Kullanım alanları: Özel Güvenlik Bölgeleri, Spor Kompleksleri, Özel Araziler, Bahçe Çerçeveleri, Çeşitli Endüstriyel işlerinde güvenliği sağlamak amaçlı kullanılır.

Montaj: Her türlü toprak, beton zemine uyumlu bir şekilde montaj yapılabilmektedir.

Özel Üretim: İstenilen göz aralığında ve istenilen tel kalınlığında özel üretim yapılmaktadır.

Tel Örgü

Günümüzde çeşitli sebeplerden dolayı güvenlik önlemlerine fazlasıyla ihtiyaç duyulmakta ve bu ihtiyaç karşılığında da çeşitli yaptırımlar uygulanmaktadır. Bunlardan biri olarak ise açık alanlarda özellikle tel örgü sistemlerinin kullanılmasıdır. Tek örgüler dışarıdan ileriye girişin engellenmesi, olası yabancı insan veya hayvan gibi canlıların içeriye girmesini engelleyici unsurları taşıyan önemli sistemlerdir. Tel örgü sistemleri sayesinde kişiler yapılarını daha iyi korumakta ve neticesinde korunaklı yapılar kazandırılmasında etki de göstermektedir. Bundan kaynaklı olarak günümüzde birçok kişi yapılarını koruma altına almak amacıyla tel örgü sistemlerine ihtiyaç duymaktadır.

Sadece arazi, tarla, bahçe gibi şahsa ait yerler değil askeri bölgeler, otoyol kenarları, sınırlar ve spor faaliyetlerinin gerçekleştiği ortamların çevrelerinde de yine tel örgüleri görmek mümkündür. Tel örgülerin her birinin dayanıklılığı ve kalınlığı farklı yapılara da sahip olabilir. İsteyen herkes farklı yapı ve modellerde tel örgülere sahip olabileceği gibi farklı uzuluklarda da sahip olarak istediği alanları koruma altına alabilmektedir. Bu bağlamda özellikle de tel örgü sistemlerinin güvenlik açısından daha çok tercih edildiği de bilinmektedir.

Tel Örgü Kullanım Alanları Nedir

Tel örgünün kullanım alanı oldukça geniştir. Bahsettiğimiz üzere insanlar kendilerine ait olan çeşitli yapıların çevresini kapatmak ve dışarıdaki yabancılara karşı girişleri engellemek amacıyla tel örgü sistemlerini kullanmaktadır. Tel örgüler bu sayede insanların daha rahat olmasını sağlamakta, güvenli yapılar kazanmasını sağlamakta ve çeşitli avantajlar da sunmaktadır.

Tel örgünün kullanım alanları olarak ise şunları örnek gösterebiliriz:

 • Bahçe çevresi,
 • Tarla çevresi,
 • Okul bahçesi çevresi,
 • Askeri lojman çevreleri,
 • Oyun parkı çevresi,
 • Arazi çevreleri,
 • Sportif faaliyet yapılarının çevresi

Bu gibi alanlarda oldukça fazla kullanılmakta olan tel örgüler sayesinde insanlar daha güvende ve rahat olabilecek, kendilerini de yine yapılarını en etkili şekilde koruyarak daha çok avantajdan da yararlanacaklardır. Bu kapsamda tel örgü kullanım alanlarının bu denli fazla olması da yine kişilerin çok fazla avantajdan yararlanmasını sağlayacaktır.

Kaliteli Tel Örgü Nasıl Olur

Kaliteli bir yapının elde edilmesi için tel örgünün kapatacağı yerin iyi belirlenmesinde yarar vardır. Bu kapsamda herkes tarafından kullanışlı bir yapıya sahip olabilecek tel örgülerin kalitesinin daha yüksek olacağı da bilinmektedir. Kaliteli tel örgülerin kullanım süreleri uzun, dayanıklılığı yüksek ve olabildiğince kolay bir kullanıma sahip olması gibi kriterleri karşılaması gerekmektedir.

Bu gibi kriterleri karşılamakta olan tel örgülerin daha kaliteli olduğunu söylemekte yarar vardır. Nitekim günümüzde çeşitli alanlarda olabildiğince fazla kullanım alanına sahip olan tel örgülerin dayanıklılık testinden geçirilerek ilgili alanlara konumlandırılmalarında da yarar vardır. Aksi taktirde çeşitli tehlikeler ve olabilecek çeşitli dezavantajlar da yaşanabilir.

Tel örgü tercih ederken kişilerin mutlaka kaliteli ve uzun ömürlü kullanılabilecek tel örgüleri tercih etmesinde yarar vardır. Çünkü tel örgüler dışarıdan çeşitli etkenler ile karşı karşıya kalabilir. Bunun neticesinde erken yıpranma, kırılma, yamulma ve dökülme gibi sonuçlarla karşılaşmamak adına kaliteli tel örgülerin tercih edilmesi her zaman için önemlidir.

Tel Örgü Avantajları Nedir

Tel örgülerin çeşitli avantajları bulunmaktadır. Özellikle de dışarıdaki etkileşimlerden içerinin etkilenmemesi adına önemli bir rol oynayan tel örgülerin son derece iyi ve kaliteli biçimde tercih edilmesinde yarar vardır. Buna göre tel örgülerin avantajları olarak ise şunlardan bahsedilebilir:

 • Korunaklı yapıların kazandırılmasını sağlar,
 • İç tarafı dış etkenlerden korur,
 • Dekoratif açıdan güzel bir görünüm kazandırır,
 • Son derece kaliteli, dayanıklı yapılardır,
 • Uzun ömürlü kullanım için uygundur

Bu gibi avantajlara sahip olup çeşitli alanlarda kullanma imkanı da sağlayan tel örgülerin genel anlamda tercih edilmesi çeşitli güvenlik önlemlerinin kazanılması adına önemlidir.

Tel Örgü Neden Kullanılmalıdır

Tel örgüler daha çok güvenliğin sağlanması adına kullanılmaktadır. İç tarafı dış etkenlerden korumak amacıyla tercih edilen tel örgüler bu sayede daha çok alana yayılmakta ve çok fazla alanda tercih edilmektedir. Sizler de tel örgüleri kendinize ait olan tarla, bahçe, garaj, park gibi alanların çevrelerine inşa ederek rahatlıkla kullanabilir, uzun ömürlü olarak kullanma imkanına sahip olup yapılarınızı en iyi şekilde dış etkenlere karşı dirençli tutabilirsiniz.

Son derece etkili, kaliteli ve uzun ömürlü kullanım imkanına sahip olan tel örgüleri sizler de tercih edebilir, kafanız rahat şekilde yapılarınızı korumaya alabilirsiniz.