Dikenli teller bina, inşaat, tarla gibi alanlarda koruma ve sınır belirleme amaçlı kullanılan tellerdir. Dikenli tellerin gövdeleri iki adet sıcak daldırma galvanizli tellerin bükülmesiyle güçlendirilmiştir. Diken uçları dört adettir.

Dikenli tellerimiz metrik ve kiloluk olmak üzere iki çeşitte üretilmektedir. Metrik dikenli tellerimiz standart olarak 250 metre ve 125 metre olarak üretilmektedir. Metrik dikenli tellerin tel çapları kiloluk dikenli tellere göre daha düşüktür ve çoğunlukla sınır belirleme amaçlı tercih edilir. Hayvan saldırılarını engellemek gibi dayanımın gerektirdiği uygulamalarda çoğunlukla kiloluk dikenli teller tercih edilmektedir.

Dikenli Telin Avantajları

Güvenli yapıların sağlanması amacıyla tercih edilen en etkin yöntemlerden biri de dikenli tellerdir. Dikenli teller, çeşitli avantajları sunan ve neticesinde yapı sahiplerinin kendilerini çok güvende hissetmesini sağlayan önemli özelliklere de sahiptir. Buna göre dikenli tellerin avantajlarından bazıları şunlardır:

  • Yüksek güvenlik sağlar,
  • Ani sıcaklık değişimlerine dayanıklıdır,
  • Zarar verilmesi zordur,
  • Aşılması zordur

Bu gibi avantajları bulunan dikenli teller günümüzde çeşitli alanlarda fazlasıyla tercih edilip kullanılmaktadır. Son derece kapsamlı avantajları bulunan, insanlara güven sağlayan ve yapılarını korumaya yarayan bu yapıları sizler de araştırarak en uygun fiyatlar karşılığında sahip olabilir, kullanabilirsiniz.

Dikenli Tel Sistemleri

Diken tel sistemleri günümüzde çok yaygın olarak kullanılmaya devam etmektedir. Çünkü bahçesi, tarlası, arazisi, arsası ve buna benzer birçok yapısı bulunan insanlar yapıların içerisine yabancı kişi veya hayvanların girmesini engellemek amacıyla Dikenli tel kullanımına oldukça önem vermişlerdir. Dikenli tel kullanımında alınabilecek önlemlerin neticesi olarak ise yine kişiler kendilerini daha rahat hissedecek olup bir anlamda yapılarını da güvenli bir biçime sokacaklardır.

Sadece bu gibi alanlarda değil okul bahçeleri, kreşler, işletmelerin çevreleri gibi çeşitli alanlarda da dikenli tel sistemleri fazlasıyla tercih edilmektedir. Bu tercihler neticesinde ise yapı sahipleri kendilerini çok rahat hissedecek, yapılarını daha güvenli hale getireceklerdir.

Dikenli Tel Kullanımı

Dikenli tel kullanımı gün geçtikçe daha fazla kişi tarafından kullanılmakta ve yaygın olarak çeşitli alanlarda görülmeye başlanmıştır. Son derece kaliteli, dayanıklı, ateş geçirmeyen ve uzun ömürlü olacak biçimde kullanılmaya uygun olan Dikenli teller daha çok tarla, arazi sahipleri tarafından çevrenin çevrilmesi için kullanılmaktadır. Özellikle de güvenli yapıların sağlanması amacıyla kullanılmakta olup dikenli teller sayesinde ilgili alanda güvenlik önlemleri en üst seviyeye çıkarılacak olup olası tehlikelere karşı da önlemler alınacaktır.

Sizler de kendi yapılarınıza uygun olacak biçimde en uygun fiyatlara sahip demir teller sipariş edebilir ve kullanabilirsiniz. Böylelikle sizler de yapılarınızı koruyacak olup daha iyi imkanlar doğrultusunda en iyi çözümleri de alabileceksiniz.