blog

Çit Sistemleri Fiyatları

Çit Sistemleri Fiyatları

ÇİT SİSTEMLERİ FİYATLARI

Çit sistemleri fiyatları ve daha pek çok konuda bilgi almak için bu yazımızı okumalısınız. Çitler, özellikleri ve fiyatları hakkında her türlü detayı bu yazımızda bulacaksınız.

Özel mülkü olanların, bahçesine, bağına, tel yaptırmak isteyen kişiler çok uygun olan fiyatlarla bu isteklerini gerçekleştirebilirler. Sınırlarınızı belirlemek, güvenlik sağlamak gibi pek çok amaçla çit yaptırabilirsiniz. Bazı durumlarda çit yaptırmak zorunda kaldığınız durumlar da olabilmektedir.

Örneğin bahçenizde çiçek bakıyor veya meyve sebze yetiştiriyor olabilirsiniz. Hayvanlar da bu alanlara zarar verebilmektedir. Bu zarar seviyesini en aza indirgemek amacıyla çit yaptırabilirsiniz. Diğer yandan bahçenizde sınır belirlemek artık zoraki olan bir duruma da dönüşmüş olabilir. Diğer ev sahipleriyle herhangi bir sorun yaşamamak adına artık tel yaptırmanız gerekiyor olabilir.

Çitler hava koşullarından etkilenmemektedir. İklimin her an yağışlı olduğu bir yerde yaşadığınızı düşünelim. Tel yaptırmak istiyorum ama hava koşulları da malum, teller bir süre sonra zarar görür diye düşünüyor olabilirsiniz. Bu noktada size yağmur ve çamur demeden her türlü hava koşulunun çitler için gayet uygun olduğunu söylemek istiyoruz. Gönül rahatlığıyla çit yaptırabilirsiniz.

Çit yaptırmaya karar verdiğiniz zaman genel olarak siyah, yeşil gibi renklerle karşılaşmanız mümkündür. Bu renkler, çoğunlukla seçilen renklerdir. Farklı bir renk tercihiniz varsa da bunu belirtebilirsiniz. Tüm isteklerinizin karşılanacağından emin olabilirsiniz.

Çitlerin aralıkları bazen geniş bazen de dar olabilmektedir. Aralıklarını da siz belirleyebilirsiniz. Dilerseniz tam anlamıyla mahremiyet sağlamak için sık aralıklı teller yaptırabilirsiniz. Çitlerin oldukça fazla modeli vardır. Şimdi sizlere bu modellerden değineceğiz.

Estetik Görüntü Sağlayan Çitler: Çim Çitler

Çit sistemleri fiyatları hakkında bilgi almaya çalıştığınızda, karşılaşacağınız modellerden ilkinin çim çitler olacağını söylememiz mümkün olacaktır. Bahçelerinizde oldukça estetik bir görünüm yaratmak için mutlaka yaptırmanız gereken bir modeldir. Bu modelin özellikleri nelerdir?

 • Toz tutmayan harika bir yapıları vardır.
 • Sık sık bakım yaptırmanıza gerek yoktur.
 • Suni çim kullanılarak oluşturulur.
 • Kullanım süreniz en az 15 yıldır.
 • Her an yemyeşil bir görüntü sunar.
 • Farklı renk tercihi yapabilirsiniz.
 • Ateşle temas ettiği zaman alev almayan özel bir yapısı vardır.
 • Hava olaylarından etkilenmez.
 • Darbelere karşı sağlam olan bir yapısı vardır.
 • Mahremiyet sağlar.
 • Bütçe dostu fiyatlara sahiptir.

Gördüğünüz gibi çim çitlerin pek çok özelliği vardır. Aynı zamanda kullanım alanları da oldukça geniştir. Aklınıza gelebilecek hemen her yerde çim çitlerle karşılaşabilirsiniz. En basitinden dışarıda yürürken, belediyelerin çöp konteynırlarında karşılaşabilirsiniz. Sık tercih edilen ve çok rağbet gören bir üründür.

Caydırıcılık Sağlayan Teller: Jiletli Teller

Çim çit fiyatları ve modelleri demişken jiletli tellerden bahsetmeden geçmek olmaz diye düşünüyoruz. Özellikle de uzak bir yerde arazisi olan ve bu arazisinin güvenliğinden endişe duyan kişiler için oldukça iyi bir tercih olacağını söyleyebiliriz.

Teller genel olarak panel çitlerin üzerine de eklenebilir, farklı şekilde de oluşturulabilir. Zarar verme potansiyeli yüksek olan bir ürün olduğu için yasal olup olmadığı da sık sık sorulmaktadır. Bu yazımızda da belirtelim, jiletli tellerin kullanımı yasaldır.

Hava koşullarından etkilenmezler. Yapımında sıcak daldırma yöntemi kullanıldığı için zaman geçtikçe paslanma gibi bir durumla da karşılaşmazsınız. Genel olarak kullanım yerleri,

 • Girilmesi yasak olan yerler,
 • Havalimanları,
 • Araziler,
 • Otoparklar,
 • Cezaevleri,
 • Sanayi bölgeleri,
 • Tarlalar

Ve daha pek çok yerdir. Sizlere belirttiğimiz alanlarla sınırlı kalmayacak kadar çok kullanım alanı vardır. Dilediğiniz her yerde amacınıza uygun şekilde kullanabilirsiniz.

Panel Çitler

Sık tercih edilen tel sistemlerinden bir diğeri de panel çitlerdir. Aklınıza gelebilecek hemen her alanda bu çitleri kullanabilirsiniz.

Simetrik bir yapıları vardır. Bu sebeple de yaptırdığınız alanın çok daha derli toplu şekilde görülmesini sağlamaktadır. Tellerin aralıklarına renklerine, ölçülerine de siz karar verebilirsiniz. Böylece tam istediğiniz gibi bir tel sistemi oluşturabilirsiniz. Teller, hava koşullarından etkilenmezler. Bu sebeple de dört mevsim boyunca sizlere kullanma imkanı sağlarlar.

Çit yaptırmaya karar verdiğinizde, bu modellerden çok daha fazla modelle karşılaşacaksınız. Bu sebeple de seçim yapma aşamasında biraz zorlanabilirsiniz. Dilediğiniz konuda bize danışabilirsiniz. Aynı zamanda online çit sistemleri fiyatları hakkında bilgi almak için de sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Hepinize şimdiden teşekkür ederiz.

çit sistemleri fiyatları-ankara çit sistemleri fiyatları-ankara çit sistemleri firmaları-ankara çit sistemleri üreticileri