blog

Bahçe Çiti Çeşitleri Bahçenize Şıklık Katacak!

bahçe çit teli

Bahçe Çiti Çeşitleri Bahçenize Şıklık Katacak!

Bahçe Çiti İmalatçıları

Bahçeniz için bir çit düşünüyorsanız, size birçok avantaj sağlayacak çeşitli bahçe çiti çeşitleri mevcuttur. Bu yazıda, bahçenize şıklık katacak farklı çit modellerini inceleyeceğiz

Doğal bir görünüm istiyorsanız yeşil galvanizli telden üretilen panel çitler harika bir seçenektir. Bahçenize doğal bir güzellik katar. Özellikle rustik ve kırsal bir bahçe için mükemmeldir. Bu anlamda, farklı doğal bitki türleriyle süslenebilir.

Metal bahçe çitleri sağlam ve dayanıklıdır. Birçok farklı tasarıma sahip olabilirler. Metal çitler bahçenize modern bir görünüm kazandırır. Ayrıca farklı renk seçenekleriyle üretilir. Bu noktada, pano çitler karşımıza çıkar. Bunlar da galvanizli tel adlı bir metalden üretilir.

PVC kaplı çitler, hafif, kolay monte edilebilir ve bakımı kolay ürünlerdir. PVC çitler farklı renklerde ve tasarımlarda üretilir. Bu durum da size bahçeniz için mükemmel bir çit seçme özgürlüğü verir.

Beton bahçe duvarları, alana rustik bir görünüm kazandırır. Bahçenize doğal bir his verir. Taş çitlerin bakımı kolaydır. Özellikle büyük bahçeler için mükemmeldir.

Çit seçerken, bahçenize uyacak ve sizin ihtiyaçlarınızı karşılayacak birçok seçenek vardır. Bahçenize şıklık katacak ve aynı zamanda güvenliği artıracak bir çit seçmek için farklı çit modellerini inceleyebilirsiniz.

Siz de bahçe çiti hakkında daha detaylı bilgi almak için diğer başlıklara göz atabilirsiniz.

Bahçe Çiti Yeşil

Doğal bir görünüm sunarak ve bahçe çiti yeşil renkte olup bahçenize şıklık katacak bir üründür. Yüksek kaliteli malzemelerden üretilen bu çit, sağlam ve dayanıklıdır.

Bahçenize güzel bir görünüm katmak için çit seçimi oldukça önemlidir. Yeşil olduğu için doğal bir görünüm sunar ve bahçenize uyum sağlar. Ayrıca çitler bahçenizi hayvanlardan ve istenmeyen misafirlerden koruyarak güvenliği sağlar

Bu ürünün bakımı kolaydır. Paslanmaz ve çürümez özellikleri sayesinde uzun ömürlüdür. Ayrıca montajı da oldukça kolaydır ve kısa sürede yapılabilir.

Bahçenize estetik bir görünüm katarken aynı zamanda güvenliği de sağlar. Yüksek kaliteli malzemelerden üretilen bu çit, dayanıklılığı ile uzun yıllar boyunca kullanım imkanı sunar.

Bahçe Çiti Nasıl Monte Edilir?

Bahçenize çit monte etmek oldukça kolay ve pratik bir işlem olsa da “Bahçe çiti nasıl monte edilir?” sorusunu sormak faydalı olacaktır. İhtiyacınız olan malzemeleri temin edip birkaç basit adımda kendiniz de yapabilirsiniz.

İlk olarak, çitleri bahçenizde istediğiniz yere yerleştirmeniz gerekiyor. Bunun için çitlerin nereye yerleştirileceğine karar verin ve yerlerini işaretleyin.

Daha sonra, delme ve dübel takma işlemlerini yapmanız gerekiyor. Bu işlemi yaparken öncelikle çitlerin nereye yerleştirileceğine dikkat edin. Daha sonra delikler açın ve dübelleri yerleştirin.

Delme ve dübel takma işlemleri tamamlandıktan sonra, panelleri vidalayarak birbirine bağlayın. Bu işlemi yaparken panellerin yerlerini değiştirmemeye özen gösterin.

Son olarak, çitin üstüne tel örgü ekleyebilir ya da panellerle birlikte kullanabilirsiniz. Bu sayede sistem, daha güvenli hale gelecektir.

Bahçe Çiti Bitkileri

Çitlerle birlikte kullanılan bahçe çiti bitkileri bahçelerde şık bir görünüm oluşturmanın yanı sıra gizlilik, güvenlik ve rüzgar koruması gibi işlevleri de yerine getirir.

Bunlar, genellikle tırmanıcı bitkilerdir ve tutunarak çitin üzerinde doğal bir perde oluştururlar. Bu bitkiler arasında en yaygın olanları sarmaşık türleri, kertenkele otu ve sarı çiçekli akasma bitkisidir.

Bitkileri eklerken dikkat edilmesi gereken noktalar, bitkinin çitin yüksekliğine uygun olması, hızlı büyümesi ve bakımının kolay olmasıdır. Ayrıca, bitkilerin çit üzerine tutunmasını sağlamak için özel teller veya ağlar kullanılabilir.

Bahçe Çiti

Bahçe Çiti Fiyatları

Bahçe sahipleri için bahçe çiti fiyatları önemli bir faktördür. Farklı malzemelerden üretilen çitler farklı fiyat aralıklarında satışa sunulur. Bu fiyat aralıklarının belirlenmesinde bazı faktörler ön plandadır. Bunlar, kullanılan malzeme, boyut, kalite, model ve üretici farklılıkları olarak değerlendirilebilir.

Fiyatlar, çitin boyutuna göre de değişir. Küçük bir bahçe için daha az malzeme kullanıldığından fiyat daha düşük olur. Ancak büyük bir bahçe için daha fazla malzeme kullanılması gerektiğinden fiyat da yüksek olacaktır.

Bahçe sahipleri, bütün bu faktörlere dikkat ederek uygun bir çit seçerek bahçelerinin güvenliğini ve estetiğini arttırabilirler. Ancak seçim yaparken malzeme kalitesi, kurulum maliyeti ve üreticinin referansları da dikkate alınmalıdır.

Siz de bahçe çiti hakkında bilgi edinmek ve mağazamızı ziyaret etmek için Telfence online mağazasını ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir