blog

Çit Panel

Çit Sistemleri

ÇİT PANEL

Çit panel yaptırmak özellikle de özel mülkü olan kişilerin sıkça tercih ettiği çit sistemlerinden biridir. Hemen her alanda kullanılabilmesi, pek çok özelliği olması ve uyumlu yapısıyla oldukça sık tercih edilmektedir.

Bahçelerinizde koruma sağlamak, sınır belirlemek, güvenliği sağlamak gibi her türlü amaçla çit yaptırabilirsiniz. Panel çit yaptırdıktan sonra üzerine jiletli tel eklemesi yapıp, güvenliği üst düzeye de çıkarabilirsiniz. Bu tarz durumlarda araziniz en yüksek düzeyde korunacaktır. Arazinizin etrafında jiletli tel çevrili olduğunu bilen biri girmeye cesaret dahi edemeyecektir.

Çit Paneller Nerelerde Kullanılmaktadır?

Panel çitlerin pek çok kullanım alanı vardır. Çit modelleri içerisinde en fazla tercih edilenlerden olduğunu söyleyebiliriz. Herhangi bir yerde gezinirken panel çitle çevrili bir yer görmeniz mümkündür. Genel olarak bakıldığında;

  • Evlerde,
  • Evlerin balkonlarında,
  • Villalarda,
  • Sitelerde,
  • Arazilerde,
  • Tarlalarda,
  • Bağlarda,
  • Yol kenarlarında,
  • Sanayi bölgelerinde,
  • Otoparklarda

Ve daha pek çok yerde bu çitleri tercih edebilirsiniz. Bazı durumlarda kullanmanızın zorunlu olduğu alanlar da olacaktır. Örneğin sınırları ayırmak zorunda kalmanız gerekebilmektedir. Diğer yandan bahçenizde farklı bir şeyler ektiğinizde bahçenizi bölümlere de ayırabilirsiniz. Daha önceden panel çit yaptırdığınızda sonradan ekleme de yapabilirsiniz.

Çit yaptırdıktan sonra ani bir kararla farklı bir yere taşındığınızda da çitlerinizi sizinle beraber götürebilirsiniz. Hem montaj aşamasında hem de demonte süreçlerinde herhangi bir sorun yaşamanız söz konusu olmayacaktır. İlk gün tel yaptırdığınızda telleriniz nasıl duruyorsa daha sonradan da öyle duracaktır.

Çit Panellerin Özellikleri Nelerdir?

Çit panel dendiği zaman akla pek çok özellik gelmektedir. Öncelikle çit yaptırmadan önce bir bahçenize göz atın. Sonra da çit yaptırdıktan sonra bahçenize bakın. Arada oluşan belirgin farkı göreceksiniz. Panel çitler her şeyden önce bahçenizin çok daha derli toplu olmasını ve uyum içerisinde görünmesini sağlamaktadır.

Teller yapısal olarak simetriktir. Tellerin aralıkları eşittir. Tellerin aralıklarının geniş mi yoksa dar mı olacağına siz karar verebilirsiniz. Daha geniş aralıklı olan teller tercih ederken daha dar aralıklara sahip olan teller de tercih edebilirsiniz. Tamamen sizin zevkinize kalmış olan bir durumdur.

Çitler hava koşullarından etkilenmezler. Aradan kaç mevsim geçerse geçsin aynı renkte olduklarını göreceksiniz. Güneşin ışınlarından da etkilenmemektedirler. Tel yaptırdığınızda ilk gün nasıl canlı görünüyorsa daha sonraki günlerde de tellerinizin canlılığı korunacaktır.

Kolay bir şekilde montaj edilmektedirler. Sipariş verdikten çok kısa bir süre sonra elinize ulaştığını göreceksiniz. Aynı zamanda kurulumu da aynı hızla gerçekleşecektir. Kurulum aşaması çok kolay olmakla beraber  uzman birinden yardım almanızı gerektirir. Uzman biri tellerinizin kurulumunu gerçekleştirdiğinde sorun yaşamazsınız diyebiliriz.

Çit yaptırmak isteyen ancak bu konuda kararsız kalan kişiler, panel çitlerin özelliklerini okuduktan sonra tekrar çit yaptırmaya karar verebilirler diye düşünüyoruz. Size sadece fayda sağlayacak olan bu çitleri yaptırmayı ertelememenizi tavsiye ederiz.

Çit Panellerin Fiyat Aralığı Nedir?

Panel çit yaptırmaya karar veren kişilerin doğal olarak sordukları sorulardan ilki fiyat aralığıdır. Öncelikle fiyatların gayet makul normal olan fiyatlar olduğunu söyleyerek sözümüze başlamak isteriz. Diğer yandan sizlere net bir fiyat vermemiz pek mümkün değildir. Çünkü fiyatların belirlenmesinde çeşitli etmenler vardır. bu etmenler göz önüne alındıktan sonra sizlere ortalama bir fiyat çıkarılacaktır.

İlk olarak panel çit yapan pek çok firma vardır. Her firmanın da kendine göre bir fiyat tarifesi bulunmaktadır. Bu fiyat tarifeleri bir firmada daha uygun olabilirken diğerinde çok daha pahalı olabilmektedir. Siz işini iyi şekilde yapan ortalama fiyatlara sahip bir firmayla anlaşabilirsiniz. Aynı zamanda bazen firmaların indirim zamanları olmaktadır. Bu indirim zamanlarını yakaladığınızda çok daha  uygun olan fiyatlarla tel yaptırabilirsiniz.

Tel yaptırmak istediğiniz alan da fiyatların belirlenmesinde etkili olan şeylerden biridir. Çok büyük bir araziye tel yaptırmak isteğinizde çok daha yüksek bir rakam öderken ortalama olan veya küçük ölçülerde olan bir araziye daha uygun ücretler ödersiniz.

Seçtiğiniz telin kalınlığı, seçtiğiniz telin yapısı, arazinin yapısı gibi her türlü unsur da fiyatların belirlenmesinde etkili olan unsurlardır. Daha fazla bilgi almak ve bir an önce sipariş vermek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Direkt olarak online çit panel siparişi vermenizin de mümkün olduğunu söyleyebiliriz.

çit panel-çit panel firmaları-çit panel üreticileri-ankara çit panel firmaları-ankara çit panel üreticileri-çit panel fiyatları