blog

Bahçe Teli Çeşitleri

Bahçe Teli Çeşitleri

BAHÇE TELİ ÇEŞİTLERİ

Bahçe teli  çeşitleri oldukça fazladır.  Tel yaptırmaya karar verdiğiniz zaman bu tel çeşitlerinden herhangi birini seçebilirsiniz.

Bahçelerinizde veya herhangi özel bir mülkünüzde;

 • Sınırları belirlemek,
 • Bahçeyi bölümlere ayırmak,
 • Bahçenizde dekoratif bir görünüm sağlamak,
 • Bahçenizi korumak

Gibi çeşitli amaçlarla yaptırdığınız tellere bahçe teli denmektedir. Farklı amaçlarla kullanılıyor olması ve pek çok çeşidinin olması, tellere olan rağbeti de her an arttırmaktadır.

Bahçenize tel yaptırdığınız zaman, eskisiyle kıyasladığınızda çok daha güzel çok daha derli toplu bir görüntü elde etmeniz mümkündür.

Bahçe Telleri Nerelerde Kullanılmaktadır?

Hem toprak zeminlere hem de beton zeminlere uyum sağlayabilen bahçe tellerinin pek çok kullanım alanı vardır.

 • Evlerinizde,
 • Bahçelerinizde,
 • Arazilerinizde,
 • Tarlalarınızda,
 • Yol kenarlarında,
 • Parklarda,
 • İş yerlerinde,
 • Otellerde

Ve daha pek çok yerde bahçe tellerini kullanmanız mümkündür. Bahçenize çiçek ektiğiniz  zaman onun herhangi bir şekilde zarar görmesini istemezsiniz. Bu sebeple de plastik çitlerden kullanabilirsiniz. Plastik çit deyip de geçmemek gerekir. Yaptırdıktan sonra oldukça şık bir görünüm elde edeceğinizi de belirtmek isteriz.

Aynı zamanda evinizin balkonuna da zorunlu olarak yaptırabilirsiniz. Çocuğunuz her an balkonda oynuyor olabilir. Onun zarar görmemesi adına balkonunuza da çit yaptırabilirsiniz. Belirttiğimiz gibi bahçe tellerini kullanmanızın zorunluluk gerektirdiği bazı anlar da olabilmektedir.

Bahçe Tellerinin Modelleri Nelerdir?

Bahçe teli çeşitleri diye arama yaptığınız zaman pek çok farklı modelle karşılaşacaksınız. Hatta bu noktada seçim yapmakta zorlanabileceğinizi de düşünmekteyiz. Telfence firma yetkililerimizden gereken her türlü desteği talep edebilirsiniz.

Bahçe teli yaptırmaya karar verdiğiniz zaman seçim yapabileceğiniz modellerden ilki galvanizli bahçe telleridir. Üretim aşamasında sıcak daldırma yöntemi kullanılan bu tel sistemlerinde zamanla paslanma, oksitlenme, aşınma gibi bir durum söz konusu olmamaktadır. Diğer yandan renklerinde de herhangi bir çıkma, akma, solma gibi bir durumla karşılaşmanız da mümkün değildir.

Bahçe teli denildiği zaman akla gelen tel modellerinden bir diğeri ise çim çitlerdir. Çim çitler, özellikle dekorasyon sağlamak amacıyla kullanılmaktadır. Her an yeşil kalabilmeleri için yapısında suni çim kullanılır. Doğal çim kullanılmamasının nedeni ise, doğal çimlerin hava koşullarından etkilenecek olmasıdır. Hava koşullarından etkileneceği için de her an yeşil kalabilmesi gibi bir durum söz konusu olmayacaktır.

Çim çitler genel olarak mahremiyet sağlamak amacıyla da kullanılmaktadır. Yapısal olarak kaliteli malzemelerden oluşturuldukları için ateşle temas ettiğinde alev alması gibi bir durum da mümkün değildir.

Jiletli tellerden bahsetmeden geçmek olmaz diye düşünüyoruz. Genel olarak oldukça yüksek güvenlik sağlanmak istenen yerler için jiletli teller tercih edilmektedir. Bu tel sistemlerinin arazinizin etrafında çevrili olduğunu bilen biri, arazinize girmeye cesaret dahi edemeyecektir. Aynı zamanda cesaret ettiğinde de tellerin zarar verme potansiyeli yüksek olduğu için ciddi şekilde zarar görecektir.

Tel sistemleri genel olarak bakıldığında birbirleriyle bağlantılı olan sistemlerdir. Örneğin jiletli teller genel olarak panel çit sistemlerinin üzerine ekleme yapılarak oluşturulmaktadır. Böylece tırmanmanın da önüne geçilmiş olmaktadır. Diğer yandan çim çitler de panel çit sistemlerinin üzerine suni çim kaplanmasıyla oluşturulmaktadır.

Hangi tel modelini seçerseniz seçin, bahçe teli çeşitleri konusunda kaliteli bir firmayla çalışmanız oldukça önemlidir. Kaliteli bir firmayla çalıştığınız zaman;

 • Çok yüksek fiyatlar ödemenize gerek yoktur,
 • Çitlerinizi çok uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanmanız mümkündür
 • Aradan ne kadar geçerse geçsin çitler ilk yaptırdığınız gibi olmaktadır.

Böylece sizin de içiniz her an rahat edecektir.

Bahçe Tellerinin Fiyat Aralığı Nedir?

Bahçe teli modellerinden herhangi birini yaptırmak istediğiniz zaman aklınızı kurcalayan en son şeyin fiyatlar olacağını söylemek isteriz. Çitlerin fiyatlarının gayet bütçe dostu olan fiyatlar olduklarını söyleyebiliriz.

Diğer yandan tabi ki fiyatların belirlenme aşamasında çeşitli etmenler de bulunmaktadır. Tüm bu etmenleri göz önünde bulundurduktan sonra sizlere ortalama bir fiyat verilecektir. Bu unsurlar nelerdir diye soranlar için de hemen belirtelim. Bahçenize yaptıracağınız telin ölçüleri nelerdir? Telin rengi nedir? Telin kalınlığı nedir? Yaptırmak istediğiniz model nedir? Gibi her türlü sorunuzun cevabı fiyatların belirlenmesinde etkilidir.

Bahçe telleri konusunda merak ettiğiniz farklı bir şey olduğunda bizimle her an iletişime geçebilmeniz de mümkündür. Aynı zamanda sitemiz üzerinden online bahçe teli çeşitleri yazıp sipariş de verebilirsiniz.