blog

Galvanizli Tel Örgü mü PVC Tel Örgü mü Tercih Edilmelidir?

Galvanizli Tel Örgü mü PVC Tel Örgü mü Tercih Edilmelidir

Arazilerin veya belirli alanların etrafı çevrelenirken sıklıkla kullanılan tel örgü, belirli çeşitleriyle dikkat çeker. Bu çeşitlerin arasında bir seçim yapmak gerektiğinde, “Galvanizli tel örgü mü PVC tel örgü mü tercih edilmelidir?” sorusu her zaman akla ilk gelen sorulardan bir tanesidir. Bu sorunun cevabını bulmak için, öncelikle her iki ürün grubunun ne olduğunu ve hangi nitelikleri bünyesinde barındırdığını bilmek gerekir. Bu nitelikleri bilmek, hangi alanlarda hangi ürünün kullanımının daha uygun olduğu hususu noktasında sizlere, önemli ipuçları verecektir. Bunun yanında, çevresel etmenleri de hesaba katarak bir tercihte bulunmak, sistemin ömrünü uzatacağı için, büyük bir masraf tasarrufu sağlayacaktır.

Sizler de PVC Tel Örgü hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız, hemen şimdi bir sonraki başlığa göz atabilirsiniz.

Galvanizli Tel Örgü Nedir?

Çelikten imal edilmiş bir örgü sistemidir, cümlesi “Galvanizli tel örgü nedir?” sorusunun cevabıdır. Bu örgü sistemi, öncelikle galvanizli bir kaplama ile kaplanır. Galvanizleme, çelik malzemeyi pas, çürüme, korozyon ve diğer zararlı etkilere karşı koruyan bir işlemdir. Çeşitli uygulamalar için kullanılabilir, örneğin çitler, parmaklıklar, koruma duvarları, kapılar ve bölme duvarlar gibi. Bu örgü sistemi, sağlamlık, dayanıklılık ve uzun ömürlülük açısından diğer çeşitlerin yanında öne çıkar. Ayrıca galvanizli tel örgü, estetik bir görünüme sahip olması ve işlenmiş bir malzeme olduğu için temizliği kolay olması nedeni ile PVC tel örgü yerine tercih edilebilir.

PVC Tel Örgü Nedir?

Polivinil klorür (PVC) malzemesinden yapılmış bir örgü sistemidir. PVC, bir plastik türüdür ve genellikle su ve hava koşullarına dayanıklı olması nedeniyle çeşitli uygulamalar için kullanılır. “PVC tel örgü nedir?” sorusuna verilebilecek cevaplar arasında olan tel örgü çeşidi, özellikle çit, parmaklık ve güvenlik sistemleri gibi uygulamalar için kullanılır. PVC tel örgü, galvanizli tele göre daha hafif ve daha esnektir. Ayrıca, PVC malzemesi suya ve hava koşullarına dayanıklı olduğu gibi korozyona karşı da dayanıklıdır. Bütün bunların dışında, estetik bir görünüme sahiptir ve çeşitli renkleri mevcuttur. Bu nedenle, özellikle özel alanlarda estetik bir görünüm arzulayan kişilerce sıklıkla tercih edilir.

PVC tel örgü

PVC tel örgü

Hangi Alanda Hangi Tel Örgü Çeşidi Kullanılmalıdır?

Birçok tel örgü sistemine sahip olmak isteyen kişilerin aklına takılan sorulardan olan “Hangi alanda hangi tel örgü çeşidi kullanılmalıdır?” sorusunun cevabı çeşitli faktörlere göre değişebilir. Örnek vermek gerekirse:

Galvanizli tel, genellikle açık alanlarda veya çeşitli ekstrem hava koşullarına maruz kalan alanlarda kullanılır. Çünkü Galvanizleme işlemi ile malzeme pas, çürüme ve korozyona karşı korunur. Bu nedenle, çit, parmaklık veya koruma duvarı gibi uygulamalar için galvanizli tel ideal bir üründür.

PVC tel, özellikle iç mekanlarda veya hava koşullarına maruz kalan alanlarda kullanılması daha uygun olabilir. PVC malzemesi suya ve çeşitli hava koşullarına karşı dayanıklı olmasının yanı sıra korozyonun etkilerine karşı da dayanıklıdır. Bu nedenle, halı saha kurulumu gibi birçok farklı noktada hem estetik açıdan hem de dayanıklılık açısından PVC tel örgü tercih edilir.

Telfence panel çit fiyatları, çim çit fiyatları, tel örgü fiyatları

Tel örgü

Tel Örgü Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Fiyatlar konusunda birçok kişi tarafından “Tel örgü fiyatları nasıl belirlenir?” sorusu sorulmaktadır. Bunun net cevabı olmasa da öngörüler için bazı faktörler bulunur. Bunlar şu şekilde sıralanabilir:

  • Tel örgünün üretim malzemesi: Galvanizli tel ve PVC tel örgü gibi farklı malzemelerin fiyatları farklılık gösterebilir.
  • Tel örgünün boyutları: Tel örgünün genişliği, yüksekliği veya uzunluğu gibi boyutlarının farklı olması, fiyatları etkileyebilir.
  • Tel örgünün deseni veya şekli: Tel örgünün deseni veya şekli, fiyatları etkileyebilir. Örneğin, standart bir tel örgünün fiyatı, özel bir desenli veya şekilli tel örgünün fiyatından daha ucuz olacaktır.
  • Tel örgünün kurulumu: Tel örgünün kurulumunun zorluk derecesi fiyatları etkileyebilir. Örneğin, zorluk derecesi yüksek olan tel örgülerin kurulumu daha pahalı olabilir. Buna, halı saha montajı örnek gösterilebilir.
  • Tel örgünün kurulum yeri: Tel örgünün kurulacağı yerin uzaklığı veya erişim zorluğu fiyatları etkileyebilir.

Bütün bu faktörlere göre farklı çeşitlerde değişiklik gösteren PVC tel örgü fiyatları vardır.

Sizler de PVC tel örgü hakkında detaylı bilgi almak için, Telfence internet sitesinde bulunan iletişim numaralarımızı kullanarak bizimle hemen şimdi, irtibata geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir