blog

Dikenli Çit Teli

dikenli çit teli

DİKENLİ ÇİT TELİ

Dikenli çit teli özel mülkü olan kişilerin sıkça başvurduğu yöntemlerden biridir. Özellikle de son dönemlerde kullanımının hızla artış gösterdiğini de söylememiz mümkün olacaktır.

Bulunduğunuz yerden uzak bir yerde bir araziye sahipseniz ve her an aklınız orada kalıyorsa dikenli tel yaptırabilirsiniz. Böylece sık sık gidip araziyi kontrol etmenize de gerek kalmayacaktır.

Arazinize girmeye cesaret eden biri arazinin etrafında dikenli tel olduğunu duyduğu zaman girmeye cesaret edemeyecektir. Cesaret ettiği takdirde de teller ona zarar verecektir. Bir başkası yardım etmeden de tellerin arasından çıkması zor olacaktır.

Dikenli Çit Telinin Kullanım Alanları

Dikenli tel yaptırmaya karar verdiğiniz zaman tellerin pek çok alanda kullanıldığını siz de göreceksiniz.

  • Askeri bölgelerde,
  • Sınırlarda,
  • Arazilerde,
  • Cezaevlerinde,
  • Sitelerde,
  • Havalimanlarında,
  • Otoparklarda

Ve daha pek çok yerde kullanımları mümkündür. Aynı zamanda halihazırda bulunan çit sistemlerinin üzerine ekleme yapılarak oluşturuldukları için de panel çitlerle bir bütün olduklarını da söylememiz mümkündür. Kaliteli bir çit seçimi yaptığınız zaman oldukça uzun süreler boyunca sorunsuz şekilde çitlerinizi kullanabilirsiniz.

Dikenli Çit Teli Yaptırmak Uzmanlık Gerektirir Mi?

Dikenli çit teli yaptırmak konusunda sıkça sorulan sorulardan biri de tellerin uzmanlık gerektirip gerektirmediğidir. Bu konuda özellikle belirtmemiz gereken birkaç nokta bulunmaktadır.

Çit kurma ve bunun gibi işlemlerden ne kadar iyi anlıyor olursanız olun, mutlaka alanında uzman, işini iyi yapan birinden yardım almalısınız. Diğer yandan ortaya çıkabilecek olumsuz durumlarla kendi kendinize baş etmeniz mümkün değildir.

Alanında uzman olan ve işini iyi yapan kişiler, gerekli olan her türlü teknik donanıma sahip oldukları için ortaya çıkan bir olumsuzluk olduğunda daha hızlı şekilde müdahale edeceklerdir. Daha sonrasında da sorun çıkmaması adına gerekli olan her türlü önlemi alacaklardır.

Dikenli Çit Tellerinin Özellikleri Nelerdir?

Dikenli çit yaptırmaya karar verdiğiniz zaman çitlerin çok fazla özelliği olduğunu göreceksiniz. Bu özelliklerin neler olduğundan yazımızın bu kısmında bahsetmek isteriz.

Öncelikle dikenli çitlerin hava koşullarından etkilenmediklerini belirtmek isteriz. Dört mevsim boyunca sorunsuz şekilde kullanabilirsiniz. Aynı zamanda kaliteli malzemeler kullanılarak oluşturuldukları için hava koşullarından da etkilenmeleri gibi bir durum söz konusu değildir. Benim bulunduğum yerde hava her zaman kötü, çit yaptırsam kısa bir süre sonra sorun yaşarım gibi bir düşünceniz varsa bu düşüncenizden kurtulmanızı tavsiye ederiz.

Diğer yandan çitler genelde yeşil, kırmızı ve siyah renklerden oluşturulmaktadır. Farklı bir renk tercihiniz varsa bunu da belirtebilirsiniz. Çitlerin renklendirme aşamasında fırın boyası kullanılmaktadır. Bu sebeple de çitlerin aradan ne kadar zaman geçerse geçsin renklerinde bir değişiklik olmayacaktır.

Yaptırdığınız çitlerin UV korumalı olduğunu da belirtmek isteriz. Güneş ışınları da çitlerinize herhangi bir şekilde zarar vermeyecektir. Dikenli çit yaptırırken daha önce duymadığınız farklı özelliklerle de karşılaşmanız mümkündür. Henüz karar verme aşamasındaysanız bile bu özellikleri duyduğunuz zaman kesin karar verebilirsiniz.

Dikenli Çit Teli Fiyatları

dikenli tel fiyatları

dikenli tel fiyatları

Dikenli çit teli yaptırmaya karar veren kişilerin öncelikle merak ettiği konulardan biri de tellerin fiyatları olmaktadır. Fiyatlandırma aşamasında bazı etmenler vardır. bu etmenlerin neler olduğundan yazımızın bu kısmında bahsetmek istiyoruz.

Öncelikle dikenli tel yaptırmak için seçtiğiniz firmanın fiyatlar konusunda etkili olduğunu söyleyebiliriz. Örneğin K firması dikenli telleri daha uygun fiyatlarla satarken M firması daha pahalı fiyatlarla satabilir. Bu konuda çok iyi bir araştırma yapmanız gerekir. Hem kaliteli hem de uygun fiyatlı olan firmayı bulmak, biraz araştırma süreci gerektiren bir durumdur. Bazı durumlarda araştırma esnasında firmaların indirimli zamanlarına da denk gelebilirsiniz. Böyle olduğunda normalden çok daha uygun olan fiyatlara tel yaptırmanız mümkün olacaktır.

Bir diğer unsur da tel yaptırmak istediğiniz alanın ölçüleridir. Yaptırmak istediğiniz arazi oldukça büyük olan bir arazi ise çok daha fazla tel gerekeceği için daha fazla ücret ödemeniz gerekecektir. Daha küçük bir araziye ise daha uygun fiyatlar ödeyerek tel yaptırmanız mümkün olacaktır.

Yaptırmak istediğiniz telin kalitesi, kalınlığı gibi her türlü unsur da fiyatlandırma aşamasında öne çıkan unsurlardır. Dikenli teller hakkında her türlü sorunuza cevap olabildiğimizi düşünüyoruz. Dilerseniz online dikenli çit teli siparişi de verebilirsiniz. Hepinize şimdiden Telfence firmamızla çalıştığınız için teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir