blog

Bahçe Tel Örgü

Bahçe Tel Örgü

BAHÇE TEL ÖRGÜ

Bahçe tel örgü günlük hayatta hemen hemen her yerde kullanabileceğiniz ürünlerden biridir. Özellikle de son dönemlerde çok fazla tercih edilmeye başlanmıştır. Bahçelerinizde sınırları belirlemek, bahçenizi bölümlere ayırmak ve güvenlik sağlamak amacıyla kullanabilirsiniz.

Genel olarak bahçesinde sebze ve meyve yetiştiren kişiler, bahçeyi bölümlere ayırmak için tel örgüler kullanmaktadır. Böylece farklı bakım gerektiren ürünlere bakılması da daha kolay bir hale gelmektedir. Aynı zamanda sebzelere ve meyvelere zarar verebilecek potansiyelde olan hayvanlar için de koruma sağlamaktadır.

Tel üretimi konusunda pek çok firma bulunmaktadır. İyi bir firmayla çalıştığınız zaman sorun yaşamanız da söz konusu olmayacaktır. Aynı zamanda tellerin monte edilme işlemi basit bir süreç gibi görünmektedir. Aslında zor bir süreç olduğunu söyleyemeyiz ancak profesyonel birinden yardım almanız çok daha iyi olacaktır.

Tel Örgü Fiyatları Hangi Aralıktadır?

Tel örgü yaptırmak isteyenlerin en çok sordukları sorulardan biri de fiyatlardır. Fiyatlar pek çok kritere göre değişkenlik göstermektedir. Bu değişkenlerin neler olduğundan hemen sizlere bahsetmek istiyoruz. Öncelikle her firmanın fiyatları değişkenlik gösterebilir. Aynı zamanda bazı dönemlerde indirimler de olabilmektedir. Bunlar haricinde neler olduğundan bahsetmek isteriz.

Öncelikle teli yaptırdığınız malzemenin yapısı fiyatları etkilemektedir. Örneğin daha kalın bir tel yaptırdığınız zaman daha yüksek bir fiyat öderken daha ince tellerde daha düşük bir fiyat ödersiniz.

Bahçe tel örgü yaptırmak istediğiniz alanın ölçüleri de fiyatlara etki etmektedir. Daha geniş olan bir araziye tel yaptırmak istediğinizde, fiyatlar da buna paralel şekilde artış gösterecektir. Genel olarak ham renklerde tercih edilen tel örgülerin, renk seçimi de fiyatlara etki edebilmektedir.

Yapım aşamasında siz de fark edeceksiniz. Sizleri bekleyen pek çok tel modeli vardır. Seçtiğiniz telin modeline göre de fiyatlar değişkenlik göstermektedir.

Tel Örgü Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

Tel örgü yaptırmaya karar verdiğiniz zaman, dikkat etmeniz gereken bazı etmenler vardır. Bu etmenlerin neler olduğundan hemen sizlere bahsetmek istiyoruz. Öncelikle yaptırmak istediğiniz alanı belirledikten sonra kullanım amacınıza yönelik olan bir model seçmelisiniz.

Örneğin şehirden uzakta bir arazinizi koruma altına almak istiyorsanız çim çit değil, dikenli veya jiletli tel yaptırabilirsiniz. Aynı zamanda elektrikli teller de bu konuda gayet işlevsel olan tellerdir.

Diğer yandan tellerin aralıklarına karar verirken de dikkatli olmalısınız. Amacınız daha çok mahremiyet sağlamak ise, dar aralıklı olan teller tercih edebilirsiniz. Amacınız mahremiyet sağlamak değilse de geniş aralıklı teller tercih edebilirsiniz.

Daha dayanıklı olmasını istiyorsanız, yapısı kalın olan daha sağlam modeller tercih etmelisiniz. Aynı zamanda yaptırmak istediğiniz alanın ölçüleri de bu  konuda çok önemlidir. Doğru ölçü almak çok önemlidir.

Montaj işlemlerinden iyi anlıyor olsanız da bu konuda sorun yaşamamak adına uzman birinden yardım almanızı tavsiye ederiz.

Bahçe Tel Örgü Modelleri Nedir?

Bahçe tel örgü yaptırmaya karar verdiğiniz zaman pek çok modelle karşılaşacaksınız. Model seçimini yaparken kullanım amacınıza uygun olan model tercih ederseniz, sizin için daha iyi olacaktır.

Örgü tel modellerinden ve özelliklerinden sizlere hemen bahsedelim. Öncelikle PVC kaplı olan veya galvanizli olan modeller tercih edebilirsiniz. Bu modelleri tercih ettiğiniz zaman, zamanla oksitlenme, paslanma, renklerinde solma gibi durumlarla karşılaşmanız söz konusu olmayacaktır.

Tercih edebileceğiniz ve oldukça sık da tercih edilen modellerden biri de panel çitlerdir. Mükemmel simetrik yapıları sayesinde, pek çok kişinin bahçesinde veya arazisinde bulunmaktadır. Tellerin aralıklarını ve yüksekliklerini siz tercih edebilirsiniz. Genellikle ham renklerde üretilen panel çitlerin renk seçimini de siz belirleyebilirsiniz.

Tel örgü demişken, çim çitlerden bahsetmeden geçmek asla olmayacaktır. Modern bir görünüm ve doğallık dendiği zaman, çim çitler akla gelmektedir. Özellikle de pandemi döneminde sürekli evlerimize tıkılı kalmışken, bahçe güzelleştirmek ve bahçede doğal bir görünüm sağlamak hemen herkesin yaptığı ilk şeylerden biri olmuştur.

Çim çitlerin oldukça fazla avantajı olduğu için de çok sık tercih edilirler.

  • Kafes bahçe telleri,
  • Jiletli teller,
  • Dikenli teller,

Ve daha pek çok tel modelini tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda online bahçe tel örgü siparişi vermeniz de mümkündür. Dilediğiniz zaman bizimle irtibat numaralarımız üzerinden iletişime geçebilir ve bilgi alabilirsiniz.

 

 

Ankara bahçe tel örgü-Ankara bahçe tel örgü fiyatları-Ankara bahçe tel örgü montajı-Ankara bahçe tel örgü firmaları-Ankara bahçe tel örgü montajı-Ankara bahçe tel örgü üreticileri-Ankara bahçe tel örgü uygulaması-online bahçe tel örgü siparişi-Bahçe tel örgü satın al-Bahçe tel örgü kapına gelsin-Bahçe tel örgü sipariş