blog

Ankara Pvc Tel Örgü İmalatı

Ankara Pvc Tel Örgü İmalatı

ANKARA PVC TEL ÖRGÜ İMALATI

Ankara PVC tel örgü imalatı hakkında merak ettiğiniz her şeyi, sizler için bu yazımızda anlattık. Tel örgü yaptırmak, özel mülklerinizi koruma altına almak için Telfence firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Birbirinden farklı pek çok model ve her modelin farklı özellikleri vardır. Kullanım amacınızı en iyi şekilde belirledikten sonra bizimle iletişime geçebilirsiniz. Özellikle de son dönemlerde tel örgülere olan ilgi iyice artmıştır. Sadece koruma sağlamak için değil, dekorasyon sağlama, sınır belirleme gibi çeşitli amaçlarla da tel örgülerin yaptırılması söz konusudur.

Tel Örgülerin Özellikleri Nelerdir?

Tel örgü yaptırmaya karar verdiğiniz zaman birbirinden farklı özelliklerle karşılaşacaksınız. Bu özelliklerin neler olduğundan sizlere bahsetmek istiyoruz.

 • Yaptırmak istediğiniz telin aralıklarını dilerseniz geniş aralıklı dilerseniz de daha dar aralıklı seçebilirsiniz. Müşterilerimiz genel olarak mahremiyet sağlamak amacıyla dar aralıklı olan telleri seçmektedir.
 • Tel örgüler hava koşullarından etkilenmemektedir. İster bulunduğunuz yerde sürekli yağmur yağsın ister dolu hiç fark etmez. Tel sistemlerinize bir zarar gelmeyecektir. Aynı zamanda UV korumalı yapıları olduğu için de güneşin zararlı ışınlarından etkilenmemektedirler. Kalitesiz olan teller güneş ışınlarına maruz kaldıkça renklerinde solmalar meydana gelmektedir. Ancak tel örgülerimizde böyle bir durum söz konusu değildir.
 • Tellerin üretim aşamasında galvaniz kullanıldığı için zaman geçtikçe tellerde paslanma ve oksitlenme de olmaz. Böylece çok uzun yıllar boyunca tellerinizi sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.
 • Tellerinizi yaptırdığınızı düşünelim. Çok kısa bir süre sonra taşınmanız gibi bir durum olduğunda tellerinizi uzman biri yardımıyla sökebilir ve yeni taşındığınız yere monte edebilirsiniz. Böylece telleriniz her an sizinle olabilir.

Tel örgülerin özelliklerini gördüğünüz gibi saymakla bitiremeyiz.  Yaptırmaya karar verdiğiniz zaman daha fazla özellikle karşılaşmanız söz konusu olacaktır.

Tel Örgüler Nerelerde Kullanılmaktadır?

Ankara PVC tel örgü imalatı yazıp araştırma yaptığınız zaman pek çok kullanım alanı olduğunu göreceksiniz. Bu kullanım alanlarının neler olduğundan sizlere hemen bahsedelim;

 • Evlerinizde,
 • Bahçelerinizde,
 • Parklarınızda,
 • Okullarda,
 • Tarlalarda,
 • Arazilerde,
 • Kreşlerde,
 • Yol kenarlarında,
 • Sanayi bölgelerinde

Ve daha pek çok yerde tel örgüleri kullanabilirsiniz. Yaptırdıktan sonra çok memnun kalacağınız gibi pek çok kişiden de nerede yaptırdığınıza dair sorular alacaksınız. Bahçelerinizin veya yaptırdığınız herhangi bir yerin çok daha derli toplu şekilde göründüğünü ve daha güzel göründüğünü siz de fark edeceksiniz.

PVC Tel Örgü Fiyatları

Ankara PVC tel örgü imalatı yaptırmaya karar verdiğiniz zaman öncelikle bakacağınız şeylerden biri fiyatlardır. Sizlere fiyatlar şudur veya şu aralıktadır adı altında bir şey söylememiz mümkün değildir. Çünkü fiyatların belirlenmesinde çeşitli kriterler vardır. bu kriterlerin neler olduğundan hemen bahsedelim.

Öncelikle tel yaptırmak istediğiniz zaman firma seçimi çok önemlidir. Ve seçtiğiniz firma da fiyatların belirlenmesinde etkilidir. Örneğin panel çit modeli bir firmada daha pahalıyken başka bir firmada daha uygun olabilir. Bu sebeple de iyi bir fiyat araştırması yapmanız gerekir. Fiyat araştırması yapmanız da yeterli olmayacaktır. Oldukça iyi bir firma seçmelisiniz. İyi bir firma seçtiğiniz zaman;

 • Tellerinizi uzun süre boyunca sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz
 • Telleriniz zamanla oksitlenmez, aşınmaz, paslanmaz
 • Tellerinizin renginde akma, solma veya çıkma olmaz
 • Telleriniz hava koşullarından etkilenmez

Gibi pek çok özellikle, kaliteli bir firma seçtiğiniz zaman karşılaşacaksınız.

Fiyatların belirlenmesinde bir diğer etken de yaptırmak istediğiniz telin büyüklüğüdür.  Oldukça büyük bir alana tel yaptırmak istediğinizde daha uygun olan fiyatlar öderken ortalama bir yere tel yaptırdığınız zaman daha uygun fiyatlar ödersiniz.

Seçtiğiniz telin kalınlığı ve seçtiğiniz telin modeli de fiyatların belirlenmesinde etkili olan unsurlardandır. Plastik, ahşap, demir gibi pek çok farklı malzemede tel seçebilirsiniz. Plastik olan teller daha uygunken demir olan teller daha pahalıdır. Bu sebeple de seçimini yaptığınız her şey fiyatların belirlenmesinde etkili olacaktır diyebiliriz.

Tel yaptırma sürecinde genelde ham renkler tercih edildiği için farklı bir renk tercihi yaptığınız zaman bazı firmalar ek ücret alabilmektedir. Aynı zamanda bazı firmaların indirim dönemlerine de denk gelebilirsiniz. Böylece çok uygun fiyatlarla tel yaptırabilirsiniz.

Aklınıza takılan herhangi bir soru varsa dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz. Aynı zamanda online Ankara PVC tel örgü imalatı yazıp daha detaylı bilgi de alabilirsiniz.

Ankara pvc tel örgü imalatı-Ankara pvc tel örgü imalatı yapan firmalar-Ankara pvc tel örgü imalatçıları-Ankara pvc tel örgü ne kadar