blog

4 Jiletli Tel Kullanım Alanı

jiletli tel

4 Jiletli Tel Kullanım Alanı

Jiletli Tel

Jiletli Tel

Özellikle inşaat ve endüstriyel sektörlerde kullanılan jiletli tel çeşitli amaçlar için kullanılan bir tür güvenlik elamanıdır. Bu güvenlik elemanının belirli kullanım alanları ve bu alanlara bağlı olarak gelişen kullanım amaçları vardır. Sizler için bu alanlarda dördünü şu şekilde sıraladık:

  1. Güvenlik amaçlı olarak kullanılır. Özellikle yüksek güvenlik gerektiren alanlarda, örneğin hapishanelerde, askeri üslerde ve sınır çitlerinde kullanılır. Bu tel, keskin jiletleri sayesinde insanların alanlara girmesini önler ve böylece güvenliği arttırır.
  2. Hayvanların alana girişini önlemek için kullanılır. Tarım sektöründe, hayvanların belirli alanlara girmesini önlemek için kullanılır. Bu tel, hayvanların geçmesine engel olur ve böylece tarım alanlarının güvenliğini sağlar.
  3. İnşaat sektöründe, inşaat çevresinde ve özellikle malzemelerin depolandığı alanlarda kullanılır. Bu alanlarda, malzemelerin çalınmasının önüne geçmek adına, güvenlik amacıyla kullanılır.
  4. Bahçelerde ve diğer çevrelerde de bu ürünler kullanılır. Fakat bu gibi alanlar genellikle, meskun bölgelerde bulunduğu için, belirli yönetmeliklere tabiidir. İlgili bağlı bulunan belediyenin yönetmeliklerine dikkat etmek gerekir.

Siz de jiletli tel hakkında daha detaylı bilgi için yazının devamında bulunan başlıklara göz atabilirsiniz.

Jiletli Tel Montajı Sırasında Profesyonel Ekibin Artıları

Güvenlik açısından önemli bir konu olduğundan jiletli tel montajı, profesyonel bir ekip tarafından yapılması önerilen bir eylemdir. Profesyonel ekip, deneyim, doğru ekipmanlar, güvenlik, kalite, zaman ve para tasarrufu gibi faydalar sağlar. Bu faydalardan ziyade, özellikle bu tarz insan sağlığını tehdit edebilecek ürünlerin, profesyonel şekillerde montajlanması gereklidir. Çünkü, montaj sırasında, herhangi bir kazanın yaşanması durumunda, ciddi kesikler yaratabilen bir ürünüdür.

Profesyonel montaj hizmet veren firmalar veya tedarikçilerden tel temin etmek daha faydalı olacaktır. Bu tarz firmalar, tel satışından sonra, profesyonel montaj hizmetini verirler. Kimisi, montaj ücretlerini, tel fiyatlarına dahil ederken, kimisi de ayrı bir ücretlendirmeye tabii tutarlar.

Jiletli Tel Modelleri

Farklı modellerde ve boyutlarda jiletli tel modelleri, mevcuttur. Bu tel modellerinin farklı kullanım alanları ve buna bağlı olarak gelişen farklı, kullanım amaçları vardır. Bu amaçlara bağlı olarak gelişen kullanım avantajları da olacaktır. İşte, iki yaygın modelleri şunlardır:

Düzlemsel model, düz bir şekilde kesilmiş çelik bıçaklardan oluşur ve telin üzerine sabitlenir. Bu bıçaklar, jilet gibi keskin uçlara sahiptir. Ayrıca, yüksek güvenlik sağlamak için sıkıca yerleştirilirler. Düzlemsel model, askeri güvenlik, hapishaneler, sınır çitleri ve endüstriyel tesisler gibi birçok yerde kullanılır.

Helezon model, yay şeklinde kesilmiş çelik bıçaklardan oluşur. Bu bıçaklar, yüksek çekiş gücüne sahip çelik telin üzerine sarılır ve herhangi bir çaba sarf etmeden gevşetilemezler. Helezon tel, askeri kamplar, cezaevleri, yüksek güvenlikli endüstriyel tesisler ve sınır çitleri gibi yerlerde yaygın olarak kullanılır.

Her iki tel modeli de yüksek güvenlik sağlar ve uygun şekilde kurulduklarında etkili bir şekilde işlev görürler. Ancak, kullanım alanına ve güvenlik ihtiyaçlarına bağlı olarak, hangi tel modelinin kullanılacağına karar vermek önemlidir.

Düzlemsel Jiletli Tel

Yüksek güvenlik gerektiren alanlarda kullanılan düzlemsel jiletli tel özellikle düz bir şekilde yerleştirilen jiletlerden oluşur. Bu nedenle tek taraflı olarak bir güvenlik sağlar. Keskin bıçaklarla donatılmış olan bu telin esnek yapısı sayesinde, çevre koşullarına uyum sağlar. Hasar gördüğünde ise kolayca onarılabilir. Kolay kurulumu, uzun ömrü, düşük maliyeti ve geniş kullanım alanı da tercih edilme sebeplerindendir.

Jiletli tel helezonik

Jiletli tel helezonik

Helezon Jiletli Tel

Düzlemsel tel ve helezon jiletli tel arasında farklılıklar vardır. Helezon tel, sarmal şekilli bıçakların birbirine bağlandığı bir yapıya sahiptir. Buna bağlı olarak daha yüksek bir güvenlik seviyesi sağlar. Ancak kurulumu daha zordur ve esnekliği düşüktür. Güvenlik amacıyla iki yönde de kullanılabilen bir üründür. Buna bağlı olarak askeri alanalar gibi hem içeriden hem de dışarıdan girişleri ve çıkışları önlemek amacıyla kullanılabilir.

Jiletli Tel Fiyatları

Birçok faktöre bağlı olarak değişiklik gösteren jiletli tel fiyatları aynı zamanda farklı şehirlere göre ve üretim hammaddesine göre değişikliğe uğrar. Galvanizli tel, daha dayanıklı ve uzun ömürlü olduğundan, daha yüksek bir fiyatla satılır. Ayrıca tel tedarikçisi, kalitesi ve markası da fiyatları etkileyen faktörler arasındadır.

Montaj hizmeti de fiyatı etkileyen bir diğer faktördür. Profesyonel bir ekibin montajı, amatör birinin montajından daha yüksek bir fiyata mal olacaktır. Ancak profesyonel bir montaj, daha kaliteli ve güvenli bir sonuç ortaya çıkarır.

Siz de jiletli tel satın almak ve daha detaylı bilgi edinmek için Telfence internet mağazasını ziyaret edebilirsiniz.

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir