Panel çit, kafes tel veya tel örgü uygulamalarının üzerine güvenlik seviyesini artırmak amacıyla kullanılır. Askeri alanlarda, havaalanlarında, fabrika depolarda ve özel mülklerde sınır belirleme amaçlı tüm uygulamalarda kullanılır.

Jiletli Tel

Çoğu zaman çeşitli yapıların çevresine güvenlik önlemlerinin artırılması için belirli sistemler yerleştirilir. Daha güvenli yapıların olması, dışarıdan içeriye  yabancı kişilerin ve hayvanların girmesini engellemek amacıyla tel örgü sistemleri içerisinde yer alan jiletli tel tercih edilebilir. Jiletli tel en çok talep edilen yüksek güvenlik önlemleri arasında yer almaktadır. Dikenli tellerin çok yeterli olmadığını ya da daha tehlikeli bölgelere daha güvenli tellerin çevrilmesi amacıyla Jiletli tellere her zaman için ihtiyaç duyulmaktadır.

Özel alanlara girerek o alana zarar vermeye çalışanların içeriye girişlerini engellemesi bu teller sayesinde sağlanır. Özel alanlara girmeye çalışanların kafalarına ve vücutlarına takılacak olan jiletli teller kişilere de zarar verebilir. Çok başarılı bir sonuç veren ve yüksek güvenlik önlemi sağlayan jiletli teller riskli ve tehlikeli bölgelerde daha çok kullanılmaktadır. Dışarıdan içeriye girerek çeşitli tehlikelere yol açabilecek potansiyele sahip kişiler için caydırıcı bir güvenlik sistemi olarak da nitelendirilebilir.

Jiletli Tel Özellikleri Nedir

Jiletli teller düz hatlı bir şekilde de üretilen yüksek güvenlik seviyesi sunan tel örgü sistemleridir. Düz hatlı biçimde oluşturulan jiletli teller ince sıra ile dizilmekte olan birçok telden meydana gelir. Jiletli teller bariyer görevi görmektedir. Bundan dolayı da yüksek güvenlikler için fazlasıyla tercih edilmektedir. Genellikle yeşil ve gri renk tonları kullanılmaktadır. Oldukça hesaplı olan jiletli tellerin montajı ve üretiminin iyi biçimde gerçekleştirilmesi de gerekmektedir. Özel mülkler için daha çok sık tercih edilen jiletli teller çeşitli özelliklere de sahiptir. Bu özellikleri genel olarak şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • İnce ve paslanmaz tellerden üretilir,
  • Üzerine jilet geçirilmesi ile üretilen teller genellikle düz hatlı olarak kullanılır,
  • Jiletlerin alt kısmında bulunan demir sütunların aralıkları boşluklu olmalıdır,
  • Fırın boyası ile renklendirilir,
  • Solma gibi durumlar meydana getirmezler,
  • Aşınma ya da paslanma gibi durumlar söz konusu değildir,
  • Örgü tellere göre daha ekonomiktir.

Jiletli tellerin tamamı oldukça kaliteli olarak üretilmektedir. Oksitlenme özelliği de bulunmayan jiletli teller yüksek dayanımlı malzemelerden üretilir.

Jiletli Tel Avantajları

Tel örgü sistemleri her zaman için güvenlik önlemlerinin daha üst seviyelere çıkması amacıyla kullanılmakta ve yaygınlaştırılmaktadır. Bu bağlamda özellikle de çeşitli özel, büyük yapıların çevrelerinin bu gibi tel örgü sistemleri ile kapatılarak içerinin dışarıya kapalı tutulması birçokları için önemlidir. Jiletli tel avantajları kapsamınca da yine çeşitli güvenlik önlemlerinden bahsedilebilir. Bunlar arasında ise dışarıdan içeriye girebilecek olan hırsız, yabancı insan, kedi, köpek gibi çeşitli hayvanların engellenmesi yer almaktadır.

Ayrıca yine dekoratif açıdan da önemli görünüm kazandırmakta olan jiletli teller birçok avantajıyla birlikte üst düzey seviyede gereksinimleri karşılamaktadır. Bu bağlamda jiletli tellerin sürekli olarak tercih edilmesi, büyük yapıların daha korunaklı hale getirilmesi gibi çeşitli amaçların sağlanması amacıyla jiletli teller kullanılabilir.

Çok üst seviyede görülebilen tarla, arazi gibi alanların çevresine de yine jiletli teller çekilerek yabani hayvanların girişi engellenebilir. Böylelikle insanlar daha güvenli biçimde mamüllerini oluşturabilir, alanlarını korumaya alabilir.

Jiletli Tel Kullanım Alanları

Jiletli tel kullanım alanları da oldukça yaygındır. Buna göre özellikle de villa, yazlık gibi büyük yapıların çevreleri jiletli teller ile çevrilmelidir. Bunların yanı sıra havalimanları, askeri kurumlar, limanlar, endüstriyel bölgeler, özel imalat alanları ve fabrika gibi işletmelerin, kurumsal bölgelerin çevreleri de jiletli teller ile çevrilmesi gerekmektedir. Böylelikle çok daha iyi ve kaliteli biçimde güvenlik önlemleri sağlanabilir.

Özel mülkiyet alanı olan büyük tarla, arazi, bahçe, evlerin çevresi gibi çeşitli alanların da yine jiletli teller ile kaplanmasında yarar vardır. Böylelikle çok daha kapsamlı derecede güvenlik önlemleri alınacak, kişiler daha rahat olacaktır.

Jiletli Tel Fiyatları Ankara

Jiletli tel çektirmede önce kişilerin jiletli tel fiyatları için araştırma yapmaları da gerekmektedir. Çünkü kişiler bütçelerine göre hareket etmelidirler. Bununla birlikte jiletli tel fiyatları telin malzemesi, uzunluğu gibi kriterlere bağlı olarak da değişiklik göstermektedir.

Sizler de jiletli tel almadan önce jiletli teller için fiyat araştırması yaparak en iyi ve kapsamlı biçimde jiletli tellere sahip olabilir, istediğiniz bölgenin güvenlik önlemini bu teller sayesinde daha da üst seviyeye çıkarabilirsiniz.