blog

Ankara Panel Çit Kapı

Ankara panel çit kapı

ANKARA PANEL ÇİT KAPI

Ankara panel çit kapı aklınıza gelecek her türlü alanda kullanılabilmektedir. Doğru bir firmayla çalıştığınız zaman çok uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kapılarınızı kullanabilirsiniz.

Sitelerinizde veya evlerinizde koruma sağlamak amacıyla kullanabilirken, herhangi bir hobi edindiğinizde de kapıları güvenlik amacıyla kullanabilirsiniz. Örneğin bahçenize veya herhangi bir alana meyve sebze ektiğinizi düşünelim. Alana herhangi birinin girmesini engellemek için etrafına çit çevirip kapıyla da güvenlik önlemlerini tamamlamış olursunuz.

Hem sağlam olan hem de kullanımı kolay olan bu kapıların pek çok kişi tarafından tercih edildiğini söyleyebiliriz. Aynı zamanda kaliteli malzemeler kullanılarak üretildikleri için de her türlü hava koşuluna karşı da dayanıklıdırlar.

Genel olarak fiyatların çok yüksek olduğu düşünülmektedir. Ancak böyle bir durumun söz konusu bile olmadığını söyleyebiliriz. Bütçenizi aşmayacak gayet uygun olan fiyatlarla çit yaptırmanız mümkündür. Genel olarak 2022 yılı için m2 fiyatı 600-700 arası değişmektedir. Tabi bu noktada her firmanın fiyat tarifesinin de farklı olduğunu söyleyebiliriz.

Örneğin 100 cm kapı için fiyatlar 600 TL civarındayken 150 cm olan kapılar için 900-1000 arası fiyatlar değişkenlik göstermektedir. Firmaların bazı dönemler indirimli zamanları olmaktadır. Bu indirimli zamanlardan yararlandığınız zaman da çok daha uygun fiyatlara kapı yaptırmanız mümkün olacaktır.

Panel Çit Kapıların Montaj Aşaması

Ankara panel çit kapı yaptırmaya karar verdiğiniz zaman kurulumunun çok kolay olduğunu siz de göreceksiniz. Bu noktada bu işlerden az da olsa anlayan biriyseniz de uzman bir ekiple çalışmanız sizin yararınıza olacaktır diyebiliriz.  Çünkü alanında uzman olan kişiler, gün içerisinde çok fazla kurulum  gerçekleştirirler. Bu sebeple de alanda hem daha yetkindirler hem de sonradan oluşabilecek olan sorunların da önüne geçmiş olurlar.

Örneğin kapı yaptırmak istediğiniz alanda dikkat etmeniz gereken bir püf nokta olabilir. Ancak bu işte uzman olmadığınız için o noktaya dikkat etmeyebilirsiniz. Ancak uzman kişiler her türlü detaya dikkat ettikleri için sonradan da size masraf ve sorun yaratan bir durum da olmayacaktır.

Kapı yaptırma aşamasında firmayla iletişime geçtiğiniz zaman ellerinde zaten halihazırda bulunan kapılar olduğunu göreceksiniz. Çit yaptırmak istediğiniz alanla uyumlu ölçülerde olan kapılar olduğunda direkt olarak onları da satın alabilirsiniz. Diğer yandan öze tasarım yaptırdığınız zaman da çok zaman almayacağını da ayrıca belirtmek isteriz.

Sipariş verdikten birkaç gün sonra kapılarınızın hazır olduğunu siz de göreceksiniz. Kapılarda çelik olan dübeller bulunmaktadır. Montaj aşamasında bu dübeller kullanılmaktadır. Çelik olan dübellerin yapılacak olan beton zeminlere yerleştirilmesi gerekmektedir. Daha sonrasında dübellerin üzerinde vidalar vardır. Bu vidaların sıkılması gerekmektedir. Çit yaptırdığınız yerde duvar olduğu zaman duvardan destek de alabilirsiniz. Bu güvenlik açısından da oldukça önemli olan bir işlevdir.

Duvardan da destek aldığınız zaman çitlerinizi çok uzun yıllar boyunca herhangi bir sorun yaşamadan çitlerinizi kullanmanız mümkün olacaktır.

Panel Çit Kapıların Kullanım Alanları Nerelerdir?

Ankara panel çit kapı yazıp kısa bir araştırma yaptığınız zaman panel çit kapıların hemen hemen her alanda kullanıldığını siz de göreceksiniz.  Özellikle de özel mülkü olan kişilerin sıkça tercih ettiği bir üründür. Çünkü hem güvenlik sağlama hem de estetik bir görünüm sunma aşamasında oldukça güzel olan bir üründür. Sıkça tercih edilmesinin nedenlerinden bazıları bunlardır.

 • Okullarda,
 • Sitelerde,
 • Bahçelerde,
 • Parklarda,
 • Bağlarda,
 • Tarlalarda,
 • Arazilerde,
 • Otoparklarda,
 • İş yerlerinde,
 • Otellerde,
 • Yol kenarlarında

Ve aklınıza gelebilecek daha pek çok yerde çitlerin kullanımı mümkündür.  Çit yaptırdıktan sonra keşke daha önce yaptırsaydım diye düşüneceksiniz. Sonradan pişman olmamak adına bir an önce harekete geçmenizi tavsiye ederiz.

Sürgülü Kapılar

Ankara panel çit kapı modellerinden biri de sürgülü olan kapılardır. Hem çok kullanışlı olması hem de fiyat açısından da çok uygun olması, en çok tercih edilen modeller arasına girmesini sağlamıştır.

Aynı zamanda çok estetik bir yapısı vardır. Hem manuel hem de otomatik şekilde kullanmanız mümkündür. Kanatlı kapılarla kıyasladığımızda da kullanımının çok daha kolay olduğunu da söylememiz mümkün olacaktır. Kapı ray üzerinde kaydığı için ve kaliteli ürünler kullanıldığı için çok daha uzun ömürlü olduğunu söylememiz mümkündür.

Aklınıza takılan bir soru olduğunda sitemiz üzerinden bize ulaşabilirsiniz. Online panel çit kapı siparişi vermek de bir telefon kadar uzağınızdadır.