blog

Basketbol Saha Yapımı

Telfence panel çit fiyatları, çim çit fiyatları, tel örgü fiyatları

Basketbol Saha Yapımı

Basketbol saha yapımı için uzman firmalar hizmet verir. Bu noktada alanında uzman olan Telfence firmasından güvenle hizmet alabilirsiniz. Basketbol sahaları hem özel hem de halka açık alanlar olabilir. Bunun yanı sıra üstü kapalı ya da açık da olabilir. Her basketbol sahasının yapımında farklı malzemeler kullanılıyor. Bu içeriğimizde basketbol sahasının yapımına ilişkin aklınıza takılan tüm soruların ayrıntılı yanıtlarını bulabilirsiniz.

Spor sahalarının tümü sıkça kullanılan ve zemin açısından deformasyona müsait olan alanlardır. Bu nedenle de yapımında kullanılan malzemeler oldukça önemlidir. Telfence firması olarak birinci sınıf malzemeler ve profesyonel kadromuz ile hizmet veriyor. Spor saha yapımı, basketbol saha yapımı ve daha fazlası için hizmet almak istiyorsanız hemen firmamızla irtibata geçebilirsiniz. Ayrıca saha yapımlarına dair detayları da sizler için kaleme aldık. Tüm detaylarına hemen içeriğimizin devamından güvenle ulaşabilirsiniz.

Basketbol Sahası Nasıl Yapılır?

Basket sahası yapımında birbirinden farklı zeminler kullanılır. Bunlar poliüretan zemin, tartan ya da parke veya akrilik zemin olabilir. Özellikle de kapalı basketbol sahalarında daha çok parke zeminler kullanılıyor. Bu noktada uzman ola ekibimiz alanın genel konseptine ve uyguluğuna göre ürün seçimi yapıyor. Açık sahaların etrafında kullanılan panel çit sistemlerinde de en kaliteli malzemeleri kullanıyor. Sahanın çevrelenmesi, sınır alanın belirlenmesi için kullanılan sistemler ve özellikleri genel olarak şu şekilde sıralanabilir;

 • Basketbol sahalarında tercih edilen tel örgülerin ölçüleri genel olarak 18m x 34m ebatındadır.
 • Basketbol sahalarının yüksekliği ise genelde metre civarında olur. Kullanılan tel örgülerin ölçülerine buna göre ayarlanır.
 • Tel örgülerin montajında kullanılan dikey boruların ölçüleri 60 x 2,5 mm şeklindedir. Bu direkler tam üçer metre aralığında monte edilir.
 • Kullanılan yatay boruların ölçüleri ise 48 x 2,5 mm civarındadır.
 • Kullanılan malzemeler paslanmaz özelliktedir. Boyanarak deformasyonlara karşı daha dayanıklı hale getirilir.
 • Eğer basketbol saha yapımında kullanılacak tel örgüler galvaniz kaplamalı istenirse genelde ölçüleri 2,8 mm veya 3 mm kalınlığa ve 5 cm x 5 cm göz aralığına sahip olur.
 • PVC kaplamalı tel örgü sistemleri tercih edilirse de ölçüler 3,5 mm veya 4 mm kalınlığına ve 5 cm x 5 cm göz aralığına sahip olacak şekilde monte edilir.

Basketbol saha kurulumu aşamasında bu süreçler izlenir. Telfence firması bünyesindeki ekibimiz bu alanda tecrübelidir. Bu vakte kadar sayısız basketbol sahası projesini tamamlayarak başarılı sonuçlar elde ettik. Referans hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız firmamızla irtibata geçmeniz yeterli olacaktır. Ekibimiz tüm malzemelere ve hizmet süreçlerine dair sizi aydınlatacak bilgiler sunacaktır.

Basketbol Sahası Maliyeti

Basketbol sahası yaptırmak istiyorum ne kadar mal olur? Bu soru da müşterilerimiz tarafından en sık sorulan sorular arasında yer alıyor. Bu noktada genel geçer bir fiyat teklifi sunmak tamamen yanlış olacaktır. Çünkü fiyatlarda etkili olan birden fazla unsur bulunuyor. Telfence olarak her zaman cazip fiyat seçenekleri sunmaya özen gösteriyoruz. Genel olarak basketbol sahası yapımı için fiyatlarımızda şu detayları dikkate alıyoruz;

 • Sahanın genel alan ölçüleri
 • Kullanılacak tel örgünün malzeme yapısı
 • Tel örgülerin boyanıp boyanmayacağı
 • Montaj süreci
 • Sahanın zemininde kullanılacak malzemeler

Tüm bu kriterler net fiyatların oluşmasında etkin rol oynuyor. Kaliteli ve profesyonel saha yapımı hizmetini verirken aynı zamanda en cazip fiyat seçeneklerini de sunmaya özen gösteriyoruz. Hemen firmamız ile irtibata geçerek saha yapımına dair fiyatlar hakkında ön bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

Basketbol Saha Yapımı Malzemeleri

Basketbol sahası yapımı için kullanılan tüm malzemeleri online satış mağazamızda bulabilirsiniz. Her ölçüye göre imal ettiğimiz tel örgüleri, tel örgü direklerini ve diğer ekipmanları satışa sunuyoruz. Türkiye’nin her yerinden ürünlerimize kolayca ulaşabilir ve ihtiyacınız olan ürünleri güvenle satın alabilirsiniz.

Ürünlerimize dair aklınıza takılan sorular olursa hızlıca bizimle irtibata geçebilirsiniz. Buna ek olarak montaj hizmeti talepleriniz için de firmamızla iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Telfence firması Ankara merkezli hizmet veren ve sektörün en güvenilir, uzman firmaları arasında yer alıyor. Bu nedenle tecrübemize güvenerek spor saha yapımı konusunda hemen hizmet alabilirsiniz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir