SSL sertifikası (Secure Sockets Layer) “Güvenli Giriş Katmanı anlamına gelir ve bir web sitesinde kullanıcı ile şifreli bağlantı sağlama, web sitesinin kimliğini doğrulama gibi güvenlik gereksinimlerini yerine getiren bir dijital güvenlik sertifikasıdır.

SSL sertifikası mühürlü bir mektup gibi internet sitesi ile paylaşılan bilgilerin üçüncü şahısların eline geçmeden, sadece ilgili web sitesinin sunucularına ulaşmasını sağlar. SSL sertifikası kullanıcıların isim, adres, telefon, e-posta ve kredi kartı veya banka hesap bilgileri gibi önemli kişisel bilgilerine üçüncü şahıslar tarafından ulaşılmasını engeller.

SSL sertifikasının en önemli amacı verilerin gizliliğinin korunmasıdır. Bununla birlikte bazı SSL sertifikası türleri sertifika sağlayıcıları tarafından gerçekleştirilen kimlik doğrulamasından sonra verilir. Bu nedenle firmanın ve web sitesinin güvenilirliğini de gösterir. İnternette bir web sitesinin güvenli olması kullanıcılar açısından oldukça önemlidir.

Özellikle üyelik sistemi ile çalışan sitelerde ve e-ticaret sitelerinde kişisel bilgilerin ve ödeme adımında paylaşılan kredi kartı bilgilerinin gizliliği ve korunması kullanıcılar için artık olmazsa olmazdır. Bir web sitesinin SSL sertifikasına sahip olup olmadığını anlamak için birkaç noktaya dikkat etmek yeterlidir. Bunlardan ilki URL’de bulunan “https” ifadesini kontrol etmektir. SSL sertifikasına sahip bir sitede http yerine https yazmaktadır.“https”de bulunan “s” harfi “safe” (güvenli) anlamına gelir.

Telfence panel çit fiyatları, çim çit fiyatları, tel örgü fiyatları