blog

Ankara Halı Saha İmalatı

Ankara halı saha imalatı

ANKARA HALI SAHA İMALATI

Ankara halı saha imalatı konusunda çalışmalar yürüten pek çok firma bulunmaktadır. Biz de o firmalardan biriyiz. Sizlere halı saha konusunda, aklınıza takılan her türlü sorunun cevabını vermek için bu yazımızı hazırladık.

Halı saha imalatı temelde kapalı ve açık halı saha olmak üzere ikiye  ayrılmaktadır. Kapalı veya açık halı saha yaptıracağınıza, bulunduğunuz yerin iklim koşullarını göz önünde bulundurarak belirleyebilirsiniz.

Halı saha yapım aşamasında dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar vardır;

  • Sahayı yaptıracağınız yeri iyi seçmeniz gerekmektedir. Sahanın talep görmesi konusunda konumu oldukça önemlidir,
  • İyi bir firmayla çalışmalısınız,
  • Zemin çalışmalarına oldukça önem vermelisiniz,
  • Saha yapımında bütçeden kısmamalısınız çünkü sonradan daha fazla masraf olarak size geri dönecektir.

Açık Halı Saha Yapımı Aşaması

Halı saha yaptırmaya karar verdiniz ve seçiminizi de açık bir halı saha yaptırmaktan yana kullandınız diyelim. Peki sizleri bekleyen şeyler nelerdir?

Öncelikle kapalı bir sahaya göre açık bir halı saha yaptırmak daha az detaylı bir işlemdir. Çünkü öncelikle üzerini kapatmanız gereken bir alan yoktur. Aynı zamanda üzerini kapatma işlemi de size fiyat olarak geri dönecektir.

Açık bir halı saha yaptırdığınız zaman size tek olumsuz yönü, olumsuz bir hava koşulu olduğu zaman, üzerinin herhangi bir şekilde kapatılamaması olacaktır. Diğer yandan çok fazla rağbet gören bir saha olduğunu söyleyebiliriz.

Açık bir halı saha yaptırdığınız zaman, suni çim kaplı olan bir zemin kullanmalısınız. Ankara halı saha imalatı araştırması yaparken suni çimlerin sizlere pek çok avantaj sağlayacağını da bizzat göreceksiniz.

Sahanızın zeminini yapmak için öncelikle zeminin dümdüz bir hale gelmesi gerekmektedir. Zemin çok önemlidir. Zeminde atlanan bir işlem, sonradan pek çok soruna yol açacaktır. Her şeyden önemlisi de zeminde herhangi bir pürüz olması, oyunculara da zarar verebilecektir. Bu da birinin zarar görmesi anlamına gelmektedir.

Sahanın zemini için üretilen çimler, rulo halinde üretilmektedir. Zemin suni çim için hazırlandığında, ruloları gayet basit bir şekilde zemine yayabilirsiniz.

Kapalı Halı Saha Yapımı Aşaması

Halı saha yapımında tercih edebileceğiniz bir diğer saha türü de kapalı halı sahalardır. Kapalı halı sahalar genel olarak iklim koşulları kötü olan yerlerde tercih edilmektedir. Örneğin sürekli yağış alan bir yerde yaşadığınızı düşünelim. Halı sahanızın üzeri açık olduğu için, oynamak isteyen sporcular da kapalı saha olan bir yere gideceklerdir. Bu da sahanıza olan talebi olumsuz şekilde etkileyecektir.

Diğer yandan hava koşulları oyunun seyrini olumsuz şekilde de etkilemektedir. Sahanızın üzeri kapalı olduğunda, oyun esnasında kimse kötü şekilde etkilenmeyecektir.

Kapalı saha yapmak için işlemlere başladığınız zaman; öncelikle sahayı yaptıracağınız yerde altyapıyla alakalı çalışmalar yapılacaktır. Sonradan sorun yaşamamak adına bu kısım çok önemlidir. Daha sonrasında sahanın kapatılma işlemi gerçekleşecektir.

Bu işlemlerden sonra yine oldukça fayda sağlayan suni çimler ile zemin kaplanacaktır. Suni çim için zemin dümdüz olmalıdır. Bir diğer aşama da kapalı halı saha olmasının özelliği olan sahanın üzerinin kapatılmasıdır. Üstünün kapatılması için kaliteli malzemelerden oluşturulmuş olan çatılar tercih edilmelidir.

Gerekli teknik ekipmanlar yerleştirildikten sonra geriye sadece aydınlatma işlemlerinin yerleştirilmesi aşaması kalmaktadır. Işığın çok iyi şekilde ayarlanması gerekmektedir. Işık ne çok fazla ne de çok az olmalıdır. İkisi de sahanızda oyun oynayacak olan oyuncuları etkileyecektir. Sporcuların olumsuz şekilde etkilenmesini istemezsiniz değil mi? Bu yüzden bu aşamaya da çok dikkat etmelisiniz. Ankara halı saha imalatı için her türlü bilgiyi size vermek amacıyla her an hazırda olduğumuzu da belirtmek isteriz.

Halı Saha Yaptırma Aşamasında Maliyetler

Halı saha yaptırmaya karar verdiğiniz zaman ilgileneceğiniz bir diğer konu da maliyetler olacaktır. Maliyetlerinizi etkileyen pek çok değişken vardır. Bu değişkenlerin neler olduğundan sizlere bahsetmek isteriz.

Öncelikle sahanızın yaptırmak için seçtiğiniz alanın büyüklüğü çok önemlidir. Diğer yandan zeminde kullanacağınız suni çim, ne derece kaliteli olacaktır? Kullandığınız diğer malzemelerin kalitesi nasıl olacaktır? Altyapı çalışmalarında ne düzeyde vakit harcanacak? Kapalı bir halı saha yaptırdığınız zaman çatı kısmında kullanacağınız malzemelerin kalitesi nasıl olacak? Gibi her türlü unsur fiyatların belirlenme kısmında önemlidir. Online Ankara halı saha imalatı yazıp araştırma da yapabilirsiniz.

 

Ankara halı saha yapan firmalar-Ankara halı saha metre fiyatları-Ankara halı saha m2 fiyatları-Ankara halı saha kurulumu-Ankara halı saha montajı-Ankara pvc kaplı tel örgü-Ankara pvc kaplı tel örgü fiyatları-Ankara pvc tel örgü montajı-Ankara pvc kaplı tel örgü fiyatları