi de verebilirsiniz. Hepinize şimdiden teşekkür ederiz.

Hazır Çit-hazır çit fiyatları-hazır çit yapan firmalar-hazır çit üreticileri-hazır çit yapan firmalar-hazır çit Ankara firmaları